Komunikaty PR

Debiut bezlusterkowego aparatu cyfrowego FUJIFILM X-T50

2024-05-16  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Lekki i kompaktowy korpus wyposażony w 40,2-megapikselową matrycę i najnowszy procesor przetwarzania obrazu.
Bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-T50 z pokrętłem wyboru symulacji filmu, by jeszcze bardziej ułatwić zabawę „w kolory”.

Koncern FUJIFILM Corporation (siedziba: Minato-ku, Tokio, Japonia; prezes: Teiichi Goto) ma przyjemność ogłosić debiut bezlusterkowego aparatu cyfrowego FUJIFILM X-T50 (dalej „X-T50”), najnowszego przedstawiciela bezlusterkowców serii X, zapewniających najwyższą jakość obrazowania oraz niepowtarzalną technologię reprodukcji kolorystycznej w niewielkich i lekkich korpusach. Rynkowa premiera nowego aparatu zapowiadana jest na połowę czerwca 2024 r.

X-T50 posiada kompaktowy i lekki korpus o wadze ok. 438 g*1 i został wyposażony w 40,2-megapikselową matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym "X-Trans™ CMOS 5 HR", superszybki procesor przetwarzania obrazu "X-Processor 5”*2 oraz pracujący w pięciu osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 działek EV. Jest to niezwykle wszechstronny model, który zapewnia jednocześnie wysoką jakość obrazowania, znakomitą wydajność i zwiększoną mobilność. W tandemie z zapowiedzianym dzisiaj najnowszym zoomem standardowym "FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR" jest idealnym wyborem do fotografowania we wszystkich sytuacjach.

Dodatkowo, po raz pierwszy w historii serii X, na górną płytę korpusu wyprowadzono pokrętło wyboru Symulacji filmu, które pozwoli użytkownikom z łatwością przełączać się między poszczególnymi symulacjami filmu analogowego. Jest to kluczowa i unikalna w kontekście firmy FUJIFILM funkcjonalność produkowanych przez nią cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiająca wybór spośród szerokiej gamy tonacji kolorystycznych. X-T50 cechuje się też nowym wzornictwem bryły korpusu z zaokrągleniami krawędzi, co przekłada się zarówno na pewniejsze i bardziej komfortowe trzymanie aparatu, jak i jego kompaktowe rozmiary.

Model X-T50 to aparat cyfrowy, który łączy łatwość fotografowania z kompaktowym i lekkim korpusem, pokrętłem wyboru Symulacji filmu i wyjątkowymi możliwościami, które zapewniają nie tylko wyjątkową jakość generowanych obrazów, ale przynoszą jeszcze więcej radości z uprawiania fotografii.

1. Wraz z akumulatorem i kartą pamięci.

2. X-Trans™ jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.

3. W oparciu o standard określony przez stowarzyszenie CIPA; kierunki drgań: pochylenie/odchylenie, z zamocowanym obiektywem "FUJINON XF35mmF1.4 R"

Cechy produktu

(1) Najwyższa jakość obrazowania i wydajność dzięki wysokowydajnej matrycy światłoczułej i superszybkiemu procesorowi przetwarzania obrazu

 Piąta generacja modeli aparatów serii X wyposażona jest we wstecznie podświetlaną matrycę światłoczułą X-Trans™ CMOS 5 HR o rozdzielczości 40,2 megapikseli. Najnowszy algorytm przetwarzania obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość oraz wysoki stosunek sygnału do szumu.

 Ulepszona struktura ułożenia pikseli na matrycy pozwala na bardziej skuteczne wychwytywanie padającego na sensor światła, dzięki czemu czułość ISO125 mogła zostać teraz przyjęta jako czułość bazowa (poprzednio dostępna była w zakresie rozszerzonym)*4. Dodatkowo, migawka elektroniczna w X-T50 może pracować z maksymalną prędkością nawet 1/180000 sek. pozwalając na precyzyjną kontrolę czasu naświetlania. Fotografowanie z zamocowanym jasnym obiektywem i przy maksymalnie otwartej przysłonie jest teraz możliwe w wielu różnych scenariuszach oświetleniowych.

 Aparat dysponuje układem autofokusa dysponującym funkcją rozpoznawania obiektów opartą na sztucznej inteligencji, opracowaną z zastosowaniem technologii głębokiego uczenia maszynowego. X-T50 potrafi wykrywać w obrębie kadru zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony*6. Ponadto aparat dysponuje bardziej zaawansowanym, w porównaniu z poprzednikami, algorytmem predykcyjnym autofokusa. Wszystko to umożliwia bardziej komfortowe fotografowanie różnego rodzaju obiektów, włączając w to szybko poruszające się pojazdy i zwierzęta.

 Użytkownik otrzymuje do dyspozycji łącznie 20 trybów Symulacji filmu, w tym “REALA ACE” – tryb łączący wierną reprodukcję kolorystyczną i wyraziste przejścia tonalne. Tworzy to możliwość wyboru różnorodnych sposobów ekspresji kolorystycznej, podobnie jak czyniło się to, wybierając błonę fotograficzną najbardziej odpowiadającą charakterystyce fotografowanego obiektu lub sceny.

 Wysoka liczba pikseli (ok. 40,2 milionów), którymi dysponuje matryca aparatu przekłada się na komfort korzystania z dostępnej funkcji telekonwertera cyfrowego*5, umożliwiającego powiększanie obrazów o współczynnik 1,4x i 2x.

4. Bezlusterkowy aparat cyfrowy X-T30 II.

5. W zależności od trybu fotografowania, może nie być możliwości wyłączenia lub wybrania telekonwertera cyfrowego.

(2) Ulepszone funkcje rozszerzające zakres możliwości fotograficznych

 Aparat wyposażony jest w pracujący w 5 osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o maksymalnej skuteczności sięgającej 7,0 EV. Nie wpływając negatywnie na mobilność i poręczność cechującą poprzednie modele serii X, układ stabilizacji obrazu pozwala na wygodne fotografowanie z ręki nawet w słabych warunkach oświetleniowych (np. sceny nocne), co znacznie rozszerza zakres możliwości fotograficznych.

 Możliwość rejestracji wideo 6.2K/30P. Podczas filmowania dostępna jest funkcja autofokusa ze śledzeniem obiektu.

 Istnieje możliwość fotografowania i rejestracji wideo w trybie AUTO. Aparat potrafi rozpoznać charakter sceny i dobrać optymalne ustawienia fotografowania – wystarczy ustawić wybierak na górnej płycie korpusu na tryb AUTO. Aparat automatycznie wykryje obiekt i będzie go śledził, utrzymując na nim ostrość. Dzięki temu wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów jest dużo łatwiejsze.

6. W ustawieniach wykrywania obiektów należy wybrać opcję „BIRD”, aby wykrywać owady oraz opcję „AIRPLANE”, by wykrywać drony

(3) Piękne, wyrafinowane wzornictwo i najwyższa funkcjonalność

 Nowo opracowane wzornictwo korpusu z zaokrągleniami. Nowy kształt uchwytu świetnie leży w dłoni – zachowuje kompaktowe rozmiary, zapewniając pewny chwyt aparatu.

 Zupełnie nowe pokrętło wyboru Symulacji filmu umieszczone zostało na górnej płycie korpusu. Pozwala to użytkownikowi przełączać się między dostępnymi Symulacjami w zależności od rodzaju fotografowanego obiektu lub sceny i umożliwia bezproblemowe nadawanie zarówno zdjęciom, jak i filmom, zróżnicowanych odcieni kolorystycznych.

 Na górnej płycie znalazła się otwierana lampa błyskowa zintegrowana z wizjerem. Automatycznie analizuje warunki oświetleniowe oraz dostosowuje siłę błysku. Swoją moc ujawnia szczególnie przy fotografowaniu ciemnych scen i przy zdjęciach portretowych z oświetleniem umieszczonym za plecami modela.

 X-T50 posiada taki sam ruchomy, podnoszony wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln punktów, znany z poprzedniego modelu. Ponadto, kształt uchwytu i położenie przycisków na tylnej ścianie aparatu zostały dopracowane, by fotografowanie i filmowanie były jeszcze bardziej wygodne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Nowy standard linii obiektywów XF - FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR Biuro prasowe
2024-05-16 | 12:00

Nowy standard linii obiektywów XF - FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR

Połączenie wysokiej wydajności optycznej oraz kompaktowej i lekkiej formy. TOKIO, 16 maja 2024 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) ma przyjemność ogłosić
Foto i wideo Przedstawiamy teleobiektyw FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR
2024-05-16 | 11:00

Przedstawiamy teleobiektyw FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR

Lekka konstrukcja, niezwykle wydajna stabilizacja obrazu oraz szybki i celny układ autofokusa - obiektyw ten otwiera zupełnie nowe możliwości w dziedzinie fotografii dalekiego
Foto i wideo Fujifilm wprowadza aparat cyfrowy „FUJIFILM GFX100S II”
2024-05-16 | 10:30

Fujifilm wprowadza aparat cyfrowy „FUJIFILM GFX100S II”

TOKIO, 16 maja 2024 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) ma zaszczyt ogłosić wprowadzenie najnowszego modelu w serii bezlusterkowych aparatów cyfrowych GFX

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Transport

Rozwój zielonego transportu wciąż zablokowany. Główna przyczyna to brak odpowiedniej infrastruktury energetycznej

Ponad połowa sieci napowietrznych i stacji elektroenergetycznych ma powyżej 40 lat. Brak modernizacji infrastruktury energetycznej przekłada się na słabe moce przesyłowe i blokuje rozwój zielonego transportu. Tymczasem według nowych przepisów w 2034 roku 90 proc. wszystkich nowych pojazdów ciężkich rejestrowanych w UE miałyby stanowić te bezemisyjne. – Bez odpowiedniej infrastruktury, zwłaszcza przy transporcie na duże odległości, zielona transformacja w transporcie będzie utrudniona – ocenia Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.