Komunikaty PR

Startup Planet Heroes nagrodzony w konkursie organizowanym przez MIT Enterprise

2020-07-16  |  12:00
Biuro prasowe

Startup Planet Heroes z białostockiego Samsung Inkubatora #dlaPlanety, może się pochwalić kolejnym międzynarodowym sukcesem. Przemysław Pyziel i Monika Habrzyk – twórcy projektu, zdobyli CVC YOUNG INNOVATOR AWARD, czyli nagrodę przyznawaną startupom technologicznym za innowacyjne przedsięwzięcie odznaczające się wysoką użytecznością społeczną.

  • Planet Heroes to inicjatywa ekologiczna, której celem jest posprzątanie naszej planety.
  • Przedsiębiorcy zostali wyróżnieni prestiżową nagrodą CVC YOUNG INNOVATOR AWARD w ramach konkursu organizowanego przez MIT Enterprise Forum CEE Acceleration Program.
  • Projekt rozwija swoją działalność pod skrzydłami Samsung Inkubator Białystok, gdzie do współpracy zapraszane są startupy, tworzące rozwiązania #dlaPlanety.

 

Planet Heroes to projekt działający na zasadach crowdfundingu, powstały z prywatnej inicjatywy znajomych. Przedsiębiorcy stworzyli platformę webową, dzięki której każdy może stać się superbohaterem i zostać nagrodzonym za dobry uczynek na rzecz środowiska. Użytkownicy organizują akcję sprzątania śmieci z przestrzeni publicznej i dokumentują ją zdjęciami. Materiały przedstawiające efekty pracy, opis i lokalizacja oraz fotografia z widocznym napisem #planetheroes, są publikowane na platformie, gdzie projekt może zostać finansowo wsparty przez społeczność.

Przedsiębiorcy stojący za projektem mają na swoim koncie już kilka międzynarodowych sukcesów, takich jak choćby wygraną w konkursie UNZ czy udział w Forum ds. Środowiska w Australii. Teraz do grona swoich osiągnięć mogą zaliczyć udział w prestiżowym MIT Enterprise Forum CEE Acceleration Program. To program akceleracyjny dla startupów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podczas którego uczestnicy mają szansę zostać przeszkoleni w oparciu o metodologię pochodzącą z Massachusetts Institute of Technology odnośnie budowania firmy, zarządzania oraz prezentacji. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną program odbył się w formie online. Na zakończenie szkoleń wyłaniany jest zwycięski startup, który otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 100 000 zł. W tym roku prestiżowa nagroda CVC YOUNG INNOVATOR AWARD trafiła do startupu Planet Heroes.

– Otrzymanie nagrody CVC YOUNG INNOVATOR AWARD było dla nas ukoronowaniem ostatnich miesięcy bardzo ciężkiej pracy nad projektem. Bardzo cieszymy się, że największe fundusze jak CVC Capital Partners doceniły nasz projekt. Dzięki tej nagrodzie będziemy mogli jeszcze sprawniej organizować kolejne akcje sprzątania i zachęcać kolejne osoby do działania – powiedział Przemysław Pyziel, współzałożyciel Planet Heroes.

Na co dzień Planet Heroes realizuje swoje działania w ramach programu Samsung Inkubator Białystok. To pierwsze tego typu miejsce na świecie, w którym 8 startupów pracuje nad rozwiązaniami odpowiadającymi na wyzwania określone w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zakwalifikowane startupy otrzymują wsparcie technologiczne i merytoryczne na każdym etapie rozwoju – od fazy koncepcyjnej do prototypu. Mogą liczyć także na pomoc doświadczonych inżynierów z Samsung R&D Institute Poland, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tworzenia globalnych produktów.

– Nasz polski Inkubator #dlaPlanety to unikalny program, w którym wspieramy młode firmy, tworzące biznes ratujący nas przed skutkami dewastacji środowiska naturalnego na całym świecie. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie do Samsung zgłaszają się ludzie z pomysłami, które pomagamy im rozwijać, a oni sami zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody na świecie, tworząc przy tym trwałe i rentowne firmy – powiedział Jacek Łęgiewicz, Dyrektor ds. Publicznych w Samsung Electronics Polska.

Partnerami Samsung Inkubator Białystok są Centrum UNEP/GRID-Warszawa – ośrodek afiliowany przy Programie Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska.  Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zrzeszający największą w regionie społeczność startupową oraz Neweconomy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Nowe Tygryski BIO – certyfikat ekologiczny i biodegradowalna folia Biuro prasowe
2020-07-28 | 11:30

Nowe Tygryski BIO – certyfikat ekologiczny i biodegradowalna folia

Firma TBM wprowadza na rynek innowacyjny produkt – to Tygryski BIO, które wyróżnia nie tylko unijne logo produktów rolnictwa ekologicznego, ale też unikalne opakowanie
Ekologia Ml(eko) w butelce – ekologiczny powrót do przeszłości?
2020-07-21 | 16:10

Ml(eko) w butelce – ekologiczny powrót do przeszłości?

Świadome zużywanie wody, obowiązkowe segregowanie odpadów, rezygnacja z toreb jednorazowych – te zmiany są niezbędne i kluczowe dla przyszłości naszej planety. Na rozwiązania
Ekologia Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.
2020-07-06 | 12:00

Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.

Zawalił się ponad 100-metrowy maszt pomiarowy dla projektu farmy wiatrowej w Wyczechowie w gminie Somonino na Kaszubach. Prawdopodobnie konstrukcja została zniszczona w wyniku sabotażu. Szkoda

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

E-commerce

Sztuczna inteligencja może zastąpić doradców finansowych. Jej stosowanie na szerszą skalę wymaga jednak odpowiednich regulacji prawnych

Polski nadzorca finansowy, jako jeden z pierwszych krajów Unii Europejskiej, opracował stanowisko dotyczące robodoradztwa. Takie działania wspierają stosowanie sztucznej inteligencji w procesie usług doradztwa inwestycyjnego. Choć robotyzacja zmniejsza koszty i zwiększa wydajność, konieczne są odpowiednie regulacje. Jednym z wyzwań jest zabezpieczenie prawne odpowiedzialności za szkody, które mogą powstać w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Kosmos i lotnictwo

Internet satelitarny pozwoli połączyć się z siecią z dowolnego miejsca na świecie. Jeszcze w sierpniu ruszą testy technologii

Największe korporacje technologiczne inwestują w rozwój systemów satelitarnego internetu, aby podłączyć do sieci jak największy odsetek społeczeństwa i wymazać z mapy świata białe plamy komunikacyjne. Najbardziej zaawansowane prace w tej materii prowadzi firma SpaceX, która wysłała już pierwsze eksperymentalne satelity. Mają stworzyć podwaliny internetu przyszłości. W ślad za firmą Elona Muska podążają też giganci technologiczni, jak Amazon czy Facebook.