Konferencja "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego"
Uczelnia Łazarskiego organizuje konferencję "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego", która odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Warszawie. Wydarzenie ma na celu wspieranie procesu transformacji zgodnie z koncepcją ESG (Environmental, Social and Governance) oraz promowanie współpracy i edukacji w sektorze lotniczym. Konferencja stanowi odpowiedź na nowe unijne przepisy, które nakładają obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla firm w formie raportów.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od wystąpienia Radosława Włoszka – Prezesa Zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz Prezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień i paneli eksperckich dotyczących kluczowych zagadnień związanych z ESG w lotnictwie. W programie przewidziane są prelekcje na temat regulacji i roli lotnictwa w łańcuchu dostaw, zjawiska greenwashingu oraz analizy podwójnej istotności. Eksperci omówią również kwestie związane z wykorzystaniem paliw lotniczych o niższym wpływie na środowisko oraz zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych.
Kolejne panele skupią się na praktycznych aspektach wdrażania koncepcji ESG w organizacjach lotniczych, w tym roli zarządu w procesie transformacji, strategiach tworzenia i wdrażania ESG, wymaganiach dotyczących ładu korporacyjnego oraz przygotowaniu do raportowania ESG. Konferencja zakończy się analizą przyszłości podmiotów lotniczych pod kątem zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem analizy raportów ESG oraz zarządzania ruchem lotniczym.
Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z branży lotniczej i zrównoważonego rozwoju, w tym Marta Włodarczyk-Woźniczko, specjalistka w zakresie ESG, dr Tomasz Braun, Prorektor Uczelni Łazarskiego, ekspert ds. zarządzania zrównoważonym rozwojem, dr inż. Tomasz Balcerzak, Prezes Wademekum Sp. z o. o i Aerospace Technology Sp. z o. o., Piotr Dolata, LLM, LLB, Jarosław Bogucki Fundacja Integracja, a także wykładowca Uczelni Łazarskiego dr Agnieszka Kunert-Diallo, Dyrektor Biura Compliance i Regulacji w PLL LOT oraz Polskiej Grupie Lotniczej i Mateusz Dudziel Dyrektor Biura Paliw PLL LOT. Obecność tych autorytetów zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz możliwość zdobycia cennych informacji i nawiązania wartościowych relacji w branży lotniczej.
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: https://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/33825-esg-transformacja-i-przyszlosc-sektora-lotniczego
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.