Funkcjonalność TIER Connect aktywna w Gdańsku i Gdyni już od 1 czerwca
Kolejne udogodnienia dla mieszkańców Trójmiasta: funkcjonalność TIER Connect aktywna w Gdańsku i Gdyni już od 1 czerwca
- Od 1 czerwca 2022 roku na posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca i Karty Mieszkańca Gdyni czekają nielimitowane, bezpłatne odblokowania e-hulajnóg TIER. To wszystko dzięki rozszerzeniu usługi TIER Connect na kolejne miasta.
- Gdańsk i Gdynia to następne, po Kołobrzegu, lokalizacje w Polsce, w których dostępna jest funkcjonalność TIER Connect.
TIER Connect to funkcjonalność zaproponowana przez TIER Mobility, globalnego lidera mikromobilności, polegająca na zintegrowaniu tradycyjnego transportu miejskiego z mikromobilnością. W maju usługa została udostępniona mieszkańcom Kołobrzegu, a od 1 czerwca mogą z niej skorzystać również posiadacze Karty Mieszkańca Gdańska i Gdyni. Aby uruchomić TIER Connect należy zalogować się na konto Karty Mieszkańca, a następnie wygenerować i pobrać indywidualny kod do wprowadzenia w aplikacji TIER. Dzięki niemu mieszkańcy uzyskają nielimitowane i bezpłatne odblokowania na przejazdy e‑hulajnogami. Użytkownicy ponoszą koszt jedynie za wykorzystane minuty przejazdu.
Dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców Trójmiasta
Zintegrowanie usług transportowych oznacza dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców miasta, którzy od teraz mogą pokonywać swoje codzienne dystanse również na e‑hulajnogach TIER. Nowość dla posiadaczy Karty Mieszkańca i promowanie innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań mobilnościowych to efekt strategii smart city i zwiększania wydajności infrastruktury miejskiej.
„Gdynia cały czas proponuje nowe rozwiązania dla mieszkańców zwiększające jakość życia w mieście - również w komunikacji. I co ważne, szukamy rozwiązań ekologicznych, przyjaznych środowisku. Trolejbusy, elektryczne autobusy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych to tylko część naszej infrastruktury komunikacyjnej. Ofertę uzupełniają usługi podmiotów prywatnych, a nasi mieszkańcy chętnie korzystają z takich udogodnień w komunikacji - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Dzięki zaangażowaniu Gdyńskiego Centrum Kontaktu, mamy okazję skorzystać z ciekawej oferty promocyjnej firmy TIER Connect na bardzo popularny w Gdyni sposób przemieszczania się - hulajnogi elektryczne. Od teraz za pomocą Konta Mieszkańca jej uruchomienie przez gdynianki i gdynian jest wyjątkowe proste” – dodaje.
Priorytetem TIER jest budowanie partnerskich relacji z przedstawicielami miast, tak, aby jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców i lokalnego systemu transportowego. Dzięki ścisłej współpracy z miastami, oferta TIER jest lepiej dopasowana do potrzeb mieszkańców, zapewniając im maksymalne korzyści, a także proekologiczną opcję przemieszczania się po ulicach miasta.
„Dzięki TIER Connect użytkownicy komunikacji miejskiej zyskali jeszcze łatwiejszy dostęp do ekologicznej formy transportu, którą są e‑hulajnogi. Poza aspektem dbałości o środowisko, zyskują również jeszcze większą elastyczność przemieszczania się w Gdańsku i Gdyni – niezależnie od rozkładu jazdy komunikacji miejskiej czy lokalizacji przystanków. Oferta znosząca opłaty za odblokowanie jest najlepszą okazją, aby wypróbować e-hulajnogi TIER i pokonać „ostatni kilometr" drogi na świeżym powietrzu” - mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.
Jak skorzystać z bezpłatnych odblokowań?
W celu wypożyczenia e‑hulajnogi TIER należy zarejestrować się, zakładając konto użytkownika poprzez aplikację TIER. Każdy klient może zarejestrować się tylko raz, a po dokonaniu rejestracji pobrać unikalny kod, umożliwiający bezpłatne odblokowanie e-hulajnogi bez limitów. Kody będzie można pobrać z indywidualnego konta Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz Karty Mieszkańca Gdyni, a następnie wpisać jego treść w pole Vouchery i Polecenia, znajdujące się w aplikacji TIER. Akcja trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.