Finisz prac w budynku nr 9 Reduty Nowe Podolany
Kończą się prace związane z realizacją budynku nr 9 w ramach projektu Reduta Nowe Podolany. Wszystkie, 142 mieszkania znalazły już swoich przyszłych lokatorów. W sprzedaży zostały jeszcze miejsca w hali garażowej oraz lokale usługowe.
Projekt Reduta Nowe Podolany powstaje w północno – zachodniej części Poznania. Do tej pory spółka EBF Development zrealizowała już 8 budynków wielorodzinnych. Niedługo, w III kwartale bieżącego roku, rozpoczną się odbiory mieszkań z budynku nr 9. Tym samym do użytku przekazane zostaną 142 mieszkania o powierzchni od 41,20 do 78,08 mkw, a wśród nich lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkon, dostępne są także komórki lokatorskie oraz cichobieżne windy. Dostępna jest również podziemna hala garażowa. Obecnie trwają prace elewacyjne oraz tynkarskie w klatkach schodowych i w pozostałych częściach wspólnych. Z wykorzystaniem kostki brukowej powstają również miejsca parkingowe naziemne oraz droga wewnętrzna. - Podobnie jak wcześniejsze etapy naszej inwestycji budynek nr 9 będzie gotowy zgodnie z założonym harmonogramem. Jednocześnie przygotowujemy się do wprowadzenia do sprzedaży kolejnej realizacji na terenie inwestycji Reduta Nowe Podolany – zdradza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Popularność projektu potwierdza zakończona już sprzedaż wszystkich mieszkań. W ofercie zostały jeszcze 3 lokale usługowe (w budynkach nr 5 i 9) oraz miejsca postojowe w halach garażowych z pierwszego etapu tej inwestycji, w cenie 25.000 zł. brutto.
Lokalizacja Osiedle Reduta Nowe Podolany umożliwia dogodny dojazd do centrum miasta, jak i głównych węzłów komunikacyjnych. W pobliżu funkcjonują liczne punkty handlowo – usługowe. Nie brakuje również zaplecza szkolno – oświatowego. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także obiekty sportowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.