Komunikaty PR

„Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023”

2023-03-13  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Do pobrania Konkurs ( 0.09 MB )

Wystartował konkurs dla tegorocznych Maturzystek i Maturzystów na esej, artykuł lub reportaż, organizowany przez Fundację Collegium Civitas z inicjatywy Concilium Civitas, we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Na laureatów czekają m.in. indeksy Collegium Civitas.

Już od czterech lat młode osoby, które w danym roku akademickim zdają egzamin maturalny, mają szansę dołączyć do Młodego Concilium, poprzez uczestnictwo w konkursie na esej, artykuł, reportaż na zadany w danym roku temat.

W poprzednich latach Maturzystki i Maturzyści podejmowali tematy:

  • 2020 – „Ja, Polska, Europa, świat – 2040” (2020);
  • 2021 – „Po pandemii: inny świat, gorszy świat, lepszy świat?”;
  • 2022 – „Wojna, po wojnie: nasz inny świat”.

Tegoroczny temat „Zima, wiosna, lato, jesień – moja Polska po wyborach 2023” należy rozumieć szeroko, jako pokazanie ugruntowanych w obserwacjach i wiedzy o świecie współczesnym, osobistych oczekiwań, nadziei, obaw, wizji, prognoz osób z pokolenia wkraczającego w dorosłość, oraz wynikających z nich indywidualnych strategii życiowych.

Prace mogą dotyczyć dowolnie wybranego istotnego aspektu lub wybranych aspektów przyszłości, ale powinny uwzględniać szerszy realistyczny kontekst przyczyn i konsekwencji przyszłych stanów rzeczy.

Tekst obejmujący 6-12 tys. znaków (wliczając ewentualne przypisy i bibliografię) może być napisany w formie: eseju, artykułu lub reportażu z przyszłości. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas maturalnych, którzy 1 lipca 2023 roku będą mieli ukończone 18 lat.

Termin nadsyłania prac (drogą elektroniczną za pomocą poczty e-mail, na adres mailowy mlodeconcilium@civitas.edu.pl) upływa 1 maja 2023 r.

Komisja konkursowa wyłoni 100 prac i spośród nich wskaże 20 najlepszych prac. W kolejnym etapie wyłonione prace zostaną ocenione przez Grand Jury, złożone z ogółu członków Concilium Civitas. Grand Jury wybierze 10 najlepszych prac w kolejności od 1 do 10.

Wyniki konkursu zostaną podane do dnia 10.06.2023 r.

Autorzy stu najwyżej ocenionych prac konkursowych zostaną zaproszeni do współpracy z Ambasadą Concilium Civitas, złożoną ze studentów Collegium Civitas i tworzących Młode Concilium laureatów Konkursu - grupą utrzymującą stały kontakt z członkami i zespołem organizującym bieżące działanie Concilium Civitas.

20 najlepszych prac, wskazanych przez Jury Konkursowe, zostanie umieszczone w Almanachu Młodego Concilium 2023/24, który ukaże się nakładem Fundacji Collegium Civitas.

Autorzy 10 najlepszych prac wskazanych przez Grand Jury otrzymają nagrody rzeczowe w postaci zwolnienia z czesnego (dotyczy kierunków/specjalności podanych w załączniku do regulaminu) w uczelniach partnerskich lub nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Collegium Civitas.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie Concilium Civitas

__________________   

Collegium Civitas to nowoczesna uczelnia o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym.
Co nas wyróżnia? Przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia docenione m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, unikatowe w skali kraju specjalności stworzone we współpracy z pracodawcami oraz wysoki poziom umiędzynarodowienia.

Porozumienia z zagranicznymi uniwersytetami (podwójne dyplomy), współpraca z wieloma podmiotami z otoczenia biznesowego, administracji, mediów czy organizacji pozarządowych, otwierają przed absolwentami Collegium Civitas szerokie perspektywy zawodowe na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Uczelnia proponuje programy studiów I i II stopnia, prowadzonych w języku polskim, angielskim oraz dwujęzyczne, studia podyplomowe i MBA.

Social media Collegium Civitas:

FB @CollegiumCivitas  |  IG @mojeCivitas  |  LI @Collegium Civitas  |  TT @CollegiumC  |  YT @Collegium Civitas


 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Konsument

Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.