Komunikaty PR

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

2024-10-14  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II. Ok. 37% lżejszy od poprzednika, z ulepszoną wydajnością optyczną i nowymi możliwościami w zakresie wideofilmowania.

Tokio, Japonia – Koncern Fujifilm Corporation (siedziba: Minato-ku, Tokio; prezes: Teiichi Goto) ma przyjemność ogłosić wprowadzenie nowego obiektywu FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II, nowego przedstawiciela linii wymiennych obiektywów XF opracowanych z myślą o bezlusterkowych aparatach cyfrowych serii X. Nowa optyka będzie dostępna w sprzedaży na przełomie października i grudnia 2024 roku.

Model XF16-55mmF2.8 R LM WR II, flagowy model wśród obiektywów serii XF, jest bezpośrednim następcą cieszącego się popularnością zmiennoogniskowego teleobiektywu standardowego o wysokiej światłosile FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR. W nowej wersji udało się uzyskać ograniczenie wagi o około 37% w stosunku do poprzednika, co przekłada się na wyjątkową mobilność mimo dużej jasności optyki. Zoptymalizowanie układu soczewek poprawiło wydajność optyczną obiektywu, zapewniając najwyższą jakość obrazowania w całym zakresie ogniskowych. Ponadto, po raz pierwszy w optyce serii XF Fujifilm wprowadził „przełącznik kliku przysłony”. Ta nowa funkcja pozwala na płynne zmiany jasności kadru podczas regulacji przysłony, dzięki czemu nagrywanie wideo jest bardziej naturalne i płynne.

XF16-55mmF2.8 R LM WR II to standardowy obiektyw zmiennoogniskowy (zoom) o wysokiej światłosile, który umożliwia fotografowanie z maksymalnym otworem przysłony F2.8 w całym zakresie dostępnych ogniskowych, od szerokiego kąta 16 mm (ekwiwalent 24 mm w formacie 35 mm), po zakres teleobiektywu krótkiego 55 mm (ekwiwalent ogniskowej 84 mm w formacie 35 mm). Znakomicie sprawdzi się w szerokiej gamie gatunków fotograficznych, w tym w fotografii przyrodniczej, krajobrazowej i portretowej, wykorzystując swoją wysoką rozdzielczość optyczną i piękny, gładki efekt bokeh. Dzięki lekkiej konstrukcji o wadze 410 g i nowym funkcjom ułatwiającym filmowanie, model XF16-55mmF2.8 R LM WR II zwiększa potencjał kreatywny linii obiektywów XF zarówno w kontekście fotografii, jak i wideo.

  1. Cechy produktu

1) Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy o dużej światłosile i znakomitej wydajności optycznej

  • Możliwość fotografowania przy maksymalnie otwartej przysłonie F2.8 w całym zakresie ogniskowych, od szerokiego kąta 16 mm (odpowiednik 24 mm w formacie 35 mm) po zakres teleobiektywu krótkiego 55 mm (odpowiednik 84 mm w formacie 35 mm).
  • Konstrukcja optyczna obejmuje 16 soczewek ułożonych w 11 grupach, w tym 4 soczewki asferyczne, 1 soczewka Super ED i 3 soczewki ED. Taka konfiguracja zapewnia wysoką rozdzielczość optyczną od centrum po brzegi kadru, minimalizując aberrację chromatyczną, nawet przy szeroko otwartej przysłonie.
  • Zaawansowana, ultraprecyzyjna technologia produkcji soczewek asferycznych ogranicza - w porównaniu z poprzednimi modelami – występowanie pierścieniowych artefaktów w rozmytych obszarach kadru, co przekłada się na ładniejszy, bardziej płynny efekt bokeh.
  • Minimalna odległość robocza w całym zakresie ogniskowych wynosi 0,3 m, co pozwala na wykonywanie ujęć zbliżeniowych z maksymalnym współczynnikiem powiększenia 0,21x.

2) Kompaktowa i lekka konstrukcja zapewniająca zwiększoną mobilność

  • Zastosowanie najnowocześniejszych technologii szlifowania soczewek pozwoliło na zmniejszenie ich grubości. Dzięki temu możliwe było skrócenie całkowitej długości obiektywu o ok. 11 mm oraz ograniczenie jego objętości o ok. 37,8% w porównaniu z poprzednikiem. Nowy model, przy wadze ok. 410 g jest od poprzednika lżejszy o ok. 37,4%, co oznacza świetną mobilność.
  • XF16-55mmF2.8 R LM WR II charakteryzuje się konstrukcją odporną na pył, warunki atmosferyczne i niskie temperatury, dzięki uszczelnieniom w 12 punktach tubusu. Ponadto przednia soczewka pokryta jest powłoką fluorową chroniącą szkło przed wodą i smugami. Nowy obiektyw zapięty do uszczelnionych korpusów aparatów cyfrowych Fujifilm – na przykład modelu FUJIFILM X-H2S – gwarantuje niezawodne działanie nawet podczas długich sesji foto w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

3) Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem filmowania

  • Nowość w postaci “przełącznika kliku przysłony” pozwala użytkownikom przełączać się pomiędzy stopniową regulacją przysłony dla trybu foto oraz płynną/ciągłą regulacją w trybie filmowania, zapewniając sprawną i intuicyjną obsługę*1.
  • Zminimalizowanie zjawiska „oddychania” obiektywu umożliwia pewniejsze i bardziej stabilne kadrowanie podczas ustawiania ostrości.

*1 Funkcja “przełącznika kliku przysłony” wymaga aktualizacji oprogramowania sprzętowego w kompatybilnych korpusach aparatów. Planowane jest wydanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla aktualnych modeli, w tym FUJIFILM X-H2S, FUJIFILM X-H2, FUJIFILM X-T5, FUJIFILM X-S20 oraz FUJIFILM X-T50.

4) Szybki, celny i cichy autofokus

  • Zastosowanie systemu ogniskowania wewnętrznego oraz lekkich soczewek ostrzących, w połączeniu z szybkim silnikiem liniowym, zapewnia szybką i precyzyjną pracę układu autofokusa, który potrafi ustawić ostrość w zaledwie 0,02 s*2. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z łatwością uchwycić w kadrze nawet najbardziej ulotne chwile.

*2 W oparciu o zalecenia stowarzyszenia CIPA; pomiar własny z obiektywem zamocowanym w korpusie FUJIFILM X-T4 w trybie autofokusa z detekcją fazy z uruchomionym trybem wysokiej wydajności, przy najkrótszej długości ogniskowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5 Biuro prasowe
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Najlżejszy model w obecnej serii X. Wyposażony w zaawansowane funkcje zarówno w zakresie zdjęć, jak i wideo. Przyjemne fotografowanie każdego dnia. TOKIO, 14 października 2024 r.
Foto i wideo Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR Arcydzieło w kategorii super teleobiektywów, na nowo definiujące mobilność Połączenie najwyższej wydajności
Foto i wideo Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G
2024-10-10 | 12:00

Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G

Panasonic ogłosił szereg nowych aktualizacji oprogramowania dla pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów LUMIX S9, S5II, S5IIX oraz bezlusterkowego aparatu G9II w systemie Mikro Cztery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.