Komunikaty PR

„Jutro już teraz” - CWS publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju 2021/22

2022-07-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

Zygmunta Słomińskiego 7/777
00-195 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Dzięki cyrkularnemu modelowi biznesowemu, CWS przyczynia się do świata "enkelfähig", czyli przyszłości zrównoważonej dla następnych pokoleń. Zgodnie z zasadą „myśl cyrkularnie” produkty pozostają w obiegu tak długo jak to możliwe, aby chronić zasoby naturalne. Celem firmy jest wykorzystywanie zrównoważonych produktów w 90% nowych przedsięwzięć a także 50 procentowa redukcja emisji do 2030 roku.

Duisburg/Dreieich, 12 lipca 2022 - Gospodarka cyrkularna jest podstawą modelu biznesowego Grupy CWS. Jako wiodący ekspert w dziedzinie higieny, mat, odzieży roboczej, firma ma kontrolę nad swoimi materiałami
i produktami w całym cyklu ich życia. CWS kieruje się własną zasadą przewodnią „Think Circular” („Myśl cyrkularnie”) i tym samym jest częścią nadrzędnej inicjatywy Grupy Haniel "enkelfähig" (czyli świat „nadający się dla wnuków”). Podstawą tej inicjatywy jest przekonanie, że zrównoważony rozwój i sukces gospodarczy są ze sobą ściśle powiązane.

"Jako dostawca usług w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, Grupa CWS pracuje nad zrównoważonymi rozwiązaniami dla bezpieczniejszej i zdrowszej przyszłości. Zrównoważony rozwój jest dla nas podstawowym warunkiem sukcesu - zarówno dziś, jak i w przyszłości", mówi Jürgen Höfling, prezes zarządu Grupy CWS.

 

"Wiąże się to z osiągnięciem równowagi pomiędzy ekonomią, ekologią i odpowiedzialnością społeczną. Zasady gospodarki cyrkularnej są zakorzenione w naszym modelu usług, by oferować naszym klientom zrównoważone pod każdym względem produkty i usługi. W końcu "enkelfähig" to przede wszystkim zarówno doskonałe produkty jak i zrównoważony biznes."

Zrównoważone produkty elementem dobrej przyszłości

W CWS cały asortyment produktów jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem zrównoważonego rozwoju i poddawany tak zwanej ocenie "enkelfähig". Oprócz łańcucha dostaw, surowców i koncepcji recyklingu, brane jest pod uwagę również to, jak długo dany produkt lub surowiec może być utrzymywany w obiegu. Wnioski z wewnętrznej oceny są uwzględniane podczas tworzenia nowych linii produktów, takich jak dozowniki higieniczne CWS Pure Line do łazienek czy niektórych kolekcji odzieży roboczej o wysokiej widzialności. CWS wymienia w swoim raporcie kolejne projekty do poddania szczegółowej ocenie.

"Do 2025 roku chcemy realizować ponad 90 procent naszego nowego biznesu przy użyciu zrównoważonych produktów. Długi cykl życia  produktu jest podstawą naszego modelu biznesowego. Dlatego z góry sprawdzamy, jak bardzo zrównoważone są produkty, które włączamy do naszych cykli" - dodaje Jürgen Höfling.

 

Wydajne cykle dzięki trwałym materiałom

W ramach swojego modelu usług, CWS stawia na szczególnie zrównoważone i trwałe produkty oraz materiały, aby móc je jak najdłużej utrzymać w cyklu usług, tym samym oszczędzając zasoby. W tym kontekście, zrównoważony rozwój dotyczy nie tylko produktu końcowego, ale również łańcuchów dostaw. W związku z tym CWS starannie wybiera swoich partnerów i dostawców, aby zapewnić spełnienie wszystkich kryteriów zrównoważonego rozwoju.

"Całe nasze rozumienie zrównoważonego rozwoju opiera się na idei cyrkularności. Dlatego projektujemy nasze produkty tak, aby były trwałe, możliwe do naprawy, a także łatwo poddawały się recyklingowi. W dłuższej perspektywie umożliwia nam to optymalizację cykli materiałowych i zamknięcie ich wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W ten sposób minimalizujemy wpływ naszych produktów na środowisko i klimat w całym ich cyklu życia” - mówi dr Maren Otte, Group Director Corporate Communications & Corporate Responsibility.

Ograniczaj, wykorzystuj ponownie, poddawaj recyklingowi – myśl cyrkularnie

Aby zmaksymalizować żywotność, produkty w miarę możliwości są profesjonalnie naprawiane. Na przykład w 2021 roku CWS zregenerował ponad 21 000 mat, 26 000 ręczników bawełnianych w rolce oraz 5 milionów sztuk odzieży. To wyraźnie pokazuje, jak wiele produktów może dzięki temu dłużej pozostać w użyciu.

 

Kluczową rolę w cyklach CWS odgrywają zrównoważone materiały i koncepcja recyklingu. Na przykład maty podłogowe Green Mats są wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu i schną do 25 procent szybciej, co z kolei zmniejsza zużycie energii. CWS jest obecnie zaangażowany w europejski projekt badawczy o nazwie Circular Sustainable Flooring (CISUFLO), którego celem jest sprawienie, by maty podłogowe nadawały się do recyklingu.  

Dekarbonizacja ważnym tematem na przyszłość

Redukcja emisji CO2 jest również niezwykle ważna dla CWS. W tegorocznym raporcie CWS po raz pierwszy prezentuje swój pełny ślad węglowy, zapewniając pełną przejrzystość w zakresie emisji generowanych w ramach własnej działalności, jak również w łańcuchu dostaw (zakresy 1-3). W oparciu o te ustalenia, CWS opracowuje obecnie strategię klimatyczną dla całej firmy. Celem jest redukcja obecnego śladu węglowego o 50% do 2030 roku. Wdrażany jest również zorientowany na klimat system zarządzania, który dynamicznie włącza najlepsze środki do bieżących procesów i reaguje na aktualne zmiany przepisów.

Pełny raport dostępny jest na stronie: https://www.cws.com/en/about-us/sustainability-business-model

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia Biuro prasowe
2024-04-29 | 11:00

Greenman Poland przedstawia Szklaniora i Zmieszusia

  Greenman Poland rozwija realizowany w trzech centrach handlowych program edukacji ekologicznej „Eco Smart”, wprowadzając do niego brand heroes. Pięć postaci
Ekologia Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści
2024-04-23 | 14:00

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Zdrowie

Sport może wspomagać walkę z bezsennością. Osoby aktywne fizycznie mają mniej problemów ze snem

Osoby regularnie podejmujące aktywność fizyczną dużo lepiej śpią – wynika z wieloletniej analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu w Reykjaviku. Typ i stopień trudności ćwiczeń nie mają takiego znaczenia jak właśnie regularność. To istotne nie tylko dla promowania higieny snu jako działania korzystnie wpływającego na nasze zdrowie, ale i w kontekście skuteczności terapii, m.in. w chorobach przewlekłych. Tymczasem problemy ze snem zgłasza około 40 proc. dorosłych Polaków.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.