Świąteczne torby zakupowe Primark z możliwością ponownego wykorzystania!
W Primark dążymy do tego, aby stać się bardziej zrównoważoną firmą we wszystkich obszarach naszej działalności. Sezon świąteczny jest idealnym momentem do podejmowania świadomych wyborów zakupowych, oczywiście jak na Primark przystało – w niesamowitych cenach.
Napawa nas dumą fakt, że byliśmy jednym z pierwszych sprzedawców detalicznych, który postawił na bardziej ekologiczną alternatywę dla toreb plastikowych, kiedy w 2001 roku wprowadziliśmy na rynek nasze kultowe, w 100% nadające się do recyklingu brązowe torby papierowe. Teraz chcemy pójść dalej. W tym sezonie świątecznym zachęcamy klientów, aby nadali swoim torbom zakupowym drugie życie, wykorzystując je ponownie jako papier do pakowania. Dlatego zaprojektowaliśmy je na nowo, używając świątecznego wzoru w czerwonym kolorze i dodając przywieszki prezentowe.
Jedną z głównych idei Primarka jest to, by zrównoważone życie było przystępne cenowo i dostępne dla wszystkich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na etykietach produktowych Primark Cares w sklepie Primark.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.