Endava wspiera lokalne społeczności IT
12 spotkań, 12 miast, 4 kraje, 2 miesiące, 1 kontynent. Brytyjska spółka technologiczna Endava łączy społeczności IT w krajach Europy Środkowej i tworzy platforę interakcji oraz wymiany doświadczeń dla profesjonalistów z branży. Koncepcja wydarzeń Connect.IT zakłada przybliżenie spółki lokalnym społecznościom IT poprzez spotkania z prelegentami z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju oprogramowania, testowania lub zarządzania aplikacjami.
Persystencja danych będzie wiodącym tematem spotkania Connect.IT w Gdańsku, które odbędzie się 14 czerwca w Stoczni Cesarskiej. Prawie bezkodowa persystencja z wykorzystaniem Spring Data będzie tematem prezentacji Laurentia Spilca, natomiast Calin Constantinov przybliży superszybkie rekomendacje dzięki Neo4j.
Po zakończeniu prezentacji, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję lepiej się poznać, zadać pytania prelegentom oraz poznać środowisko pracy w spółce Endava. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na platformie Eventbrite.
"Dla nas inwestycje w naszych pracowników, ale także w społeczności lokalne, zawsze były priorytetem i tym, co definiuje nas w branży. Dlatego wspieramy entuzjastów innowacji i technologii w naszym regionie poprzez organizację wydarzeń, podczas których specjaliści z dużym doświadczeniem w dziedzinie technologii dzielą się swoją wiedzą z uczestnikami", mówi Monica Daliu, Regional Head of People Development and Recruitment, Central Europe, Endava.
Spotkania z serii Connect.IT powered by Endava organizowane są dla członków lokalnych społeczności IT z myślą o stworzeniu silnej sieci profesjonalistów z różnych dziedzin. Dodatkowo - poprzez Connect.IT - Endava pragnie stworzyć platformę wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk. Spotkania Connect.IT odbywają się w państwach, w których spółka uruchomiła niedawno nowe oddziały: Polsce, Rumunii, Mołdawii i Bułgarii.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.