EZVIZ wprowadza na polski rynek swój pierwszy oczyszczacz powietrza
EZVIZ coraz śmielej wkracza w sektor smart home, wprowadzając na rynek nowe produkty stworzone, aby zapewniać domowy komfort. Od teraz portfolio marki zostaje poszerzone o pierwszy na polskim rynku jonizujący oczyszczacz powietrza EB250A. Urządzenie posiada 3-stopniowy proces filtracji, aby zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami i eliminować nieprzyjemne zapachy wewnątrz pomieszczeń. Ponadto emituje ono jony ujemne, pozwalające na redukcję ilości bakterii unoszących się w powietrzu oraz uzyskanie podwójnego efektu oczyszczania.
Redukcja 99,97% alergenów i zanieczyszczeń z powietrza
Temat zanieczyszczenia powraca co roku w sezonie jesienno-zimowym, gdy jakość powietrza pogarsza się, a mieszkańcy miast borykają się z problemem smogu. Jednym z rozwiązań ku poprawie jakości powietrza we własnych czterech ścianach jest dobór odpowiedniego oczyszczacza powietrza, który niweluje szkodliwe substancje, zapewniając bezpieczne warunki domowe dla całej rodziny.
Dzięki filtrowi HEPA H13 nowy oczyszczacz EB250A usuwa do 99,97% drobinek unoszących się w powietrzu, w tym alergenów i zanieczyszczeń z powietrza o wielkości do zaledwie 0,3 mikrona. Ponadto w urządzeniu znajduje się filtr wstępny z siatki nylonowej do cząstek o wielkości od 10 do 70 mikronów, np. włókien czy kurzu oraz filtr z węglem aktywnym do usuwania zapachów i gazów, w tym formaldehydu, gazu kuchennego oraz dymu papierosowego.
Technologia trójstopniowej filtracji
Wybierając oczyszczacz, warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Trzystopniowa filtracja nowego oczyszczacza EZVIZ jest uzupełniona przez system wentylacyjny o przepływie powietrza na poziomie 250 m³/h, dzięki czemu urządzenie jest w stanie przefiltrować powietrze nawet w dużych pomieszczeniach – do 30 metrów kwadratowych.
Oferowane są trzy prędkości wentylacji, a także tryby uśpienia, turbo i automatyczny oraz timer. Wszystkie funkcje są dostępne w panelu sterowania, który zawiera również intuicyjny, trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza. Dzięki nim użytkownik z łatwością obsłuży urządzenie i bez problemu dobierze tryb odpowiedni do bieżącego poziomu zanieczyszczenia.
Ujemne jony, lepsze samopoczucie
Ilość jonów ujemnych w powietrzu jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny jakości powietrza. Większa ich gęstość pozwala na podniesienie poziomu energii oraz dobre samopoczucie – podobnie do sytuacji, gdy oddychamy czystym powietrzem w pobliżu wodospadu, w górach czy lesie. Powodują one reakcje biochemiczne zwiększające poziom serotoniny, co pozwala m.in. na zmniejszenie stresu, poprawę humoru czy daje więcej energii do działania.
Poprzez aktywne uwalnianie do powietrza milionów ujemnych jonów oczyszczacz EZVIZ EB250A nie tylko wpływa na lepszy humor domowników, ale jest również w stanie zredukować pozostałe w powietrzu cząstki i bakterie, zapewniając jeszcze lepszą jakość powietrza – szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy poziom jego zanieczyszczenia znacząco wzrasta.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.