Ford wybiera TomTom Global Traffic Service dla nowej generacji systemu SYNC
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał wieloletnią, globalną umowę, w ramach której dostarczy usługę trafficową w czasie rzeczywistym do systemu SYNC® Forda. Zupełnie nowy model pickup F-150, zaprezentowany kilka dni temu, oraz mający wkrótce swoją premierę, w pełni elektryczny Mustang Mach-E SUV są pierwszymi pojazdami Forda, w których zastosowano tę technologię.
TomTom Traffic dostarcza dokładne dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, które będą informować kierowców Forda i mogą im pomóc skrócić czas podróży. Serwis trafficowy firmy TomTom przetwarza codziennie ponad 70 milionów godzin jazdy, pochodzących z miliardów anonimowych punktów danych. Aktualizując ogromną ilość danych co 30 sekund, firma TomTom może przewidzieć ruch drogowy zanim jeszcze do niego dojdzie.
„Producenci samochodów wybierają system TomTom Traffic ze względu na jego dokładność, aktualność i niezawodność", powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Decyzja Forda o włączeniu usługi TomTom Traffic do nowej generacji systemu SYNC jest kolejnym krokiem w kierunku naszej wizji świata wolnego od zatorów komunikacyjnych".
Usługa TomTom Traffic jest dostępna w 79 krajach na całym świecie i zasilana przez ponad 600 milionów urządzeń. Z usługi tej korzystają producenci samochodów, twórcy aplikacji i przedsiębiorstwa w wielu różnych rozwiązaniach związanych z mobilnością.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.