Ergonomiczna myszka bezprzewodowa Hama MW-900 doskonałym towarzyszem pracy
W ofercie marki znalazła się mysz z czujnikiem laserowym, czterostopniową regulacją czułości i 7 przyciskami z opcją przeprogramowania. Odbiornik USB można schować w obudowie urządzenia, oszczędzając w ten sposób miejsce w trakcie podróży. Do wyboru jest aż 5 wersji kolorystycznych.
Najnowszy model od niemieckiego producenta Hama cechuje się lekką wagą i nieco większymi gabarytami (wymiary 7,2 x 12,3 x 4 cm), ale w żadnym wypadku nie jest toporny. Działa oczywiście za pomocą połączenia radiowego (zasięg wynosi 10 metrów), nie musimy więc przejmować się niewygodnym okablowaniem. Można jej używać na prawie wszystkich powierzchniach.
Mysz przystosowano dla osób praworęcznych i została wyposażona czujnik laserowy oraz w czterostopniową regulację czułości. Gracze lub graficy komputerowi na pewno będą zadowoleni z DPI na poziomie 3200, ale dla zwykłego przeglądania sieci lub pracowania z dokumentami tekstowymi wystarczy ustawić czułość na poziomie 1200 albo nawet 600 DPI.
Myszka może pochwalić się 7 przyciskami funkcyjnymi, które przekładają się na wygodną pracę. Praktyczna czterokierunkowa rolka pozwala na pionowe i poziome przewijanie. Cicho działające przyciski główne gwarantują komfort nawet po wielu godzinach spędzonych przed ekranem. Natomiast przyciski przeglądarki ułatwiają cofanie i przełączanie na następną stronę internetową. Pomyślano również o możliwości przeprogramowania środkowego przycisku myszy, tak samo jak tego znajdującego się pod kciukiem. Każdy może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.
Warto dodać, że odbiornik USB można schować w obudowie myszy i w ten sposób zaoszczędzić miejsce.
Nie trzeba tutaj też obawiać się o oszczędzanie energii. Myszka potrafi przejść w tryb uśpienia, gdy nie jest przez dłuższy czas używana. Zaopatrzono ją też w specjalny osobny wyłącznik, dzięki któremu da się ją kompletnie wyłączyć, gdy mamy pewność, że robimy sobie przerwę od obsługi komputera. Z kolei sygnał lampki kontrolnej powiadomi nas o konieczności naładowania.
Myszka Hama MW-900 jest w sprzedaży w aż 5 odsłonach kolorystycznych: grantowej, czarnej, ciemnoszarej, jasnoszarej i beżowej. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 119 zł.
Krótka prezentacja produktu w formie wideo: https://www.youtube.com/watch?v=M7ktWHDxL1Y
Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.