Komunikaty PR

Konferencja "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego"

2024-06-07  |  11:35
Biuro prasowe

Uczelnia Łazarskiego organizuje konferencję "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego", która odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Warszawie. Wydarzenie ma na celu wspieranie procesu transformacji zgodnie z koncepcją ESG (Environmental, Social and Governance) oraz promowanie współpracy i edukacji w sektorze lotniczym. Konferencja stanowi odpowiedź na nowe unijne przepisy, które nakładają obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla firm w formie raportów.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od wystąpienia Radosława Włoszka – Prezesa Zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz Prezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień i paneli eksperckich dotyczących kluczowych zagadnień związanych z ESG w lotnictwie. W programie przewidziane są prelekcje na temat regulacji i  roli lotnictwa w łańcuchu dostaw, zjawiska greenwashingu oraz analizy podwójnej istotności. Eksperci omówią również kwestie związane z wykorzystaniem paliw lotniczych o niższym wpływie na środowisko oraz zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Kolejne panele skupią się na praktycznych aspektach wdrażania koncepcji ESG w organizacjach lotniczych, w tym roli zarządu w procesie transformacji, strategiach tworzenia i wdrażania ESG, wymaganiach dotyczących ładu korporacyjnego oraz przygotowaniu do raportowania ESG. Konferencja zakończy się analizą przyszłości podmiotów lotniczych pod kątem zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem analizy raportów ESG oraz zarządzania ruchem lotniczym.

Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z branży lotniczej i zrównoważonego rozwoju, w tym Marta Włodarczyk-Woźniczko, specjalistka w zakresie ESG, dr Tomasz Braun, Prorektor Uczelni Łazarskiego, ekspert ds. zarządzania zrównoważonym rozwojem, dr inż. Tomasz Balcerzak, Prezes Wademekum Sp. z o. o i Aerospace Technology Sp. z o. o.,  Piotr Dolata, LLM, LLB, Jarosław Bogucki Fundacja Integracja, a także wykładowca Uczelni Łazarskiego dr Agnieszka Kunert-Diallo, Dyrektor Biura Compliance i Regulacji w PLL LOT oraz Polskiej Grupie Lotniczej i  Mateusz Dudziel Dyrektor Biura Paliw PLL LOT. Obecność tych autorytetów zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz możliwość zdobycia cennych informacji i nawiązania wartościowych relacji w branży lotniczej.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: https://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/33825-esg-transformacja-i-przyszlosc-sektora-lotniczego

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Analizatory kolorymetryczne w branży wod-kan Biuro prasowe
2024-09-04 | 11:00

Analizatory kolorymetryczne w branży wod-kan

Wraz z zaostrzającymi się normami dotyczącymi jakości wody i oczyszczanych ścieków, branża wod-kan poszukuje odpowiednich rozwiązań, które sprostają tym rosnącym wyzwaniom.
Ekologia BRAK ZDJĘCIA
2024-08-29 | 11:08

Opakowaniowe sposoby na upały

Sezon letni, ze względu na wysokie temperatury, nie jest łatwym okresem w branży logistycznej.  Tym, którzy w tym czasie zastanawiają się, jak zapakować przesyłkę, by jej zawartość wytrzymała upał, przyda się kilka
Ekologia Foxy wspiera ochronę pszczół w całej Europie dzięki współpracy z 3Bee
2024-08-26 | 11:00

Foxy wspiera ochronę pszczół w całej Europie dzięki współpracy z 3Bee

W Polsce żyje około 470 gatunków pszczół oraz dziesiątki innych gatunków owadów zapylających. Wiele z nich wciąż znajduje się na liście gatunków

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Firmy cierpią z powodu braku przewidywalnej polityki podatkowej. Częste zmiany podważają zaufanie do państwa i zniechęcają inwestorów [DEPESZA]

– Czas na reformę podatków to nie trzy miesiące czy rok, ale cała kadencja. Do tej pory zabrakło odwagi, by to zrobić – ocenia Szymon Parulski, ekspert podatkowy BCC, podczas panelu „Przewidywalność podatkowa dla przedsiębiorstw”, który odbył się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Doradcy podatkowi debatowali o tym, co należy zrobić teraz, gdy sytuacja ekonomiczna zmusiła rząd do szukania nowych źródeł wpływów budżetowych. Wszyscy zgodnie podkreślali potrzebę przewidywalności polityki podatkowej. Ostatnie propozycje zmian w podatku akcyzowym podali jako jej antyprzykład. Cierpią na tym przede wszystkim firmy i inwestycje.

Prawo

Firmy coraz odpowiedzialniej podchodzą do obrotu danymi i e-dokumentami. Rośnie popularność usług, które go zabezpieczają

W latach 2018–2023 zainteresowanie podpisem elektronicznym na polskim rynku zwiększyło się trzykrotnie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie KIR i ZBP. Polscy przedsiębiorcy coraz powszechniej korzystają też z e-pieczęci, czyli kolejnego narzędzia do potwierdzania autentyczności  dokumentów elektronicznych. Rosnąca popularność tzw. usług zaufania wynika z faktu, że firmy aktywnie korzystające z rozwiązań cyfrowych są coraz bardziej świadome zagrożeń wyłudzeniami, oszustwami i atakami hakerskimi.

IT i technologie

Centra danych odpowiadają za 2 proc. globalnego zużycia energii, a wkrótce ten udział może się podwoić. Operatorzy szukają sposobów na oszczędności

Sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe zużywają ogromne ilości energii. Wdrażanie ich w firmach na coraz większą skalę powoduje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na usługi centrów danych, a co za tym idzie – również na ilość energii, jakiej potrzebują one do obsługi klientów. Tym bardziej że centra danych także wykorzystują te innowacyjne technologie do usprawnienia funkcjonowania. Duży wzrost zużycia energii powoduje, że centra danych szukają sposobów na jego optymalizację, co ma się przyczynić do zmniejszenia śladu węglowego. Jednym ze sposobów jest wykorzystywanie ciepła wytwarzanego pracą serwerów do celów grzewczych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.