Aranżacja wnętrz a naturalna równowaga
Konsekwencją rosnącej świadomości ekologicznej jest zwrócenie się w wystroju wnętrz w kierunku natury. Filozofia eko w aranżacji domowych przestrzeni wykorzystuje piękno przyrody. Stworzenie wnętrza w zgodzie z naturą zapewnia harmonię, która udziela się domownikom jako poczucie równowagi i spokoju. Istnieje kilka sposobów na to, jak nadać aranżacji charakter odpowiedzialnej i zgodnej z naturą.
Naturalny skład
Materiały zastosowane w wykończeniu, meblach i dodatkach powinny być przyjazne dla środowiska naturalnego. Dobrze również, gdyby podlegały recyklingowi. Uniwersalnym materiałem jest drewno – im mniej przetworzone, tym lepiej. Warto wykorzystać nie tylko drewniane meble, ale również dekoracje, których bazę stanowi ten materiał, np. jako podstawy lamp.
– Dzięki popularnemu trendowi na naturalne materiały wiele dodatków wykonanych jest m.in. z bambusa, rattanu, wikliny czy juty. Zamiast sztucznych tkanin należy zakupić te, które są nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne dla zdrowia – len czy bawełna. Dekoracje z kamionki i gliny również dodadzą wnętrzu naturalnego charakteru. Doskonałym uzupełnieniem zastosowania materiałów przyjaznych dla środowiska jest odpowiednia kolorystyka – najlepiej barwy ziemi – stonowane zielenie i żółcie, ciepłe beże i brązy czy subtelne odcienie błękitu – mówi Karolina Nożewska, ekspert ds. ekologii, niedalekodoeko.com
Drugie życie
Innym sposobem na stworzenie aranżacji w stylu ekologicznym jest upcykling, czyli przetwarzanie starych rzeczy i nadawanie im drugiego życia. Pozwala to na ograniczenie ilości produkowanych odpadów oraz uzyskanie niepowtarzalnych dekoracji. Przykładem upcyklingu we wnętrzach są m.in. popularne meble z palet. Również przedmioty z odzysku wpisują się w trend less waste. Stare meble można z łatwością odświeżyć, co nie tylko wpływa na ochronę środowiska, ale również oszczędność pieniędzy.
Zielono tu
Wnętrza, w których nie brakuje roślin, działają kojąco i odprężająco. Rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze z toksyn oraz tworzą korzystny mikroklimat. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. By pozostać w duchu less waste, warto udekorować wnętrza polnymi kwiatami, trawą pampasową czy własnoręcznie przygotowanym wiankiem. Dobrodziejstwa przyrody świetnie spisują się jako naturalne dekoracje i ożywiają wnętrze.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka, Account Executive, +48 790 393 471, i.ryfka@agencjafaceit.pl
Karolina Nożewska – ekspert ds., ekologii, niedalekodoeko.pl. Od lat propaguje zdrowe nawyki i zachęca ludzi do życia zgodnie z szacunkiem dla natury.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.