Komunikaty PR

Dwa nowe, profesjonalne kamkordery Sony HXR-NX800 oraz PXW-Z200

2024-08-21  |  19:15
Biuro prasowe

Firma Sony wprowadza na rynek dwa nowe kamkordery 4K: NXCAM™ HXR-NX800 oraz XDCAM™ PXW-Z200 z interfejsem SDI i opakowaniem MXF.[1]. Oba modele są wyposażone w funkcje rozpoznawania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), precyzyjny autofokus (AF), nowo zaprojektowany obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym, filtr ND o zmiennej gęstości neutralnej i przypisywany pierścień obiektywu.[2]. Nowe modele łączą w sobie przenośność, funkcjonalność, interoperacyjność i łączność sieciową w celu zapewnienia wysokiej jakości i wszechstronności przechwytywania i przesyłania strumieniowego na żywo. Kamery te są przeznaczone zarówno dla osób indywidualnych, jak i małych zespołów, obsługujących aplikacje w sektorze nadawczym, korporacyjnym, religijnym i edukacyjnym. Oczekuje się, że kamery HXR-NX800 i PXW-Z200 będą dostępne we wrześniu 2024 r. w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 3000 euro  i 3750 euro.

"Nowe modele HXR-NX800 i PXW-Z200 bazują na bogatym dziedzictwie i doświadczeniu Sony w dziedzinie transmisji i produkcji oraz łączą je z najnowszymi trendami technologicznymi, takimi jak sztuczna inteligencja i strumieniowa transmisja "wszystko w jednym"" - powiedział Claus Pfeifer, szef działu pozyskiwania treści w Sony Europe BV. "Kontynuując wzmacnianie naszego portfolio, z przyjemnością łączymy niektóre z naszych najbardziej poszukiwanych i korzystnych funkcji w przenośnej obudowie, aby zapewnić profesjonalistom na wszystkich poziomach opcje i możliwości, dzięki którym ich praca będzie bardziej efektywna, atrakcyjna wizualnie i wydajna".

 

Wysokiej jakości przechwytywanie

Rozpoznawanie obiektów przez sztuczną inteligencję (AI), automatyczne ustawienie ostrości (AF) i obsługa nagrywania 4K 60p/120p ułatwiają rejestrowanie wysokiej jakości przy mniejszym nakładzie pracy ręcznej. Kamery są wyposażone w silnik przetwarzania obrazu BIONZ XR™ i wyspecjalizowany moduł przetwarzania oparty na sztucznej inteligencji, który zapewnia bardzo dokładne rozpoznawanie, śledzenie i kadrowanie obiektów w czasie rzeczywistym. Ponadto 1,0-calowy przetwornik Exmor RS™ CMOS typu "stacked" w kamerach HXR-NX800 i PXW-Z200 zapewnia wysoką czułość i niski poziom szumów. 

Elektroniczny filtr ND o zmiennej gęstości umożliwia użytkownikom płynne przełączanie między gęstościami od 1/4 do 1/128. Użytkownicy mają również możliwość włączenia automatycznego ND, który pozwala kamerze utrzymać zoptymalizowaną ekspozycję bez konieczności dostosowywania ustawień przez użytkownika - jest to szczególnie przydatne podczas szybkiego przemieszczania się między pomieszczeniami wewnętrznymi i środowiskiem zewnętrznym. Dwa pierścienie do ustawiania ostrości i zoomu[3] oraz dwa pokrętła IRIS/ND Variable znajdują się obok siebie, umożliwiając łatwą regulację ekspozycji wraz z ostrością i zoomem. Dwanaście przypisywalnych przycisków umożliwia dalsze dostosowywanie ustawień.

Potężny zoom i stabilność obrazu 

Dwa nowe kamkordery są wyposażone w obiektyw Sony G Lens™ z nowo zaprojektowanym 20-krotnym zoomem optycznym, który obejmuje szeroki kąt 24mm do teleobiektywu 480mm i maksymalną przysłonę F2,8-F4,5. Modele te mogą uzyskać 30-krotny (4K) i 40-krotny (HD) zoom bez szumów dzięki technologii Sony Clear Image Zoom.

Tryb aktywny łączy w sobie elektroniczną korekcję z optyczną stabilizacją obrazu, zapewniając płynniejszy obraz w ruchu.[4].

Nowa kompaktowa konstrukcja

Obie kamery wyposażono w nowo zaprojektowany składany wizjer, zdejmowany uchwyt mikrofonu oraz składany 3,5-calowy monitor LCD, który pozwala użytkownikom sprawdzać obraz i ustawiać ostrość w jasnym otoczeniu. Nowe modele są kompaktowe i mają wyjątkowo lekką obudowę jak na ich bogaty zestaw funkcji (HXR-NX800: około 1,93 kg (4 lb 4,1 oz.), PXW-Z200: około 1,96 kg (4 lb 5,1 oz.)). Dodatkowo, każdy z modeli można złożyć, co dodatkowo ułatwia przechowywanie i przenoszenie.

Interoperacyjność i integracja

Kamkordery HXR-NX800 i PXW-Z200 zapewniają korzystną integrację z kamerami Sony. Ustawienia wstępne, takie jak S-Cinetone™, ITU709, 709tone, HLG Live, HLG Mild i HLG Natural, można łatwo dostosować do kolorystyki materiału zarejestrowanego innymi kamerami do transmisji Sony, czy tymi z serii Cinema Line bądź AlphaTM .

Nowe kamery obsługują szeroką gamę formatów zapisu, w tym XAVC HS, XAVC S, XAVC SI i XAVC HS Proxy (do 16 Mb/s). Obsługują one nagrywanie proxy, które wspiera optymalizację przechowywania danych i zarządzaniem nimi podczas postprodukcji oraz nagrań TC/UB, które jest niezbędne w przypadku obsługi wielu kamer. Kamkorder PXW-Z200 będzie również obsługiwać nagrywanie w formacie XAVC (MXF), dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego, która ma zostać udostępniona latem 2025 r.

Ponadto modele HXR-NX800 i PXW-Z200 są wyposażone w różne interfejsy, w tym HDMI typu A, USB typu C™, LAN i REMOTE. Kamkorder PXW-Z200 obsługuje wejście/wyjście SDI (12G, 6G, 3G [Level A/B], HD) oraz wejście/wyjście TC.

Profesjonalna łączność sieciowa

HXR-NX800 i PXW-Z200 oferują kompleksowe rozwiązanie do nagrywania i przesyłania strumieniowego, które umożliwia pojedynczemu operatorowi lub małemu zespołowi łatwe zarządzanie zarówno przechwytywaniem, jak i dystrybucją. Podłączenie kamer do sieci, takiej jak Wi-Fi, umożliwia strumieniowe przesyłanie nagranego materiału na żywo do serwisów streamingowych i witryn wideo za pośrednictwem RTMP/RTMPS lub SRT.

Wszechstronne opcje przesyłania plików obejmują kodeki HEVC (H.265) i AVC (H.264), automatyczne przesyłanie do chmury lub serwera FTP oraz możliwość proxy chunk dla wysokiej jakości i bezpiecznego przesyłania plików.

Co więcej, dzięki połączeniu z nowym przenośnym nadajnikiem danych Sony PDT-FP1 dwa nowe modele mogą obsługiwać strumieniową transmisję o wyższej jakości z wykorzystaniem firmowej technologii QoS oraz usługi Creators' Cloud dla przedsiębiorstw, w tym usługi chmurowej do łączenia kamer, C3 Portal (usługa płatna), XDCAM pocket oraz systemu transmisji w chmurze M2 Live.

 Świadoma dostępność i zrównoważony rozwój

Zgodnie z dążeniem firmy Sony do zapewnienia świadomej i przyjaznej dla środowiska technologii, menu kamer HXR-NX800 i PXW-Z200 można obsługiwać za pomocą odczytu głosowego i są one wyposażone w funkcję powiększania ekranu w żądanym stosunku. Funkcja zamiany tekstu na mowę może odczytywać kopie i informacje na ekranie, z regulacją głośności i szybkości odczytu.

Nowe korpusy kamer są wykonane z żywicy zawierającej SORPLAS™, trudnopalne tworzywo, które jest wykonane w 99% z materiałów pochodzących z recyklingu.  W ciągu ostatnich 12 lat firma Sony zastąpiła około 426 ton pierwotnego plastiku w aparatach cyfrowych i kamerach plastikiem pochodzącym z recyklingu.[5]. Opakowania modeli HXR-NX800 i PXW-Z200 odzwierciedlają wysiłki firmy Sony zmierzające do minimalizacji zużycia plastiku.

 

 

________

[1] Przyszła aktualizacja oprogramowania układowego dla PXW-Z200 spodziewana jest latem 2025r.

[2] Funkcja będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego planowanej na lato 2025 r.

[3] Planuje się, że sterowanie przysłoną będzie można przypisać do pierścienia sterującego w czerwcu 2025 r. lub później.

[4] Nieznaczne przycięcie obrazu w trybie aktywnym. Tryb aktywny nie jest dostępny podczas nagrywania z szybkością klatek 120p lub wyższą, w tym S&Q.

[5] Opracowane przez Sony. Materiały z recyklingu użyte w samym produkcie i akcesoriach od kwietnia 2012 r. do marca 2024 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Wnieś do życia jeszcze więcej radości dzięki instax mini Link 3™ Biuro prasowe
2024-08-14 | 10:00

Wnieś do życia jeszcze więcej radości dzięki instax mini Link 3™

Wnieś do życia jeszcze więcej radości dzięki nowej drukarce do zdjęć natychmiastowych instax mini Link 3™ Nowa drukarka fotograficzna instax mini Link 3™ umożliwia
Foto i wideo nubia Z60 Ultra – jakość cyfrowej lustrzanki w kieszeni
2024-07-23 | 14:00

nubia Z60 Ultra – jakość cyfrowej lustrzanki w kieszeni

Fotografia na poziomie cyfrowej lustrzanki Twórcy nowej nubii Z60 Ultra od samego początku skupiali się na jak najwyższych parametrach aparatów, tak by zadowolić nawet
Foto i wideo Przygotuj się na więcej - nowy instax WIDE 400™
2024-06-18 | 07:00

Przygotuj się na więcej - nowy instax WIDE 400™

Wyposażenie aparatu w samowyzwalacz usprawnia wykonywanie ujęć grupowych i zapewnia, że wszyscy znajdą się w kadrze. Akcesorium do regulacji kąta widzenia aparatu oraz dodatkowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Duoport Lotniczy w Białymstoku ma być szansą na rozwój ściany wschodniej. Inicjatorzy rozmawiają z potencjalnymi inwestorami zagranicznymi

Duoport Lotniczy to szansa na rozwój regionu i całej ściany wschodniej – przekonuje Karol Halicki, prezes Podlaskiej Izby Lotniczej i Stowarzyszenia Port Lotniczy Białystok, które walczy o powstanie zupełnie nowego lotniska zlokalizowanego ok. 100 km od wschodniej granicy, w pobliżu trasy łączącej Warszawę z Białymstokiem. Jak podkreśla, inwestycja mogłaby obsługiwać transport cargo z Dalekiego i Bliskiego Wschodu i stać się dla tych kierunków bramą na rynki europejskie. Ze względu na położenie mogłaby mieć ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich.

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.