Enklawa Winogrady - w ofercie duże mieszkania, inwestycja bliska ukończenia
- Nowoczesne inwestycje deweloperskie powstają z myślą o przyszłych mieszkańcach. W ostatnim czasie na popularności zyskują większe metraże, ponieważ gwarantują więcej przestrzeni, ale nie tylko. Podczas projektowania naszej inwestycji zaplanowaliśmy taras, ogródek lub balkon w każdym z mieszkań, ale to tylko jeden z elementów naszej propozycji – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. W inwestycji dostępne są lokale z dwoma balkonami, od różnych stron świata. Układ jednego z takich mieszkań, „na przestrzał” sprawia, że jeden z balkonów zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. Dzięki temu korzystać można ze słońca zarówno od rana, jak i popołudniami. Niektóre z balkonów wyróżniają się tym, że mają niemal taką samą szerokość, co pokój dzienny.
W Enklawie Winogrady zaplanowano 10 mieszkań, których powierzchnia przekracza 70 m kw. Warto podkreślić, że pięć z nich znalazło swoich nabywców. To potwierdza, że pewna grupa klientów szuka mieszkania, które ma być dla nich czymś więcej, niż „przystankiem” pomiędzy pracą a innymi aktywnościami. Potencjalnych klientów zachęca z pewnością atrakcyjna cena od 7050 zł brutto za m kw., standard wykonania budynku wraz z częściami wspólnymi oraz korzystna lokalizacja blisko Parku Sołackiego, Jeziora Rusałka i Cytadeli. Dodatkowo, inwestor przygotował nową promocję na zakup miejsca postojowego w hali garażowej, czyli obniżkę 5000 zł brutto.
Wszystkie prace na inwestycji przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. W budynku A, najbardziej kameralnym w całym osiedlu, wykonano elewacje zewnętrzne i prace wykończeniowe w ich obrębie. Obecnie trwają prace wykończeniowe w częściach wspólnych wewnątrz. Budynek B jest aktualnie docieplany i są już wykonywane prace elewacyjne. Natomiast w części osiedla oznaczonej literą C, ściana od strony naziemnych miejsc parkingowych jest niemal gotowa i następuje montaż stolarki okiennej na klatce schodowej. W ramach całej inwestycji powstanie 120 lokali o zróżnicowanym metrażu – od 33 do 126 m kw. Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2020, a w grudniu mieszkańcy odbiorą klucze do swoich mieszkań.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.