Komunikaty PR

SMART+ WiFi – najprostsza droga do inteligentnego oświetlenia

2021-11-10  |  13:00

W ubiegłym roku drugim najczęściej wybieranym inteligentnym rozwiązaniem w nowych domach w Polsce był system sterowania oświetleniem (64%) wynika z badania Oferteo.pl. Technologia ta wyprzedziła w rankingu nawet instalacje alarmu czy kamer monitoringu. Systemy inteligentnego oświetlenia umożliwiają sterowanie, przyciemnianie czy personalizację światła za pomocą smartfona lub głosu, a do obsługi tych opartych na technologii WiFi wystarczy domowy router. Na dodatek można sterować nimi z drugiego końca świata.

Start w SMART

Instalacja i obsługa inteligentnego oświetlenia w domu nie musi być skomplikowana. Dużą zaletą produktów oświetleniowych SMART w technologii WiFi w stosunku do poprzednich inteligentnych systemów (np. Bluetooth czy ZigBee) jest to, że do ich obsługi nie potrzeba już dodatkowej bramki do integracji źródeł światła. Wystarczy użyć własnego routera.

Rozwiązanie oświetleniowe SMART+ WiFi to najprostsza droga do inteligentnego oświetlenia. Na start potrzebujemy jedynie lampy lub oprawy WiFi, routera, który większość mieszkań już posiada oraz smartphona z zainstalowaną bezpłatną aplikacją mobilną. Taki zestaw daje nam praktycznie nieograniczone możliwości, a aplikacja umożliwia szybką konfigurację i sterowanie szeroką gamą funkcji w niezwykle prosty oraz intuicyjny sposób – mówi dr inż. Andrzej Wiśniewski ekspert LEDVANCE. Dodatkową przewagą systemów inteligentnego oświetlenia w standardzie WiFi jest krótki czas odpowiedzi, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania – dodaje.

Co potrafi LEDVANCE SMART+ WiFi?

Jak można się spodziewać aplikacja LEDVANCE SMART+ WiFi może służyć do sterowania prostymi funkcjami, np. ściemnianiem, regulacją temperatury barwowej światła i barwy światła, jednak ten intuicyjny system potrafi dużo więcej. Aplikacja umożliwia na przykład tworzenie w prosty sposób złożonych scenariuszy oświetleniowych, a co za tym idzie szybką zmianę nastroju w pomieszczeniu, w zależności od okazji. Inną funkcją są zautomatyzowane sekwencje świetlne, które wspierają ludzkie biorytmy. Oświetlenie powoli staje się coraz jaśniejsze o poranku (funkcja rozjaśniania) – a w porze zasypiania natężenie oświetlenia stopniowo maleje (ściemnianie). Odpowiednie czasy mogą być określone przez użytkownika i powtarzane przez dowolną liczbę dni. System może również reagować na aktualne komunikaty pogodowe: automatycznie wyłączając światło podczas silnego nasłonecznienia i włączając je natychmiast po zachodzie słońca. Zdalny system sterowania oświetleniem SMART+ WIFI daje również możliwość sterowania światłem podczas wakacyjnego wypoczynku lub podroży służbowej, aby symulować fizyczną obecność w domu, co minimalizuje ryzyko potencjalnej kradzieży. Co więcej, zewnętrzne naświetlacze wyposażone mogą być również w kamery, dzięki temu zapewniamy sobie dodatkowe bezpieczeństwo i nadzorujemy nasz dom z każdego miejsca na świecie poprzez WiFi.

Nieograniczone możliwości dzięki szerokiej gamie produktów

Esencja koncepcji smart to nie tylko najnowsze rozwiązania technologiczne, ale również efekt wizualny. Warto wiedzieć, że inteligentne systemy oświetleniowe dostosować można nie tylko do stylu życia użytkowników, ale także do wystroju wnętrza, dzięki szerokiej gamie produktów – lamp i opraw ściennych o różnej stylistyce oraz tych, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. System SMART+ WiFi stwarza możliwość podłączenia do 250 produktów, a około 50 z nich można sterować równocześnie.

Innowacyjność warto dopełnić nietuzinkowymi lampami i obudowami, dlatego w swojej ofercie mamy liczne zarówno sufitowe oprawy o nietuzinkowym i cylindrycznym kształcie, jak i  bardziej klasyczne, ponadczasowe projekty o purystycznym wyglądzie. Wielbicielom lamp w klasycznym wydaniu spodoba się zapewne oświetlenie smart przypominające tradycyjne żarówki w stylu vintage. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie elastycznego paska LED o neonowym wyglądzie, który nada światłu dokładnie taki kształt, jaki sobie wymyślimy. Nie brak też wielobarwnych wersji produktów do użytku zewnętrznego, które stworzą niezwykły klimat w ogrodzie. Wszystko zależy jedynie od preferencji użytkownika – dodaje dr inż. Andrzej Wiśniewski.


LEDVANCE jest jednym ze światowych liderów w branży oświetlenia ogólnego przeznaczonego dla profesjonalistów i użytkowników indywidualnych. Oferuje szeroką gamę opraw LED, zaawansowane lampy LED, inteligentne rozwiązania Smart Home & Smart Building, a także tradycyjne źródła światła.

Przedsiębiorstwo powstało 5 lat temu, w ramach podziału firmy OSRAM. LEDVANCE działa w branży oświetlenia ogólnego i jest obecnie własnością chińskiej firmy oświetleniowej MLS Co., LTD. Z biurami w ponad 50 krajach i działalnością biznesową w ponad 140 krajach, LEDVANCE posiada doskonały dostęp do globalnego rynku, zbudowany na zaufanych, długoletnich relacjach z klientami i potężnej sieci dystrybucji. Bazując na naszym dogłębnym zrozumieniu rynku oświetlenia ogólnego, trendów technologicznych i zmieniających się potrzeb, wspiera specyficzne i indywidualne wymagania zarówno klientów bezpośrednich jak i pośrednich.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Dwóch na trzech konsumentów chce ograniczyć sprzedaż produktów w plastiku Biuro prasowe
2023-05-22 | 01:00

Dwóch na trzech konsumentów chce ograniczyć sprzedaż produktów w plastiku

Większość Polaków chce, aby ustawowo zmniejszyć ilość produktów dostępnych w plastikowych opakowaniach. Austriacka marka Waterdrop stara się przeciwdziałać problemowi
Ekologia BRAK ZDJĘCIA
2023-05-18 | 09:10

SHEIN chce zostać globalnym liderem w przetwarzaniu nadwyżek magazynowych dzięki

SHEIN, globalny sprzedawca ubrań, kosmetyków i produktów z kategorii lifestyle oraz Queen of Raw, globalna firma technologiczna zajmująca się gospodarką cyrkularną, ogłosiły współpracę. Jej celem jest wsparcie celu
Ekologia Warszawiacy ukwiecają miasto z Elektrownią Powiśle i Fundacją Kwietna
2023-05-12 | 14:04

Warszawiacy ukwiecają miasto z Elektrownią Powiśle i Fundacją Kwietna

Warszawa rozkwita na wiosnę – już w najbliższą sobotę odwiedzający Elektrownię Powiśle będą mogli dołączyć do kwietnej rewolucji i ukwiecać miejskie balkony i parapety. Każdy,

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli i młodzież rozmijają się w postrzeganiu cyberzagrożeń. Dzieci najbardziej boją się hejtu ze strony rówieśników

W Polsce cyberprzemoc dotyka przynajmniej raz w miesiącu 13 proc. dzieci w wieku szkolnym, czyli nawet dwukrotnie częściej niż w innych krajach Europy – wynika z danych projektu EU Kids Online, przytaczanych w raporcie Fundacji Orange „Dojrzeć do praw”. Jak wynika z wypowiedzi dzieci i młodzieży uczestniczących w badaniach jakościowych przeprowadzonych na potrzeby tego raportu, to właśnie cyberprzemoc rówieśnicza i mowa nienawiści są największym zagrożeniem w sieci, którego się obawiają. Podobnie jak upubliczniane screeny wiadomości prywatnych czy filmów i zdjęć robionych z ukrycia, z czym wiąże się narażenie na kpiny i hejt. Z jednej strony młodzi są zmęczeni korzystaniem z sieci, ale z drugiej – czują przymus bycia ciągle online, obawiając się wykluczenia z grupy.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Firma

Wpływ sztucznej inteligencji na rynek pracy nie jest powodem do paniki. Żadna ze zmian technologicznych nie wywołała masowego bezrobocia

Sztuczna inteligencja jest w stanie optymalizować procesy oraz ułatwiać przewidywalne, powtarzalne zadania. Dlatego z czasem może wyprzeć część zawodów, choć w ich miejsce pojawią się nowe. Eksperci różnią się też w ocenach, które profesje czekają największe zmiany albo całkowita automatyzacja. Wśród tych „nietykalnych” wymienia się m.in. te, w których niezbędne są typowo ludzkie cechy, jak inteligencja emocjonalna, nieszablonowe myślenie albo umiejętności nawiązywania relacji międzyludzkich. AI raczej nie wyprze też zawodów takich jak hydraulik, murarz czy elektryk. Powody do obaw mogą mieć jednak matematycy i księgowi, chociaż eksperci wspominają raczej o zwiększaniu ich produktywności, a nie znikaniu tych zawodów z rynku.

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.