Komunikaty PR

Wolność i odpowiedzialność – dwa kluczowe słowa dla designu w 2021 roku

2021-02-08  |  11:00
Biuro prasowe

Miniony rok z pewnością został zapamiętany jako miesiące walki z pandemią. 2020 to również czas, gdy jako konsumenci i nabywcy różnorodnych dóbr mieliśmy czas na selekcję tego, co jest nie tylko dobre dla nas, ale również dla natury, o której ogromnym znaczeniu przypomnieliśmy sobie w ostatnich miesiącach. W związku z pragnieniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości w naturalny sposób wyklarowały się dwie ważne dla konsumentów wartości. Wolność, którą cenimy jak nigdy dotąd oraz szeroko pojęta odpowiedzialność – nie tylko za nas samych, ale i bliźnich oraz naturę.

Oddani Matce Ziemi

Niewątpliwie na branży meblarskiej spoczywa odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Nasze dochody i jakość życia rosną. Co sezon jesteśmy w stanie wymienić nie tylko zawartość naszych szaf, ale również dekoracje w naszych domach. Nikogo nie dziwi częsta zmiana wystroju wnętrz. Cenimy jakość, komfort użytkowania, innowacyjne rozwiązania, a coraz częściej to, w jaki sposób dane meble są produkowane. Naturalny już nawyk segregowania odpadów odciska piętno na naszych codziennych wyborach – zakupu zdrowej żywności, ubrań z recyklingu czy poszukiwania ich w second-handach. Myśl o tym, że nie chcemy zaszkodzić naturze przebija się do wszystkich stref życia. Także do tego, jak wyposażony i umeblowany jest nasz dom. Nieodłącznym elementem przysługującej nam wolności w wyborach jest odpowiedzialność za przyrodę, także podczas zakupów designerskich mebli do naszego domu.

Kupuj i rób dobrze naturze

Ograniczenia w przemieszczaniu się i dostępie do usług lub w skrajnych przypadkach do produktów spowodowały, że wolności doszukujemy się w innych obszarach naszego codziennego funkcjonowania, m.in. w tym, jak możemy urządzić nasze domowe wnętrze. Rosnący trend zero waste oraz ekologiczna świadomość zawężają pole manewru dla tych klientów, którzy czują się odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Poczucia wolności w ilości zakupów mebli nie chce odbierać marka GO.CE Design, która intensywnie pracuje nad odwróceniem trendu w dotychczasowej aranżacji wnętrz. Konsumpcjonizm przy wyposażeniu domowych przestrzeni nie musi wiązać się ze złym wpływem na przyrodę. Wystarczy zastosowanie odpowiednich materiałów, dzięki którym nie tylko można często zmienić wystrój mieszkania, ale również przyczynić się w ten sposób do redukcji śladu węglowego.

W domu już nie tylko odpoczywamy, ale również pracujemy i uczymy nasze dzieci. To najważniejsza dla nas przestrzeń, dlatego ważne jest, by odzwierciedlała nas samych. Dzisiejszy klient ceni nie tylko jakość i wysokiej klasy design produktu, ale również to, w jaki sposób został on wyprodukowany. Słyszymy często o redukcji śladu węglowego, którą podejmują różne światowe firmy. Jak się okazuje, na naszym rodzimym rynku możemy znaleźć ofertę, która już to ważne dla świata zadanie wykonała. Zastosowanie drewna Oxytree to nowy tor, który wyznaczyliśmy w meblarstwie – mówi Hernan Gomez, projektant mebli GO.CE Design.

Z natury rozsądni

Nierozerwalna z odpowiedzialnością wolność to ciężka praca producentów mebli nad materiałami, które dadzą gwarancję na to, że zakup nowego wyposażenia nie szkodzi naturze. Gotowy surowiec, który zyskuje coraz większą popularność za granicą i w naszym kraju, to drewno pozyskane z drzewa tlenowego. Oxytree to elastyczny, jednolity materiał, który sprawdza się nie tylko przy produkcji mebli, ale również przy drewnianych wykończeniach.

Drzewo tlenowe Oxytree ma zbawienny wpływ na środowisko naturalne. Szybki wzrost przyczynia się do wytwarzania dużej ilości produkcji tlenu, co wpływa na poprawę jakości powietrza. Drewno Oxytree można pozyskać już z 6-letnich roślin. Plantacja drzew tlenowych to doskonałe rozwiązanie dla problemów związanych z brakiem lasu. W ciągu 20 lat może dostarczyć 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne gatunki drzew. Drewno bez sęków, niezwykle elastyczne nie odbiega od tego, które pozyskujemy z naszych lasów. Oxytree stanowi materiał premium, którego najwyższa jakość świetnie komponuje się w innowacyjnym designie. Dowodem na to jest linia Oxy Line stworzona przez GO.CE Design. To pierwsza linia mebli z drewna tlenowego w Polsce – mówi Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Odzwierciedlenie dwóch kluczowych wyrazów w designie w obecnym roku znajdziemy w ofercie marki GO.CE Design, cenionej za wysoką jakość materiałów, innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania oraz opływowe linie mebli, doceniane przez najbardziej wymagających klientów. Linia Oxy Line to od lat poszukiwany kompromis między konsumpcją dającą często poczucie wolności konsumentom a ich odpowiedzialnością za przyszłe losy naszej planety. To również odpowiedź dla tych, którzy nie wierzą, że ekologia, design i najwyższa jakość mogą iść w parze.

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka

Account Executive

+48 790 393 471

i.ryfka@agencjafaceit.pl

Więcej o GO.CE Design

GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20 letnie doświadczenie w produkcji  mebli luksusowych. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania.

Więcej o Oxytree

Oxytree S.A. to zespół ekspertów propagujący zakładanie plantacji drzew tlenowych Oxytree. Spółka jest jedym certyfikowanym przedstawicielem i dostawcą sadzonek na rynku polskim, do którego należy marka i brand Oytree. Jest to drzewo o wyjątkowych właściwościach regulujących klimat. Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem drewna z lasów. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE), jest nieinwazyjna, łatwa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie co pokazały polskie badania naukowe oraz setki hektarów plantacji już rosnących na terenie naszego kraju. Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.