Enklawa Winogrady, czyli więcej przestrzeni w mieście
Mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym, blisko centrum miasta ma swoje zalety, nawet w porównaniu z domem na obrzeżach, mogącym kojarzyć się z dużą wygodą. Wybierając mieszkanie lub apartament powyżej 70 m kw., nabywca poczuje największą wygodę, nie tylko związaną z przestrzenią, ale też zabudową wielorodzinną, jak podziemny parking na auta, widok na miasto z tarasu, czy dostępność sklepów i usług.
Oferta mieszkaniowa cały czas się zmienia, co jest informacją pozytywną dla klienta poszukującego własnego domu lub mieszkania. - Na przedmieściach i w granicach miasta jest pełna rozpiętość dostępnych powierzchni, co daje możliwości optymalnej decyzji przy zakupie nieruchomości. Spójrzmy na inwestycję, którą aktualnie realizujemy, Enklawę Winogrady. Proponujemy mieszkania od 33 do 126 m kw., w tym właśnie przestronne apartamenty, dedykowane klientowi, który poszukuje czegoś wyjątkowego – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady w Poznaniu.
Aktualnie w sprzedaży są ustawne mieszkania 50 - 60 m kw., w których przy odpowiedniej aranżacji i zmianach lokatorskich będą dostępne dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym i łazienka. Tego typu projekty cieszą się największą popularnością na rynku mieszkaniowym, natomiast coraz częściej nabywcy pytają o apartamenty o powierzchni 117 i 126 m kw. - Każdy projekt jest indywidualny, z dużymi możliwościami aranżacyjnymi. Dzięki temu można przestrzeń dopasować idealnie dla wszystkich mieszkańców. Dodatkowo do każdego takiego apartamentu przynależy taras ponad 60 m kw. Takie przestrzenie w inwestycji blisko centrum to propozycja nieszablonowa, w cenie od 7900 zł brutto za m kw. - mówi Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady. Większy metraż to więcej możliwości, udogodnień, np. balkon dla każdej sypialni, aż dwie łazienki, czy przestrzeń dzienna 50 m kw. To także poczucie absolutnego komfortu i niezależności. Na wygodę przyszłych mieszkańców przełożą się też wszelkie udogodnienia osiedlowe. Miejsca w podziemnej hali garażowej (przy apartamentach dostępne za symboliczną złotówkę), apartamentowe wykończenie części wspólnych wewnątrz każdego budynku mieszkalnego, czy dodatkowe nasadzenia drzew wokół inwestycji z pewnością ucieszą nabywców. Podobnie jak codzienny widok na miasto z tarasu, ponieważ najbardziej przestronne apartamenty są ulokowane na najwyższej kondygnacji.
Inwestycja powstaje u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterska na poznańskich Winogradach. Stąd niedaleko do centrum, a pełne zaplecze handlowo-usługowe znajduje się tuż obok osiedla. Wystarczy kilkanaście minut, by dotrzeć do Parku Cytadela, atrakcyjnego w każdej porze roku. W kilka chwil dotrzemy też nad Jezioro Rusałka. - Oceniamy, że za kilka tygodni osiedle będzie gotowe. Wszystkie poważne etapy budowy zostały zakończone, w najbliższym czasie pozostały już tylko prace wykończeniowe. Nasza inwestycja nabiera ostatecznego kształtu, a poprzez prace terenowe wokół budynków, wszystko wygląda nowocześnie – informuje Krystian Cebulski. Pod koniec roku kalendarzowego rozpocznie się procedura związana z odbiorami technicznymi, a następnie przekazywanie kluczy. Jednocześnie nadal trwa sprzedaż mieszkań, choć około 80-85 procent z nich znalazło swoich nabywców.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.