Fujifilm przedstawia nowy aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
RATINGEN, Niemcy, 2 marca 2023 r. – FUJIFILM Europe GmbH, Imaging Division, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego aparatu natychmiastowego INSTAX MINI 12 (zwanego dalej “MINI 12”). Skonstruowany w oparciu o wszystkie najważniejsze cechy popularnej serii aparatów natychmiastowych INSTAX MINI, a także wzbogacony szeregiem imponujących ulepszeń, model MINI 12 łączy zabawną estetykę oraz poprawioną funkcjonalność w aparacie zaprojektowanym, by wypełnić świat radością.
W “nadmuchanej” obudowie aparatu MINI 12 zamknięte zostały najważniejsze funkcje ostatniego w serii modelu INSTAX MINI 11 (wprowadzonego w 2020 r.), włącznie z trybem zbliżenia/selfie oraz możliwością automatycznej regulacji ekspozycji. Najnowszy przedstawiciel serii oferuje również nową funkcję korekty paralaksy, dzięki której podczas fotografowania w trybie zbliżenia wizjer aparatu pozwala dostosować swoje pole widzenia do pola widzenia obiektywu. Redukuje w ten sposób przesunięcia obiektów w kadrze, pozwalając uzyskać poprawnie wyśrodkowaną fotografię. MINI 12 wyposażony został również w automatyczną kontrolę błysku, która zapobiega powstawaniu wyblakłych, nierównomiernie naświetlonych zdjęć. Ulepszona konstrukcja obiektywu umożliwia intuicyjne włączanie i wyłączanie aparatu oraz zapewnia dostęp do popularnego trybu zbliżenia/selfie, dzięki prostemu obróceniu tubusu obiektywu.
- Seria INSTAX MINI jest od lat niezwykle popularnym sposobem na wprowadzenie miłośników fotografowania, zarówno doświadczonych, jak i tych nowych, w świat fotografii natychmiastowej, dzięki radosnemu wzornictwu, prostocie obsługi i przystępnym cenom, - stwierdził Shin Udono, Senior Vice President w dziale Imaging Solutions firmy FUJIFILM Europe, dodając: – MINI 12 wynosi tę serię na kolejny poziom, dzięki kultowej już, „bąbelkowej” stylistyce, kipiącej wprost radością i kreatywnością. To właśnie oko obiektywu kształtuje sposób, w jaki postrzegamy świat wokół, a MINI 12 zapewnia użytkownikom nową i niepowtarzalną perspektywę.
Pięć ekscytujących wersji kolorystycznych
MINI 12 dostępny będzie w następujących wariantach kolorystycznych Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple oraz Pastel Blue. W sprzedaży powinien znaleźć się od 16 marca 2023 r., w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 419 pln. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://instax.pl/aparaty/mini-12/

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.