Komunikaty PR

10. urodziny Nextbike – 100 elektrycznych rowerów dla Wrocławia

2021-07-15  |  10:02

Nextbike Polska, lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich obsługujący 80 procent polskiego rynku, obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji firma przekazała mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów. Wrocławski Rower Miejski Nextbike był jednym z pierwszych w Polsce systemów miejskiej wypożyczalni rowerów. Jego dynamiczny rozwój stał się wzorem i motywacją dla innych miast, które chciały zapewnić swoim mieszkańcom możliwość swobodnego korzystania z ogólnie dostępnych rowerów. 

Przekazanie urodzinowych rowerów elektrycznych odbyło się 14 lipca na wrocławskim Placu Wolności w obecności przedstawicieli urzędu miasta, rowerowych pasjonatów i ekspertów.

10 lat rowerowej rewolucji w miastach

Nextbike pomaga zmieniać rowerowy ekosystem miast i komunikacyjne nawyki Polaków. Wrocławianie szybko zaprzyjaźnili się z Wrocławskim Rowerem Miejskim i zaczęli traktować go jako nieodłączny element komunikacji miejskiej. Pokochali swobodę i niezależność jaką dają rowery. Jak ważny dla wrocławian stał się rower miejski mówią liczby. Na początkowym etapie wrocławianie mieli do dyspozycji 140 rowerów, a dzisiaj mogą korzystać z blisko 2,3 tysiąca pojazdów. Początkowo, rowery znajdowały się przy 17 stacjach, a dzisiaj ich liczba zwiększyła się do ponad 220. W jeszcze większej skali wzrosła liczba zarejestrowanych użytkowników we Wrocławiu, których mamy już 300 858.

10 lat rozwoju Nextbike w Polsce

10 lat to czas nie tylko ważny dla rowerowej Polski, ale także dla Nextbike jako firmy, która dynamicznie rozwinęła swoją działalność i zabezpiecza 80 procent rynku wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce. Systemy rowerowe Nextbike są dostępne dla 10 mln Polaków w 55 miastach Polski. Nie tylko w tych największych – stolicach województw, ale także w mniejszych miejscowościach, takich jak Żyrardów, Olesno czy Pszczyna. W ciągu 10 lat Nextbike zdobył zaufanie 2,5 mln użytkowników, którzy wypożyczyli lokalne rowery 65 mln razy. Tworzenie miejskich systemów rowerowych przez Nextbike było jednym z pierwszych w Polsce zjawisk systemu ekonomii dzielenia (sharing economy) w którym można korzystać z rzeczy nie posiadając jej na własność a który jest symbolem oszczędności i dbałości o środowisko. 

„Wrocław będzie zawsze bliski naszemu sercu, bo to właśnie tu zaczęła się nasza przygoda z bike sharingiem w Polsce. Wrocławianie szybko pokochali rowerową wolność i zaczęli traktować rowery miejskie nie tylko jako niezbędny element komunikacji miejskiej, ale jako wielogodzinnego towarzysza dnia. Rowery używane są nie tylko na krótkich odcinkach przejazdowych, ale coraz częściej wypożyczane są na całodniowe wycieczki po mieście. Jesteśmy dumni ze mogliśmy przez 10 lat być świadkami jak zmienia się życie w mieście i przyczyniać się aktywnie do rozwoju ruchu rowerowego nie tylko we Wrocławiu, ale też w wielu innych miastach Polski. Jesteśmy wdzięczni wrocławianom, że są z nami do początku i dlatego to we Wrocławiu przygotowaliśmy urodzinowe spotkanie i prezent – 100 rowerów elektrycznych, które pozwolą podróżować szybciej i na dłuższych odcinkach” – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej Biuro prasowe
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Konsument

Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.