Fujifilm prezentuje najnowszy harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska@fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
Dodanie 2 nowych obiektywów zwiększa ofertę szkieł GF do 20 modeli i w jeszcze wyższym stopniu poszerza możliwości tworzenia obrazów najwyższej jakości dzięki matrycom średniego formatu
Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) przedstawił najnowszy, zaktualizowany harmonogram rozwoju linii obiektywów wymiennych GF przeznaczonych do cyfrowych aparatów bezlusterkowych serii GFX wyposażonych w matrycę średniego formatu, w przybliżeniu 1,7 razy większą, niż matryca formatu pełnej klatki 35 mm. Najnowszy harmonogram rozwoju uwzględnia dwa nowe modele: obiektyw stałoogniskowy typu ultra-tele (o bardzo długiej ogniskowej) oraz teleobiektyw z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem odpowiedni do wideofilmowania. Powiększa to ofertę szkieł GF łącznie do 20 modeli, jeszcze bardziej poszerzając możliwości świata fotografii cyfrowej w zakresie obrazowania najwyższej jakości, dzięki matrycom światłoczułym średniego formatu.
1 Ultra-teleobiektyw stałoogniskowy
Będzie to ultra-teleobiektyw o stałej ogniskowej długości 500 mm (odpowiednik 396 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Wprowadzenie tego szkła podwaja zasięg teleobiektywów GF z dotychczasowych 250 mm do 500 mm. Można używać go wraz z telekonwerterem, aby zwiększyć zakres ogniskowej nawet do 700 mm (odpowiednik 554 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). Umożliwi to uchwycenie bardziej odległych obiektów, dotychczas niemożliwych do uchwycenia w kadrze za pomocą obecnie dostępnych obiektywów GF. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wprowadzić w świat średniego formatu i obrazowania najwyższej jakości obiekty, takie jak na przykład ptaki i inni przedstawiciele dzikiej fauny, a także samoloty.
2 Obiektyw zoom z układem zmiany ogniskowej napędzanym silnikiem
Będzie to optyka o zmiennej ogniskowej pokrywająca zakres standardowy dla obiektywów zoom z napędzanym elektrycznie układem zmiany ogniskowej, która znajdzie zastosowanie do wideofilmowania. Przysłona, układ ustawiania ostrości, a nawet zmiany ogniskowej mogą być sterowane elektrycznie w celu osiągnięcia precyzyjnego i płynnego działania, zapewniając tym samym wydajność obrazowania i ekspresji odpowiadające wymaganiom profesjonalnych użytkowników.
12 września Fujifilm ogłosił też wprowadzenie do sprzedaży standardowego obiektywu stałoogniskowego o wysokiej światłosile “FUJINON GF55mmF1.7 R WR” oraz dwóch szkieł typu tilt-shift “FUJINON GF30mmF5.6 T/S” i “FUJINON GF110mmF5.6 T/S Macro”. Firma będzie kontynuować pracę nad rozwojem swojej oferty obiektywów GF, aby zwiększyć atrakcyjność systemu GFX, promować niesamowity świat obrazowania oraz nieustannie zapewniać użytkownikom czerpanie radości z tworzenia wyjątkowych dzieł wizualnych.

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.