#FreshEnergy od Green Cell na targach CES 2020
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
Najważniejsze i największe targi elektroniki użytkowej już za nami. Swoją obecność na nich zaznaczył również Green Cell, prezentując trzy nowe produkty.
Targi CES (Consumer Electronic Show) 2020 jak co roku odbyły się w Stanach Zjednoczonych, w Las Vegas, gromadząc tysiące producentów, startupów i innych firm prezentujących najciekawsze nowości z branży elektronicznej. Jedną z niewielu obecnych, polskich marek był Green Cell, który zaprezentował 3 premierowe produkty.
Pełne doładowanie z GC PowerPlay20
Pierwszym produktem jest power bank PowerPlay20, który powstał na fali popularności PowerPlay10. Green Cell wyciągnął z niego najlepsze cechy i podwoił pojemność z 10 000 mAh do 20 000 mAh. Prócz dużej pojemności PowerPlay20 może pochwalić się możliwością ładowania 3 urządzeń na raz. 2 porty USB z technologią Ultra Charge zapewniają nawet 3,5 raza szybsze ładowanie od standardowego. Z kolei port USB-C wspierany przez Power Delivery pomoże naładować konsolę lub tablet.
W podróż z GC PowerRide
Green Cell pomyślał także o kierowcach, przedstawiając najnowszą ładowarkę samochodową PowerRide. Została ona wyposażona w 3 porty 54W, które wykorzystują technologię Ultra Charge. Delikatne podświetlenie pozwoli znaleźć je nawet podczas nocnej podróży.
Bezprzewodowe ładowanie z GC AirJuice
Trzecią nowością jest ładowarka indukcyjna AirJuice 15W. Obsługuje ona FOD, czyli technologię Foreign Object Detection informującą użytkownika o ciałach obcych znajdujących się na powierzchni ładowarki. AirJuce może również ładować z mocą 7,5 W, dzięki czemu idealnie współpracuje z urządzeniami marki Apple.
Cena i dostępność
GC PowerPlay20, PowerRide oraz AirJuice będą miały swoją oficjalną premierę w lutym tego roku. Ich ceny będą wynosić:
-
PowerPlay20 - 189 zł
-
PowerRide - 89 zł
-
AirJuice - 129 zł
Finalne ceny znajdziecie na stronie producenta.

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.