Epickie historie sukcesu w nowym podcaście Pepsi “OD ZERA”
W ramach kampanii “Prosta Decyzja - Epicki Wybór” Pepsi Zero Cukru przedstawia nowy podcast zatytułowany „OD ZERA”. Pierwszy odcinek pojawił się 16 września, a kolejne premiery będą ukazywać się co tydzień, w każdy poniedziałek o godzinie 10:00. Cykl niesamowitych rozmów zakończy się wielkim finałem na początku grudnia.
Po pozytywnym odbiorze pierwszego podcastu Pepsi - #MAX10minut - marka przygotowała kolejny zaskakujący format. Podcast „OD ZERA” pokazuje, jak proste, z pozoru prozaiczne codzienne decyzje ulubionych twórców internetowych doprowadziły ich do miejsc, w których znajdują się obecnie. Dzięki inspirującym rozmowom z gośćmi z różnych dziedzin, takimi jak: Foxx Gotuje, Astrofaza, Wujek Paolo, Wikaafotos czy Kasia Łaska, słuchacze mogą poznać fascynujące historie ich sukcesu, które zaczęły się od małych wyborów, a zakończyły wielkimi zmianami w życiu. Wszystkie rozmowy odbywają się w nietypowym miejscu – windzie, symbolizującej podróż „od zera”, gdzie z każdym piętrem prowadzący, znany youtuber i streamer Dominik Bos, wspólnie z zaproszonymi gośćmi wznosi się coraz wyżej, odkrywając kolejne epickie etapy ich sukcesu i pasji.
- Tegoroczna kampania Pepsi Zero Cukru "Prosta decyzja. Epicki wybór." opowiada konsumentom, że tak prosta decyzja jak wybór Pepsi bez cukru zamiast wersji cukrowej potrafi być epickim wyborem. Tą samą analogie możemy zobaczyć też w wielu innych aspektach życia, a goście podcastu Pepsi "OD ZERA" są tego świetnymi przykładami. Każdy z nas na pewno moment prostej decyzji - epickiego wyboru mógłby znaleźć też w swoim życiu. Albo posłuchać ku inspiracji naszych odcinków, co polecam szczególnie w wersji video, startując z nami windą OD ZERA! - mówi Zofia Kopczyńska, Senior Brand Manager Pepsi Zero Cukru.
Pepsi poprzez zaskakującą koncepcję podcastu chce pokazać, jak z pozoru proste i niewielkie decyzje mogą w rezultacie - niczym kostki domina - doprowadzić do wielkich zmian, punktów zwrotnych oraz inspirujących historii. Kampania adresowana jest do młodych odbiorców, śledzących działalność twórców internetowych. Poprzez różnorodność gości podcastu oraz dotyczących ich tematyki każdy może odnaleźć w nich coś dla siebie. Odcinki dostępne są na Spotify, a także - w formie video - na platformie YouTube.
Za strategię, koncept kreatywny, przygotowanie assetów kreatywnych i całość kreacji oraz dobór influencerów odpowiada Feeders Agency. Odpowiedzialnym za planowanie i zakup mediów jest Zenith Polska.

Jesień na talerzu – co jeść, aby zadbać o odporność?

Polska baristka na międzynarodowej arenie!

Nickelodeon Fandays w Majaland Gdańsk!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.