Chwile warte upamiętnienia
Agencja Face It!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl
To spowodowało, że przechowujemy tysiące fotografii w pamięci telefonu, ale nie wracamy tak często do najważniejszych wspomnień w nich zawartych. Tradycyjne zdjęcia w formie drukowanej to doskonała alternatywa multimedialnych odpowiedników, która wzbudza mnóstwo emocji i żywych wspomnień.
Wydrukowane zdjęcia wzbudzają znacznie więcej emocji, dzięki temu, że oglądający obcuje z dużo większą powierzchnią i obrazem ze znacznie większym poziomem szczegółowości. Niektórzy przechowują je w albumach, ale ciekawszym pomysłem jest eksponowanie zdjęć w widocznym miejscu np. w ramkach. Można też stworzyć galerię zdjęć na ścianie z kilku lub kilkunastu fotografii. Tutaj z pomocą przychodzi rodzinna marka Frami, która pozwala to zrobić bardzo prosto. – Frami powstało na bazie osobistych doświadczeń. Sami stworzyliśmy sobie w domu piękną galerię z dwudziestu czterech ramek. Daje nam mnóstwo radości: każdego dnia wracamy do najpiękniejszych wspomnień naszego życia, młodsze dzieci mają frajdę jak rozpoznają poszczególnych członków rodziny, a starsze lubią pytać, gdzie byliśmy na danym zdjęciu. Zaprojektowanie jej jednak nie było takie proste. - opowiada Łukasz Olek, właściciel firmy, która powstała z miłości do fotografii.
Kiedyś stworzenie własnej galerii wymagało dużo czasu i umiejętności m.in. dobór odpowiednich ramek, następnie właściwe ich skomponowanie, dobranie odpowiednich rozmiarów, odległości, a potem także montaż. Frami maksymalnie upraszcza cały proces. Klient przegląda gotowe kompozycje zaproponowane na podstawie jego zestawu zdjęć. Algorytm sam zadba o to, żeby ramki ładnie rozłożyć, żeby były między nimi równe odległości, żeby zajmowały odpowiednią powierzchnię, dobiera dla nich odpowiednie rozmiary. Etap projektowania maksymalnie uprościliśmy, ale zadbaliśmy również o bardzo przyjemne doświadczenie na etapie montażu - bez żadnego wymierzania, wiercenia, brudu, czy gwoździ - opowiada Łukasz Olek.
Frami stawia na jakość: wydruki wiernie oddają kolory, minimalistyczne, drewniane ramki wyglądają bardzo szlachetnie, a przy tym nie odwracają uwagi od zdjęć, czyli od tego, co najważniejsze. Z ciekawostek - ramki Frami nie mają szyb: - Zdecydowaliśmy się na taki ruch, gdyż szyba generuje odbłyski świetlne, które bardzo pogarszają odbiór zdjęć – tłumaczy Łukasz Olek.
Dobrze dobrana kompozycja i doskonała jakość wykonania powodują, że galeria jest przepiękną ozdobą każdego wnętrza, ale najważniejszym celem takiej galerii jest zatrzymanie wspomnień na długie lata. Warto umieścić ją w centralnym miejscu domu, czy mieszkania, aby codziennie przypominała o najistotniejszych momentach z naszego życia.
Pomimo rozwoju fotografii cyfrowej, tradycyjne zdjęcia nie wyszły z mody. Wręcz przeciwnie, panuje trend, żeby eksponować zdjęcia, które przedstawiają najważniejsze chwile z życia danej rodziny. Galeria ścienna to wspaniały pomysł, żeby zatrzymać wspomnienia „wiecznie żywe”. Stworzenie takiego projektu kiedyś wymagało sporo czasu i umiejętności, ale obecnie jest to genialnie proste dzięki ułatwieniom, jakie oferuje firma Frami.
https://frami.app/

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.