Komunikaty PR

Niezbędnik w każdym biurze, ale nie tylko. Niszczarka Hama Basic S8CD

2021-09-21  |  13:38

Producent dołączył do swojej oferty wszechstronną niszczarkę, która błyskawicznie pozbędzie się problemu zalegających w różnych miejscach stert papieru, płyt CD, DVD, Blu-Ray lub kart płatniczych. Dysponuje 11-litrowym pojemnikiem zbiorczym na papier i osobny koszem na te ostatnie nośniki danych. 

 

W każdym domu lub tym bardziej biurze przychodzi moment, gdy trzeba zrobić porządki i pozbyć się całej masy niepotrzebnych nikomu kartek papieru z różnymi umowami czy dokumentami oraz nieużywanych kart płatniczych. Tak samo jak płyt z filmami np. ze studniówki, które już dawno mamy przeniesione na pendrive’a, kartę pamięci, twardy dysk komputera lub do internetowej chmury. Żeby jednak nikt niepowołany nie miał wglądu do naszego prywatnego archiwum lub wrażliwych danych osobistych czy korporacyjnych, najlepiej je wszystkie przed wyrzuceniem zniszczyć i potem spać spokojnie. W tym miejscu nieoceniona okazuje się niszczarka, taka jak dopiero co wprowadzony na rynek model Basic S8CD od niemieckiej marki Hama.

Niszczarka została utrzymana w czarnej kolorystyce, z odcinającymi się białymi oznaczeniami funkcji i ostrzeżeniami. Jej wymiary wynoszą 30,6 x 15,5 x 37,3 cm. Maksymalna szerokość wlotu to 125 mm, maksymalna szerokość wciągania papieru 220 mm, zaś najwyższa osiągalna prędkość cięcia sięga 2,8 m/min. Przy najbardziej intensywnej pracy generuje hałasu na poziomie 70 dB.

Urządzenie potrafi ciąć na paski jednorazowo do sześciu arkuszy papieru DIN A4 (80 g/mkw.). Po poszatkowaniu każdy z pasków ma szerokość 6 mm, co czyni niemożliwym odczytanie pozostałości po dokumentach. Pocięty papier ląduje w 11-litrowym koszu z okienkiem podglądowym. Niszczarka zdolna jest również do pozbycia się dysków CD, DVD lub Blu-ray oraz plastikowych kart, takich jak karty płatnicze. Pocięte płyty i karty trafiają do osobnego kontenera o pojemności 0,6 l. Szerokość cięcia wspomnianych wyżej materiałów wynosi 42 mm.

Nie mogło tu zabraknąć automatycznej funkcji start i stop. Oznacza to, że wałki tnące uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do niszczenia i zatrzymują się po zakończeniu całej procedury. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości stalowe wały nożowe są odporne na zszywki, możemy więc swobodnie wrzucać do niszczarki różne spięte ze sobą dokumenty. Producent pomyślał również o funkcji cofania. Szczególnie przydaje się ona, gdy mamy potrzebę ponownego zwolnienia zaciętego dokumentu przy użyciu specjalnego przycisku automatycznego cofania.

Co więcej, mechanizm bezpieczeństwa uniemożliwia pracę sprzętu, gdy głowica nie jest prawidłowo umieszczona w koszu na papier. Natomiast w sytuacji przegrzania urządzenie samoczynnie wyłącza się, aby zlikwidować ryzyko trwałego uszkodzenia.

Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Basic S8CD wynosi 169 zł. Możemy liczyć na 2 lata gwarancji producenta.

Wszelkie detale na tematu produktu znajdziemy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy Biuro prasowe
2024-03-20 | 06:00

Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru tygodnia pracy o jeden dzień mogłoby zwiększyć liczbę zadań służbowych, które mamy do wykonania w trakcie doby.
Firma Zjawisko zdalnego feminizmu – nowy wymiar równości w świecie pracy?
2024-03-07 | 14:30

Zjawisko zdalnego feminizmu – nowy wymiar równości w świecie pracy?

W czasach postępującej cyfryzacji i zmieniającego się krajobrazu zawodowego praca zdalna i hybrydowa stały się szansą na większą równość płci. Wykluczenie komunikacyjne, sztywne
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-02-08 | 01:00

Zielona energia w Grupie Tubądzin

W 2024 roku Grupa Tubądzin, dla której priorytetem są inwestycje w zrównoważony rozwój, planuje zrealizować nowe projekty – budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej wartości ponad 15

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.