Komunikaty PR

Ekologiczne postanowienia noworoczne - co zrobić, aby się z nich wywiązać?

2020-01-20  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania ezviz ( 0.01 MB )

To już nie opinie czy przeświadczenia. Klimat ulega zmianie, a nasze środowisko zaczyna znajdować się w coraz większym zagrożeniu. To ostatni moment na to, aby zmienić swoje codzienne nawyki i zatroszczyć się o planetę. Czy aby to zrobić, konieczne są drastyczne zmiany? 

 

Media, celebryci i influencerzy wciąż nakłaniają nas do zmiany życia na bardziej eco. W tej dziedzinie naprawdę warto posłuchać ich zdania. To nie moda —  to starania, które wszyscy musimy podjąć, aby zapobiec katastrofie. Początek nowego roku to czas postanowień i planowania zmian, jakie chce się wprowadzić w nadchodzących miesiącach. Może to więc najlepszy czas na wprowadzenie nowych eco nawyków do naszej codzienności?
 

 

Bidon i materiałowa torba podstawowe atrybuty do eco zmiany

Od czego zacząć? Ograniczenie jazdy samochodem może dla wielu być wyświechtanym banałem, jednak to kwestia, o której zawsze warto przypominać. Emisja CO2 wciąż rośnie, a prawie 30% z niej pochodzi z sektora transportu. Te dane dają do myślenia i inspirują do rozważenia zmiany środka transportu. Kolejną pozycją na liście noworocznych ekologicznych postanowień jest ograniczenie plastiku. W Polsce zużywa się go aż 3,5 mln ton rocznie —  nie ulega wątpliwości, że powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby ta liczba nie utrzymała się na tak wysokim poziomie. Zaopatrzenie się w torbę wielokrotnego użytku czy też nabycie bidonu w celu zmniejszenia plastikowych butelek to kroki, od których dobrze zacząć ekologiczne przyzwyczajenia. To jednak nie musi być koniec planowanych zmian.  Ograniczenie produktów mięsnych oraz rozsądne zakupy odzieżowe to kolejne nawyki, których wyrobienie ma ogromny wpływ na nasze środowisko. To przecież te dwa sektory —  branża odzieżowa oraz produkcja przetworów mięsnych — w olbrzymim stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Czy to oznacza, że na dobre musimy zrezygnować z odwiedzania galerii handlowej lub jedzenia mięsa? Niekoniecznie. Zakup jednych porządnych spodni zamiast pięciu gorszej jakości i parę wegetariańskich obiadów w tygodniu to już coś.  Gdzie jeszcze szukać obszarów na eko zmiany w 2020 roku? 

 

Zacznijmy od naszych domów

Nie da się ukryć, że współczesne domostwa potrzebują sporej ilości energii elektrycznej. Oświetlenie, sprzęty kuchenne, pralka, telewizor... To tylko niektóre z obiektów, które do pracy potrzebują nie mało prądu. To nie tylko problem, z którym musi poradzić sobie domowy budżet, ale również środowisko. Jak więc zadbać o te dwie kwestie? Tak jak w omawianych wcześniej przykładach, wystarczy zacząć od niewielkich zmian. Wyłączenie nieużywanych sprzętów, gaszenie światła, używanie ekologicznych trybów prania, wyciąganie kabli z kontaktu — już tyle wystarczy, żeby zredukować wysokość rachunków. 

 

Inteligentne gniazdka

Kolejnym krokiem, który pomoże zmniejszyć zużycie prądu oraz nieco odciąży naszą planetę, może być nabycie niewielkiego przedmiotu o sporej sile sprawczej. Smart plug, czyli inteligentne gniazdko, to wtyczka, którą umieszcza się w kontakcie. Następnie podpina się do niego dowolne sprzęty. Co można zyskać za pomocą tego urządzenia? Po pierwsze, kontrolę sprzętów do niego podpiętych. Użytkownik monitoruje poziom zużycia energii, ustawia tryby funkcjonowania, czy też zdalnie włącza i wyłącza urządzenia. Jednym z takich inteligentnych gniazdek jest T31 od ezviz. Wszystkie wymienione funkcje obsługiwane są z poziomu aplikacji łączącej się z urządzeniem. W łatwy sposób można więc przeanalizować, ile kWh zużyte zostaje na poszczególne czynności i zastanowić się, w jaki sposób zmienić te dane. Przykładowo, przebywając poza domem, można zdalnie włączyć pralkę czy zmywarkę i skorzystać z niższych stawek za prąd, czy też wyłączyć telewizor, o którym zapomniał któryś z domowników przed wyjściem. Wtyczka do ezviz to rozwiązanie, które pod uwagę powinien wziąć każdy, kto planuje zrealizować postanowienia związane z ograniczeniem zużycia energii. 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do dopisania kilku ekologicznych postanowień do listy na 2020 rok. Drobne zmiany w codziennych czynnościach to pierwsze kroki, za które mogą podziękować nam przyszłe pokolenia. 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.