Fujifilm prezentuje najnowszy harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
Dodanie 2 nowych obiektywów zwiększa ofertę szkieł GF do 20 modeli i w jeszcze wyższym stopniu poszerza możliwości tworzenia obrazów najwyższej jakości dzięki matrycom średniego formatu
Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) przedstawił najnowszy, zaktualizowany harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF przeznaczonych do cyfrowych aparatów bezlusterkowych serii GFX wyposażonych w matrycę średniego formatu, w przybliżeniu 1,7 razy większą, niż matryca formatu pełnej klatki 35 mm. Najnowszy harmonogram rozwoju uwzględnia dwa nowe modele: obiektyw stałoogniskowy typu ultra-tele (o bardzo długiej ogniskowej) oraz teleobiektyw z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem odpowiedni do wideofilmowania. Powiększa to ofertę szkieł GF łącznie do 20 modeli, jeszcze bardziej poszerzając możliwości świata fotografii cyfrowej w zakresie obrazowania najwyższej jakości, dzięki matrycom światłoczułym średniego formatu.
1 Ultra-teleobiektyw stałoogniskowy
Będzie to ultra-teleobiektyw o stałej ogniskowej długości 500 mm (odpowiednik 396 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Wprowadzenie tego szkła podwaja zasięg teleobiektywów GF z dotychczasowych 250 mm do 500 mm. Można używać go wraz z telekonwerterem, aby zwiększyć zakres ogniskowej nawet do 700 mm (odpowiednik 554 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Umożliwi to uchwycenie bardziej odległych obiektów, dotychczas niemożliwych do uchwycenia w kadrze za pomocą obecnie dostępnych obiektywów GF. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wprowadzić w świat średniego formatu i obrazowania najwyższej jakości obiekty, takie jak na przykład ptaki i inni przedstawiciele dzikiej fauny, a także samoloty.
2 Obiektyw zoom z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem
Będzie to optyka o zmiennej ogniskowej pokrywająca zakres standardowy dla obiektywów zoom z napędzanym elektrycznie układem zmiany ogniskowej, która znajdzie zastosowanie do wideofilmowania. Przysłona, układ ustawiania ostrości, a nawet zmiany ogniskowej mogą być sterowane elektrycznie w celu osiągnięcia precyzyjnego i płynnego działania, zapewniając tym samym wydajność obrazowania i ekspresji odpowiadające wymaganiom profesjonalnych użytkowników.
12 września Fujifilm ogłosił też wprowadzenie do sprzedaży standardowego obiektywu stałoogniskowego o wysokiej światłosile “FUJINON GF55mmF1.7 R WR” oraz dwóch szkieł typu tilt-shift “FUJINON GF30mmF5.6 T/S” i “FUJINON GF110mmF5.6 T/S Macro”. Firma będzie kontynuować pracę nad rozwojem swojej oferty obiektywów GF, aby zwiększyć atrakcyjność systemu GFX, promować niesamowity świat obrazowania oraz nieustannie zapewniać użytkownikom czerpanie radości z tworzenia wyjątkowych dzieł wizualnych.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.