Instal Panel – najlepsze płyty do montażu wodnego ogrzewania podłogowego
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Specjalistyczne płyty styropianowe do stosowania pod wodne ogrzewanie podłogowe są już dostępne w rozmiarze XL. Duży rozmiar to również duża różnica: montaż dzięki temu odbywa się szybciej, a w izolacji jest mniej łączeń, które zawsze niosą za sobą ryzyko zwiększonego ubytku ciepła.
Z myślą o popularnej podłogówce Styropmin stworzył system Instal Panel. Składają się na niego trzy rodzaje płyt styropianowych wzmocnionych dodatkową warstwą polipropylenowej folii metalizowanej lub tkaniny, co zwiększa efektywność wodnego ogrzewania podłogowego.
- W przypadku dwóch płyt z rodziny Instal Panel zdecydowaliśmy się poszerzyć wybór rozmiarów i produkować je także w dużym formacie. Nasze nowości pokrywają sporą powierzchnię - aż do 5 m2, a to oznacza, że układa się je dużo szybciej. Dostępne są w trzech grubościach: 2, 3 i 5 cm - wylicza Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.
Duża wygoda
Decyzja o produkcji płyt w rozmiary XL, które oszczędzają czas montażu, to niejako naturalna konsekwencja, bo u podstaw samego pomysłu na Instal Panel leżała chęć ułatwienia instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Specjalna warstwa polipropylenowa po pierwsze zwiększa izolacyjne właściwości styropianu, a po drugie - oznacza, że nie trzeba osobno układać folii izolacyjnej, nie trzeba zatem jej przycinać, poprawiać, mocować tak, żeby się nie ruszała. Układa się ją po prostu razem z płytami styropianowymi.
Montaż przebiega sprawniej, łatwiej też dopasować płyty do siebie, a sposób łączenia również ma znaczenie dla efektywności ogrzewania podłogowego. - Izolacja termiczna jest tym lepsza, im jest mniej skomplikowana, to znaczy nie ma załamań, nie trzeba nadmiernie przycinać płyt, nie ma zbyt wielu niepotrzebnych łączeń. Ta zasada ma zastosowanie i w przypadku izolacji zewnętrznej, czyli bryły budynku i w przypadku takich prac, jak izolacja podłogi w łazience czy kuchni pod wodne ogrzewanie podłogowe - wskazuje Dariusz Pruszkowski.
Nowe płyty XL mają specjalne nacięcia, które ułatwiają docięcie płyty do pożądanej wielkości. Dodatkowo dzięki nim dużą płytę można zrolować. W tej formie łatwo ją transportować. Niemniej warto pamiętać, że wybór rozmiaru płyt styropianowych dopasowujemy do wielkości pomieszczenia, kierując się podstawową zasadą: optymalnie to znaczy możliwie mało łączeń i możliwie mało konieczności manewrowania i przycinania płyt.
Wygodna podłogówka
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, o których warto pamiętać. To nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia i oszczędności.
Skąd się bierze oszczędność? Woda, czyli czynnik grzewczy, w podłogówce ma niższą temperaturę niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Potrzeba zatem mniej energii do jej ogrzania. Ciepło zaś w tak ogrzewanym pomieszczeniu odczuwamy w sposób bardziej komfortowy: jest nam cieplej w stopy, a chłodniej w okolicach głowy. Dzięki temu średnia temperatura może być nawet o 2 st. C niższa niż wtedy, gdy mamy zwykłe grzejniki. Tym samym zużywamy mniej ciepła. To drugi powód oszczędności.
A zdrowie? Po pierwsze wspomniany rozkład ciepła (cieplej na dole, chłodniej na górze) jest korzystny dla ludzi. Dzięki temu, że temperatura jest niższa, lepsza jest też wilgotność powietrza. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest polecane dla alergików. Ciepło oddawane jest tu przez promieniowanie, nie powstaje zatem ruch powietrza i kurz unosi się w znacznie mniejszym stopniu.
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.