Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Krakowska Izba Turystyczna przyznała wyróżnienie w konkursie ODYS 2024 twórcom aplikacji mobilnej Escapecity – firmie Gamescape. Uroczysta gala rozdania nagród w konkursie odbyła się 18 grudnia br. w hotelu AC Hotel by Marriott Kraków w Krakowie.
Aplikacja została doceniona za nowatorskie podejście do promocji kultury, miejsc, wydarzeń i atrakcji turystycznych w Małopolsce. Kapituła konkursu zwróciła szczególną uwagę na potencjał zaprezentowanego narzędzia w rozwoju lokalnej branży turystycznej i realizacji turystyki zrównoważonego rozwoju.
„Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży escape room, chcieliśmy stworzyć innowacyjne narzędzie, które za pomocą mechaniki gier stanie się zgrywalizowanym przewodnikiem turystycznym dla każdego. Łącząc funkcje gry i przewodnika turystycznego aplikacja nie tylko wzbogaca ofertę turystyczną Krakowa o interaktywny element rozrywkowy, ale również jest narzędziem do realizacji założeń turystyki zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skutecznie promować mniej znane atrakcje, miejsca i zachęcać turystów do odkrywania alternatywnych szlaków.”- powiedziała Magdalena Budek, współtwórczyni aplikacji.
Celem konkursu ODYS jest wyróżnienie i promowanie najwyższej jakości produktów i usług turystycznych. Od 1995 roku (z pandemiczną przerwą) nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: turystyka wyjazdowa, turystyka przyjazdowa, turystyczne usługi transportowe, branża HoReCa oraz inny rodzaj działalności związanej z turystyką. Oceny dokonuje ekspercka Kapituła, w której zasiadają przedstawiciele samorządów gospodarczych i terytorialnych, uczelni wyższych, mediów oraz eksperci branżowi. Zdobycie certyfikatu ODYS stanowi potwierdzenie najwyższej jakości usług w branży turystycznej.

Personalizowane torby reklamowe – skuteczna forma promocji marki

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.