Komunikaty PR

Instal Panel – najlepsze płyty do montażu wodnego ogrzewania podłogowego

2023-01-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Specjalistyczne płyty styropianowe do stosowania pod wodne ogrzewanie podłogowe są już dostępne w rozmiarze XL. Duży rozmiar to również duża różnica: montaż dzięki temu odbywa się szybciej, a w izolacji jest mniej łączeń, które zawsze niosą za sobą ryzyko zwiększonego ubytku ciepła.

Z myślą o popularnej podłogówce Styropmin stworzył system Instal Panel. Składają się na niego trzy rodzaje płyt styropianowych wzmocnionych dodatkową warstwą polipropylenowej folii metalizowanej lub tkaniny, co zwiększa efektywność wodnego ogrzewania podłogowego.

- W przypadku dwóch płyt z rodziny Instal Panel zdecydowaliśmy się poszerzyć wybór rozmiarów i produkować je także w dużym formacie. Nasze nowości pokrywają sporą powierzchnię - aż do 5 m2, a to oznacza, że układa się je dużo szybciej. Dostępne są w trzech grubościach: 2, 3 i 5 cm - wylicza Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Duża wygoda

Decyzja o produkcji płyt w rozmiary XL, które oszczędzają czas montażu, to niejako naturalna konsekwencja, bo u podstaw samego pomysłu na Instal Panel leżała chęć ułatwienia instalacji wodnego ogrzewania podłogowego. Specjalna warstwa polipropylenowa po pierwsze zwiększa izolacyjne właściwości styropianu, a po drugie - oznacza, że nie trzeba osobno układać folii izolacyjnej, nie trzeba zatem jej przycinać, poprawiać, mocować tak, żeby się nie ruszała. Układa się ją po prostu razem z płytami styropianowymi.

Montaż przebiega sprawniej, łatwiej też dopasować płyty do siebie, a sposób łączenia również ma znaczenie dla efektywności ogrzewania podłogowego. - Izolacja termiczna jest tym lepsza, im jest mniej skomplikowana, to znaczy nie ma załamań, nie trzeba nadmiernie przycinać płyt, nie ma zbyt wielu niepotrzebnych łączeń. Ta zasada ma zastosowanie i w przypadku izolacji zewnętrznej, czyli bryły budynku i w przypadku takich prac, jak izolacja podłogi w łazience czy kuchni pod wodne ogrzewanie podłogowe - wskazuje Dariusz Pruszkowski.

 

Nowe płyty XL mają specjalne nacięcia, które ułatwiają docięcie płyty do pożądanej wielkości. Dodatkowo dzięki nim dużą płytę można zrolować. W tej formie łatwo ją transportować. Niemniej warto pamiętać, że wybór rozmiaru płyt styropianowych dopasowujemy do wielkości pomieszczenia, kierując się podstawową zasadą: optymalnie to znaczy możliwie mało łączeń i możliwie mało konieczności manewrowania i przycinania płyt.

Wygodna podłogówka

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, o których warto pamiętać. To nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia i oszczędności.

Skąd się bierze oszczędność? Woda, czyli czynnik grzewczy, w podłogówce ma niższą temperaturę niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Potrzeba zatem mniej energii do jej ogrzania. Ciepło zaś w tak ogrzewanym pomieszczeniu odczuwamy w sposób bardziej komfortowy: jest nam cieplej w stopy, a chłodniej w okolicach głowy. Dzięki temu średnia temperatura może być nawet o 2 st. C niższa niż wtedy, gdy mamy zwykłe grzejniki. Tym samym zużywamy mniej ciepła. To drugi powód oszczędności.

A zdrowie? Po pierwsze wspomniany rozkład ciepła (cieplej na dole, chłodniej na górze) jest korzystny dla ludzi. Dzięki temu, że temperatura jest niższa, lepsza jest też wilgotność powietrza. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest polecane dla alergików. Ciepło oddawane jest tu przez promieniowanie, nie powstaje zatem ruch powietrza i kurz unosi się w znacznie mniejszym stopniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień? Biuro prasowe
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić
Ekologia Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 09:21

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Ekologia Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting na terenie marketu budowlanego Mrówka
2024-04-03 | 01:00

Wysoce energooszczędne lampy Lena Lighting na terenie marketu budowlanego Mrówka

Optymalne oświetlenie przestrzeni przy minimalnym poborze energii elektrycznej to zawsze wyzwanie, szczególnie w przypadku przestrzeni sklepowych, hal przemysłowych i magazynowych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.