Komunikaty PR

Silesia City Center w programie certyfikacji ekologicznej BREEM In-Use

2020-08-31  |  14:59
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kurczych
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl

Silesia City Center – największe centrum handlowe na Śląsku uzyskało certyfikat BREEAM In-Use z oceną „Excellent”. Znakomity wynik w programie certyfikacji ekologicznej to efekt konsekwentnie realizowanej strategii w zakresie projektów przyjaznych środowisku.

Przykładów proekologicznych przedsięwzięć w Silesia City Center jest wiele, pierwsze można dostrzec w jej otoczeniu – jest to jedna z niewielu galerii handlowych w Polsce z tak rozległymi terenami zielonymi. Jeśli chodzi o zrealizowane inwestycje, dotychczas najważniejszym projektem był montaż nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej. W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy 132 panele fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 1000 mkw. wytworzyły aż 40 000 kWh energii elektrycznej. Energia ta wykorzystywana jest do zasilania systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych w galerii – świeże, czyste powietrze jeszcze nigdy nie było tak ważne dla użytkowników jak dziś. Co ciekawe jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja w regionie. Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, optymalizacja zużycia energii elektrycznej poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, a także pierwszy etap modernizacji oświetlenia parkingu podziemnego to kolejne proekologiczne przedsięwzięcia zrealizowane w Silesia City Center.

Silesia City Center - obiekt handlowy wybudowany w 2005 roku spełnia obecnie najwyższe standardy ekologiczne, a to nie koniec planowanych inwestycji proekologicznych.

Planowane inwestycje w Silesia City Center zawsze rozpatrujemy poprzez pryzmat ich wpływu na środowisko. Ocena „Excellent”, którą uzyskaliśmy w programie certyfikacji BREEAM In-Use, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i niejako potwierdzeniem, że idziemy we właściwym kierunku. Cieszymy się także, że naszą dbałość o ekologię doceniają mieszkańcy regionu – to dla nas bardzo ważne  – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Certyfikat BREEAM wprowadzony w 1990 roku  przez brytyjską organizację BRE (Building Research Establishment) jest obecnie jedną z najpopularniejszych w  Europie metod oceny budynków pod względem ich ekologiczności. Program certyfikacji ekologicznej BREEAM In-Use to system oceny istniejących już budynków. Umożliwia zarówno inwestorom, właścicielom, zarządcom, jak i  najemcom określanie i wprowadzanie ulepszeń w zakresie wydajności operacyjnej budynków. Zapewnia analizę porównawczą i gwarancję zrównoważonego rozwoju dla wszystkich typów budynków.

W Silesia City Center w ramach audytu Asset Performance weryfikacją objęto: jakość środowiska wewnętrznego (zdrowie i samopoczucie), efektywność energetyczną, dostępność środków transportu miejskiego, materiały budowlane, zarządzanie eksploatacją budynku, użytkowanie gruntów i ekologię, gospodarkę wodną oraz gospodarkę odpadami, a także wpływ obiektu na środowisko.

Zarówno w kategorii jakości środowiska wewnętrznego, jak i gospodarki odpadami Silesia uzyskała wynik maksymalny – 100%. Ponadto w ocenie audytorów do mocnych stron galerii należą  zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych i instalacyjnych, a także wpływ Silesia City Center na środowisko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach przekroczy wagę ryb Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:55

Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach przekroczy wagę ryb

Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we
Ekologia Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści
2024-04-23 | 14:00

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.