Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G
Panasonic ogłosił szereg nowych aktualizacji oprogramowania dla pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów LUMIX S9, S5II, S5IIX oraz bezlusterkowego aparatu G9II w systemie Mikro Cztery Trzecie, które poprawiają komfort fotografowania i zwiększają funkcjonalność.
Zgodnie z ciągłym zaangażowaniem marki LUMIX we wspieranie twórców, najnowsze aktualizacje oprogramowania będą dostępne do pobrania bezpłatnie na stronie wsparcia klienta LUMIX Global od 9 października 2024 roku.
LUMIX S9 Wersja oprogramowania 1.1
- Dodano menu limitu czasu nagrywania z nową opcją nagrywania bez ograniczenia czasowego.1
- Dodano funkcję wyświetlania wielu znaczników kadru, która pozwala teraz na wyświetlenie do trzech znaczników kadru jednocześnie. Umożliwia to twórcom jeszcze większą wszechstronność w kadrowaniu dla różnych proporcji obrazu lub planowaniu ujęć o różnych kompozycjach. Jeszcze bardziej zwiększa to niezrównaną wygodę tworzenia w trybie Open Gate.
- Precyzyjny hybrydowy system AF z detekcją fazy został jeszcze bardziej udoskonalony dzięki poprawionej detekcji obiektów. Dodano nową opcję wykrywania samolotów i pociągów, a także specyficznych części samochodów i motocykli.
- Kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony została rozszerzona i obejmuje teraz zdalne fotografowanie, zdalne sterowanie migawką oraz możliwość przesyłania obrazów wybranych na aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
LUMIX S5II Wersja oprogramowania 3.1 oraz LUMIX S5IIX Wersja oprogramowania 2.1
- LEICA Monochrome jest teraz dostępna jako styl fotografii, oferując mocną i dynamiczną opcję monochromatycznego fotografowania.
- Obsługiwana jest teraz kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony.
- Najnowszy adapter mikrofonowy Panasonic XLR, DMW-XLR2, jest teraz wspierany2.
- Dostępna jest opcja częstotliwości Wi-Fi 5GHz, która została dodana do istniejącej opcji 2.4GHz3.
- Funkcja Real Time LUT może być teraz przypisana do przycisku Fn, umożliwiając twórcom łatwe korzystanie z popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorystycznych bezpośrednio w aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
LUMIX G9II Wersja oprogramowania 2.2
- Obsługiwana jest teraz kompatybilność z aplikacją LUMIX Lab na smartfony.
- Najnowszy adapter mikrofonowy Panasonic XLR, DMW-XLR2 uzyskał wsparcie.2
- Dostępna jest opcja częstotliwości Wi-Fi 5GHz, która została dodana do istniejącej opcji 2.4GHz.3
- Funkcja Real Time LUT może być teraz przypisana do przycisku Fn, umożliwiając twórcom łatwe korzystanie z popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorystycznych bezpośrednio w aparacie.
- Poprawiono stabilność działania.
*1 - Czas nagrywania zależy od warunków środowiskowych i warunków pracy. Nagrywanie zostanie automatycznie zatrzymane, jeśli temperatura wewnętrzna wzrośnie zbyt wysoko, nawet przy ustawieniu trybu nagrywania bez limitu.
*2 - Nagrywanie w formacie 32 Bit Float nie jest dostępne w modelach S5II, S5IIX ani G9II.
*3 - W zależności od regionu, lokalne przepisy mogą zabraniać korzystania z pasma częstotliwości 5GHz na zewnątrz. W takim przypadku, będąc na zewnątrz, połącz się ze smartfonem przy użyciu pasma [2.4GHz] do połączenia Wi-Fi.

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Lotnictwo
Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.
Ochrona środowiska
Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.