Komunikaty PR

Super Prezenty inwestują w mural oczyszczający powietrze – tym razem w Krakowie!

2021-12-23  |  14:30
Biuro prasowe

Super Prezenty kontynuują wspieranie środowiska poprzez kolejną odsłonę współpracy z fundacją EcoEvolution.org i z Grupą RW. Jej wynikiem jest powstanie kolejnej ekologicznej reklamy wielkoformatowej. Tym razem można ją zobaczyć w Krakowie, naprzeciwko wejścia do Galerii Krakowskiej, gdzie marka Super Prezenty posiada swój sklep stacjonarny.

 

Pierwszy mural sygnowany logiem Super Prezentów powstał w Warszawie na ul. Wilczej i widnieje tam od listopada. Krakowski mural powstały na początku grudnia jest znacznie większych rozmiarów; jego powierzchnia wynosi aż 100 m2. Czy to dobrze? Oczywiście – w końcu im większy mural, tym więcej pożytku dla środowiska!

 

Oba murale zostały namalowane przy użyciu specjalnej farby KNOxOUT, która redukuje tlenki azotu. Taki skład farby minimalizuje zanieczyszczenia powietrza wywołane smogiem.

 

Dlaczego Kraków?

 

Czynnikami przemawiającymi za wyborem Krakowa w kontekście prowadzenia dalszych działań prośrodowiskowych są: stan powietrza i poziom zanieczyszczenia spowodowany smogiem. Ostatnie informacje dotyczące jakości powietrza – zarówno w tym mieście, jak i Warszawie – są bardzo niepokojące.

 

Problem dotyczący smogu jest tematem poruszanym w skali międzynarodowej. Marka Super Prezenty postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów i stworzyć projekt, który wpłynie na architekturę miasta wizualnie, a także przyczyni się do poprawy jakości życia jego mieszkańców.
 

Kraków to także istotne miasto w odniesieniu do działania marki Super Prezenty, która posiada w stolicy Małopolski aż 4 punkty handlowe. Łącząc promocję firmy z troską o środowisko, marka spod znaku różowego słonia udowadnia, że marketing może być twórczy, ciekawy i pożyteczny.

 

Pożytek tkwi w składzie!

 

Stworzenie ekologicznych murali przy użyciu farb KNOxOUT pozwoli zredukować szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza i zneutralizować liczne bakterie bądź wirusy, by nie dopuścić do rozwinięcia pleśni czy rozprzestrzeniania drobnoustrojów.

 

Wszystko to za sprawą formuły nano-dwutlenku-tytanu, który w kontakcie z promieniami słonecznymi uaktywnia reakcje chemiczne likwidujące wszelkie zanieczyszczenia i mikroorganizmy. Ponadto farby KNOxOUT nie produkują lotnych związków organicznych i redukują tlenki azotu wytwarzane podczas jazdy samochodem czy innymi pojazdami spalinowymi.

 

Murale a misja Super Prezentów

 

Decyzja o stworzeniu w Krakowie ekologicznego muralu powstała z chęci wsparcia działań CSR-owych w sposób odpowiadający filozofii marki, jak  też mieszkańcom samego Krakowa. Murale to bowiem jedna z najchętniej wskazywanych form reklam wielkoformatowych, którą chcieliby oglądać mieszkańcy różnych miast, ze względu na jej aspekt wizualny i estetyczny, który wpływa pozytywnie na architekturę całego miasta.

 

Marka Super Prezenty ma w ten sposób nadzieję, że dzięki stworzeniu tych dwóch eko-murali małymi krokami przyczyni się do poprawy jakości powietrza w największych metropoliach w Polsce i pozostanie w świadomości konsumentów jako marka nieobojętna na problemy środowiskowe, a także działająca na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Polski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.