Konferencja "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego"
Uczelnia Łazarskiego organizuje konferencję "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego", która odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Warszawie. Wydarzenie ma na celu wspieranie procesu transformacji zgodnie z koncepcją ESG (Environmental, Social and Governance) oraz promowanie współpracy i edukacji w sektorze lotniczym. Konferencja stanowi odpowiedź na nowe unijne przepisy, które nakładają obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla firm w formie raportów.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od wystąpienia Radosława Włoszka – Prezesa Zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz Prezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień i paneli eksperckich dotyczących kluczowych zagadnień związanych z ESG w lotnictwie. W programie przewidziane są prelekcje na temat regulacji i roli lotnictwa w łańcuchu dostaw, zjawiska greenwashingu oraz analizy podwójnej istotności. Eksperci omówią również kwestie związane z wykorzystaniem paliw lotniczych o niższym wpływie na środowisko oraz zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych.
Kolejne panele skupią się na praktycznych aspektach wdrażania koncepcji ESG w organizacjach lotniczych, w tym roli zarządu w procesie transformacji, strategiach tworzenia i wdrażania ESG, wymaganiach dotyczących ładu korporacyjnego oraz przygotowaniu do raportowania ESG. Konferencja zakończy się analizą przyszłości podmiotów lotniczych pod kątem zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem analizy raportów ESG oraz zarządzania ruchem lotniczym.
Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z branży lotniczej i zrównoważonego rozwoju, w tym Marta Włodarczyk-Woźniczko, specjalistka w zakresie ESG, dr Tomasz Braun, Prorektor Uczelni Łazarskiego, ekspert ds. zarządzania zrównoważonym rozwojem, dr inż. Tomasz Balcerzak, Prezes Wademekum Sp. z o. o i Aerospace Technology Sp. z o. o., Piotr Dolata, LLM, LLB, Jarosław Bogucki Fundacja Integracja, a także wykładowca Uczelni Łazarskiego dr Agnieszka Kunert-Diallo, Dyrektor Biura Compliance i Regulacji w PLL LOT oraz Polskiej Grupie Lotniczej i Mateusz Dudziel Dyrektor Biura Paliw PLL LOT. Obecność tych autorytetów zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz możliwość zdobycia cennych informacji i nawiązania wartościowych relacji w branży lotniczej.
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: https://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/33825-esg-transformacja-i-przyszlosc-sektora-lotniczego

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.