Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G
Panasonic ogłosił szereg nowych aktualizacji oprogramowania dla pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów LUMIX S9, S5II, S5IIX oraz bezlusterkowego aparatu G9II w systemie Mikro Cztery Trzecie, które poprawiają komfort fotografowania i zwiększają funkcjonalność.
Zgodnie z ciągłym zaangażowaniem marki LUMIX we wspieranie twórców, najnowsze aktualizacje oprogramowania będą dostępne do pobrania bezpłatnie na stronie wsparcia klienta LUMIX Global od 9 października 2024 roku.
LUMIX S9 Wersja oprogramowania 1.1
- Dodano menu limitu czasu nagrywania z nową opcją nagrywania bez ograniczenia czasowego.1
- Dodano funkcję wyświetlania wielu znaczników kadru, która pozwala teraz na wyświetlenie do trzech znaczników kadru jednocześnie. Umożliwia to twórcom jeszcze większą wszechstronność w kadrowaniu dla różnych proporcji obrazu lub planowaniu ujęć o różnych kompozycjach. Jeszcze bardziej zwiększa to niezrównaną wygodę tworzenia w trybie Open Gate.
- Precyzyjny hybrydowy system AF z detekcją fazy został jeszcze bardziej udoskonalony dzięki poprawionej detekcji obiektów. Dodano nową opcję wykrywania samolotów i pociągów, a także specyficznych części samochodów i motocykli.
- Kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony została rozszerzona i obejmuje teraz zdalne fotografowanie, zdalne sterowanie migawką oraz możliwość przesyłania obrazów wybranych na aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
LUMIX S5II Wersja oprogramowania 3.1 oraz LUMIX S5IIX Wersja oprogramowania 2.1
- LEICA Monochrome jest teraz dostępna jako styl fotografii, oferując mocną i dynamiczną opcję monochromatycznego fotografowania.
- Obsługiwana jest teraz kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony.
- Najnowszy adapter mikrofonowy Panasonic XLR, DMW-XLR2, jest teraz wspierany2.
- Dostępna jest opcja częstotliwości Wi-Fi 5GHz, która została dodana do istniejącej opcji 2.4GHz3.
- Funkcja Real Time LUT może być teraz przypisana do przycisku Fn, umożliwiając twórcom łatwe korzystanie z popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorystycznych bezpośrednio w aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
LUMIX G9II Wersja oprogramowania 2.2
- Obsługiwana jest teraz kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony.
- Najnowszy adapter mikrofonowy Panasonic XLR, DMW-XLR2 uzyskał wsparcie.2
- Dostępna jest opcja częstotliwości Wi-Fi 5GHz, która została dodana do istniejącej opcji 2.4GHz.3
- Funkcja Real Time LUT może być teraz przypisana do przycisku Fn, umożliwiając twórcom łatwe korzystanie z popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorystycznych bezpośrednio w aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
*1 - Czas nagrywania zależy od warunków środowiskowych i warunków pracy. Nagrywanie zostanie automatycznie zatrzymane, jeśli temperatura wewnętrzna wzrośnie zbyt wysoko, nawet przy ustawieniu trybu nagrywania bez limitu.
*2 - Nagrywanie w formacie 32 Bit Float nie jest dostępne w modelach S5II, S5IIX ani G9II.
*3 - W zależności od regionu, lokalne przepisy mogą zabraniać korzystania z pasma częstotliwości 5GHz na zewnątrz. W takim przypadku, będąc na zewnątrz, połącz się ze smartfonem przy użyciu pasma [2.4GHz] do połączenia Wi-Fi.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.