Komunikaty PR

Aranżacja wnętrz a naturalna równowaga

2021-02-09  |  13:00
Biuro prasowe

Konsekwencją rosnącej świadomości ekologicznej jest zwrócenie się w wystroju wnętrz w kierunku natury. Filozofia eko w aranżacji domowych przestrzeni wykorzystuje piękno przyrody. Stworzenie wnętrza w zgodzie z naturą zapewnia harmonię, która udziela się domownikom jako poczucie równowagi i spokoju. Istnieje kilka sposobów na to, jak nadać aranżacji charakter odpowiedzialnej i zgodnej z naturą. 

Naturalny skład

Materiały zastosowane w wykończeniu, meblach i dodatkach powinny być przyjazne dla środowiska naturalnego. Dobrze również, gdyby podlegały recyklingowi. Uniwersalnym materiałem jest drewno – im mniej przetworzone, tym lepiej. Warto wykorzystać nie tylko drewniane meble, ale również dekoracje, których bazę stanowi ten materiał, np. jako podstawy lamp. 

 

Dzięki popularnemu trendowi na naturalne materiały wiele dodatków wykonanych jest m.in. z bambusa, rattanu, wikliny czy juty. Zamiast sztucznych tkanin należy zakupić te, które są nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne dla zdrowia – len czy bawełna. Dekoracje z kamionki i gliny również dodadzą wnętrzu naturalnego charakteru. Doskonałym uzupełnieniem zastosowania materiałów przyjaznych dla środowiska jest odpowiednia kolorystyka – najlepiej barwy ziemi – stonowane zielenie i żółcie, ciepłe beże i brązy czy subtelne odcienie błękitu – mówi Karolina Nożewska, ekspert ds. ekologii, niedalekodoeko.com

Drugie życie 

 

Innym sposobem na stworzenie aranżacji w stylu ekologicznym jest upcykling, czyli przetwarzanie starych rzeczy i nadawanie im drugiego życia. Pozwala to na ograniczenie ilości produkowanych odpadów oraz uzyskanie niepowtarzalnych dekoracji. Przykładem upcyklingu we wnętrzach są m.in. popularne meble z palet. Również przedmioty z odzysku wpisują się w trend less waste. Stare meble można z łatwością odświeżyć, co nie tylko wpływa na ochronę środowiska, ale również oszczędność pieniędzy.

Zielono tu

Wnętrza, w których nie brakuje roślin, działają kojąco i odprężająco. Rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze z toksyn oraz tworzą korzystny mikroklimat. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. By pozostać w duchu less waste, warto udekorować wnętrza polnymi kwiatami, trawą pampasową czy własnoręcznie przygotowanym wiankiem. Dobrodziejstwa przyrody świetnie spisują się jako naturalne dekoracje i ożywiają wnętrze.

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka, Account Executive, +48 790 393 471, i.ryfka@agencjafaceit.pl

 

Karolina Nożewska ekspert ds., ekologii, niedalekodoeko.pl. Od lat propaguje zdrowe nawyki i zachęca ludzi do życia zgodnie z szacunkiem dla natury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne Biuro prasowe
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:
Ekologia Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
2024-10-23 | 14:25

Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.