Niezbędnik w każdym biurze, ale nie tylko. Niszczarka Hama Basic S8CD
Producent dołączył do swojej oferty wszechstronną niszczarkę, która błyskawicznie pozbędzie się problemu zalegających w różnych miejscach stert papieru, płyt CD, DVD, Blu-Ray lub kart płatniczych. Dysponuje 11-litrowym pojemnikiem zbiorczym na papier i osobny koszem na te ostatnie nośniki danych.
W każdym domu lub tym bardziej biurze przychodzi moment, gdy trzeba zrobić porządki i pozbyć się całej masy niepotrzebnych nikomu kartek papieru z różnymi umowami czy dokumentami oraz nieużywanych kart płatniczych. Tak samo jak płyt z filmami np. ze studniówki, które już dawno mamy przeniesione na pendrive’a, kartę pamięci, twardy dysk komputera lub do internetowej chmury. Żeby jednak nikt niepowołany nie miał wglądu do naszego prywatnego archiwum lub wrażliwych danych osobistych czy korporacyjnych, najlepiej je wszystkie przed wyrzuceniem zniszczyć i potem spać spokojnie. W tym miejscu nieoceniona okazuje się niszczarka, taka jak dopiero co wprowadzony na rynek model Basic S8CD od niemieckiej marki Hama.
Niszczarka została utrzymana w czarnej kolorystyce, z odcinającymi się białymi oznaczeniami funkcji i ostrzeżeniami. Jej wymiary wynoszą 30,6 x 15,5 x 37,3 cm. Maksymalna szerokość wlotu to 125 mm, maksymalna szerokość wciągania papieru 220 mm, zaś najwyższa osiągalna prędkość cięcia sięga 2,8 m/min. Przy najbardziej intensywnej pracy generuje hałasu na poziomie 70 dB.
Urządzenie potrafi ciąć na paski jednorazowo do sześciu arkuszy papieru DIN A4 (80 g/mkw.). Po poszatkowaniu każdy z pasków ma szerokość 6 mm, co czyni niemożliwym odczytanie pozostałości po dokumentach. Pocięty papier ląduje w 11-litrowym koszu z okienkiem podglądowym. Niszczarka zdolna jest również do pozbycia się dysków CD, DVD lub Blu-ray oraz plastikowych kart, takich jak karty płatnicze. Pocięte płyty i karty trafiają do osobnego kontenera o pojemności 0,6 l. Szerokość cięcia wspomnianych wyżej materiałów wynosi 42 mm.
Nie mogło tu zabraknąć automatycznej funkcji start i stop. Oznacza to, że wałki tnące uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do niszczenia i zatrzymują się po zakończeniu całej procedury. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości stalowe wały nożowe są odporne na zszywki, możemy więc swobodnie wrzucać do niszczarki różne spięte ze sobą dokumenty. Producent pomyślał również o funkcji cofania. Szczególnie przydaje się ona, gdy mamy potrzebę ponownego zwolnienia zaciętego dokumentu przy użyciu specjalnego przycisku automatycznego cofania.
Co więcej, mechanizm bezpieczeństwa uniemożliwia pracę sprzętu, gdy głowica nie jest prawidłowo umieszczona w koszu na papier. Natomiast w sytuacji przegrzania urządzenie samoczynnie wyłącza się, aby zlikwidować ryzyko trwałego uszkodzenia.
Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Basic S8CD wynosi 169 zł. Możemy liczyć na 2 lata gwarancji producenta.
Wszelkie detale na tematu produktu znajdziemy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.
Pokolenie Z chce pracować dla inspirujących liderów – ci oczekują partnerstwa
Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Radomiu
MAAG Polska wprowadził 100 nowych kolorów i 2 nowe rozmiary obrzeży w 2024 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.