Innowacyjne narzędzia Promotechu na Steelfab 2023
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Najnowsze wiertarki i ukosowarki Promotechu zadebiutowały na tegorocznych targach Steelfab 2023 w Dubaju. I zrobiły wrażenie
Coroczne, styczniowe targi SteelFab w emiracie Sharjah to najważniejsza impreza wystawiennicza branży metalowej i spawalniczej dla krajów Zatoki Perskiej i GCC (Gulf Cooperation Council) oraz dla krajów Azji Południowo -Zachodniej i Afryki Wschodniej. Białostocki producent prezentował urządzenia na stoisku swojej arabskiej spółki-córki - Promotech Middle East.
- Po trzyletniej przerwie i bardzo nieudanych targach Steelfab w 2020 r., tegoroczna edycja okazała się bardzo ważnym i udanym powrotem do branżowych wystaw na Półwyspie Arabskim – mówi Bohdan Zaleski, wiceprezes ds. handlu Promotechu. - Ilość nowych kontaktów i jakość rozmów daleko przerosła nasze oczekiwania. Zebraliśmy zapytania z 15 krajów, otrzymaliśmy też liczne zamówienia od zupełnie nowych klientów, w tym na maszynę do profilowego cięcia rur - PPCM 1250 do Arabii Saudyjskiej (pierwszą tego typu maszynę do krajów GCC) i zaprezentowaliśmy się, jako stały, sprawdzony dostawca w tym regionie.
W porównaniu do stanu sprzed pandemii (styczeń 2020) na tegorocznych targach widać było duże ożywienie w inwestycjach w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Kuwejcie oraz w Emiratach Arabskich.
- Mamy nadzieję, że uda nam się zwiększyć sprzedaż do tych krajów na tyle, by znacząco nadrobić obecne spadki sprzedaży naszych urządzeń, spowodowane wojną w Ukrainie czy kryzysem gospodarczym w Unii Europejskiej – dodaje Bohdan Zaleski.
W tym roku Promotech pokazał na SteelFab kilka nowych wiertarek magnetycznych, na czele z akumulatorową wiertarką PRO36 Battery, opracowaną przy współpracy z konsorcjum CAS (Cordless Allience System), którego organizatorem jest niemiecka firma Metabo.
- Widzimy, że wraz z rozwojem technologii akumulatorowych, zapotrzebowanie na urządzenia zasilane bateriami w naszej branży rośnie bardzo dynamicznie z roku na rok – dodaje wiceprezes Zaleski. - Mamy w planach zastosowanie akumulatorów CAS do innych produkowanych przez nas maszyn.
Arabską premierę na SteelFab 2023 miały też dwie nowe ukosowarki ABM30 i BM25. Pierwsza to samojezdna ukosowarka, która tym różni się od poprzedniczki - ABM28, że nie potrzebuje toru prowadzącego, co jest ogromnym ułatwieniem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów na całym świecie. Postęp technologiczny bowiem, a także wzrost wymagań jakościowych, rosnące oczekiwania wydajnościowe oraz brak wykwalifikowanych pracowników powodują, że obecnie niemal wszyscy, nawet w krajach, gdzie siła robocza jest nadal bardzo tania – muszą automatyzować ukosowanie czy spawanie.
- Z roku na rok poszerzamy naszą sieć sprzedaży w rejonie GCC – dodaje Bohdan Zaleski. - Chcemy też, aby nasza firma-córka w Emiratach Arabskich - Promotech Middle East FZE sukcesywnie obsługiwała coraz więcej rynków i klientów w tym regionie, a także w całej Afryce i Azji Mniejszej. Dlatego stale poszukujemy nowych, samodzielnych i doświadczonych pracowników; staramy się też rozbudować sieć serwisową oraz dostępność naszych maszyn do pokazów u klientów. Dlatego udział w targach SteelFab jest dla nas tak kluczowy.

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.