Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie

Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Otwarcie centrum inżynieryjnego już w 2022 roku
W odpowiedzi na rosnący popyt na produkty Evolution na całym świecie, firma rozbudowuje sieć swoich technologicznych centrów. Ten w Warszawie będzie koncentrował się na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy i stworzonych zostanie w nim 200 nowych miejsc pracy. Stos technologiczny Evolution, czyli technologie używane przez firmę to głównie TypeScript js w warstwie frontend oraz Scala/Akka w warstwie backend.
– Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i zatrudnić kolejnych utalentowanych członków zespołu, którzy chcą razem z nami przekraczać granice w projektowaniu gier, jednocześnie wnosząc wkład w lokalną scenę Scali z naszym obecnym doświadczeniem i wiedzą – Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.
Rekrutacja już trwa
Otwarcie biura zaplanowane jest na 2022 rok. Firma rozpoczęła już rekrutację pracowników – w pierwszej kolejności poszukiwani są doświadczeni inżynierowie oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript i Data. Evolution oferuje także bootcampy, czyli przygotowawcze kursy programowania – w Scali (ruszy w styczniu 2022) i TypeScript. Są one bezpłatne, a najlepsi kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w firmie i wsparcie doświadczonego pracownika w dalszym rozwoju umiejętności.
– Działamy w czołówce rozwoju technologicznego. W wyjątkowo konkurencyjnej branży gier online, użytkownicy korzystają z rozwiązań, które zapewniają im najlepsze doświadczenia, zarówno pod względem rozrywki, dostępu, jak i możliwości bezproblemowego przemieszczania się między urządzeniami. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze zespoły backendowe, które są kluczowe dla naszego biznesu. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie się naszego zespołu w naszym polskim centrum inżynieryjnym – dodaje Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.