Paged Meble: Tradycja i innowacje napędzane zieloną energią
Paged Meble, firma o ponad 140-letniej tradycji w produkcji mebli, ogłasza rewolucyjny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Od stycznia 2024 fabryka Paged Meble w Jasienicy zasilana jest wyłącznie energią elektryczną wprowadzoną do sieci dystrybucyjnej lub sieci przesyłowej i wytworzoną w źródłach słonecznych w instalacji odnawialnego źródła energii. Dostawcą „zielonej energii” dla Paged Meble jest Boryszew S.A. który przekazał firmie gwarancje pochodzenia.
Innowacje w tradycji
Jasienicka fabryka, będąca sercem Paged Meble, stanowi nie tylko centrumprodukcji mebli o wyjątkowej jakości i designie, lecz teraz także symbol realizacji celów zrównoważonego rozwoju w obszarze ochrony środowiska. Korzystanie wyłącznie z energii pochodzącej z farm fotowoltaicznych jest krokiem w kierunku minimalizowania wpływu produkcji na środowisko i znaczącego zmniejszenia śladu węglowego. To także dowód na zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju, w którym historia firmy łączy się z innowacjami nie tylko w technologii produkcji, ale standardach ekologicznych.
Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu Paged Meble, komentuje: "Decyzja o przejściu na wyłączne korzystanie z odnawialnej energii to dla nas nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej, ale także strategiczny element naszej długofalowej wizji. Dążymy do minimalizowania wpływu naszej produkcji na środowisko, gdyż dbamy o nasze otoczenie oraz klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na odpowiedzialność wybieranych przez nich firm".
Podejście Paged Meble do korzystania z "zielonej energii" przynosi liczne korzyści ekologiczne. Redukcja emisji gazów cieplarnianych, wsparcie dla źródeł energii odnawialnej oraz tworzenie miejsc pracy w sektorze zrównoważonej energetyki to elementy, które wpisują się w szerszy kontekst rozwoju społeczności lokalnych.
Zrównoważony rozwój w strategii Grupy Paged
Inicjatywa korzystania z odnawialnej energii w Jasienicy jest integralną częścią kierunków zrównoważonego rozwoju Grupy Paged. Firma konsekwentnie dąży do minimalizowania śladu węglowego, łącząc wysoką jakość produkcji z dbałością o ochronę środowiska i społeczność lokalną. Część Grupy produkująca sklejkę została w ubiegłym roku bardzo dobrze oceniona w rankingu ESG firmy EcoVadis, plasując się w 17% firm na świecie w swojej branży pod względem jakości spełniania wymagań ESG. Paged Morąg został również częścią klastra energetycznego stworzonego przez gminę Morą i Paged Energy. Dziś również Paged Meble wyznacza nowe standardy, pokazując, że tradycja i innowacje mogą iść ramię w ramię, tworząc zrównoważoną przyszłość.
Zmiana źródła zasilania jasienickiej fabryki na energię odnawialną stanowi kamień milowy w historii Paged Meble. To nie tylko decyzja biznesowa, ale również zobowiązanie do pełnego zaangażowania w ochronę środowiska i promowanie zrównoważonego rozwoju w przemyśle meblarskim. To wizja opierająca się na trzech filarach - tradycji, Innowacjach i odpowiedzialności.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.