Komunikaty PR

Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowują działania społeczne

2022-05-24  |  08:40
Biuro prasowe

Dzień Dobrych Uczynków to dla firmy Wawel oraz Fundacji „Wawel z Rodziną” idealny moment na podsumowanie działań społecznych, podejmowanych przez cały rok i podkreślenie, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywy te koncentrowały się na wspieraniu rodzin oraz osób i instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi, a także na edukacji mającej na celu budowanie pozytywnych wzorców społecznych. 

– 19 maja to bardzo ważna data w kalendarzu marki Wawel. Świętując Dzień Dobrych Uczynków, patrzymy zarówno na to, co dobrego udało się nam zrobić w minionym roku, jak i na bieżące potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzymy się jako społeczeństwo. To dla nas także świetna okazja do inspirowania innych do niesienia pomocy. W zeszłym roku, dzięki organizowanej z okazji Dnia Dobrych Uczynków akcji #MocDobroci, udało się obdarować osoby, które na co dzień wspierają innych  i podziękować im za ich wyjątkową postawę – mówi Agnieszka Polus, Specjalista ds. PR i CSR w firmie Wawel SA. 

W 2021 roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, Fundacja „Wawel z Rodziną” zorganizowała szereg konkursów skierowanych do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej. Jednym z nich był konkurs „Gotowi na wiosnę”, którego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. Co więcej, z okazji zeszłorocznego Dnia Dobrych Uczynków fundacja przygotowała konkurs pt. „Dobre uczynki wśród nas”. Tym razem uczestnicy inicjatywy mogli wykonać pracę literacką lub plastyczną, przedstawiającą rówieśnika, opiekuna, lub inne osoby ze swojego otoczenia, które w czasie trwania pandemii wykazały się postawą proaktywną i bezinteresownie niosły pomoc potrzebującym. Na laureatów konkursów czekały zestawy słodyczy od marki Wawel. 

 

W 2021 roku kontynuowany był też program „Dobro od Dziecka”, wspierający wychowawców z placówek opiekuńczych z całej Polski w zakresie edukacji pedagogicznej. W ramach organizowanych warsztatów poruszane były ważne tematy dotyczące pracy z dziećmi i młodzieżą, a zdobyta na nich wiedza posłużyła nauczycielom w ich codziennych działaniach. Do drugiej edycji “#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę?”, kolejnego  programu edukacyjnego stworzonego przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”, dołączyło blisko 70 placówek opieki dziennej i całodobowej. W ramach akcji, poprzez specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne, przybliżono uczniom różnorodność i specyfikację pracy w różnych zawodach, zachęcano młodzież do planowania swojej ścieżki rozwoju oraz trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru szkoły oraz uczelni, w której będą kontynuować naukę, a także do przygotowania się do podjęcia pierwszej pracy. W ramach programu odbył się również konkurs, którego celem było m. in. skłonienie dzieci i młodzieży do refleksji nad ich zawodową przyszłością. 

W tym roku Wawel kontynuuje swoje działania na rzecz potrzebujących w ramach programów realizowanych przez Fundację „Wawel z Rodziną”. W marcu rozstrzygnięty został konkurs #DobraRobotaChallenge, w ramach którego 5 placówek opiekuńczo edukacyjnych z całej Polski zostało nagrodzonych zestawami słodyczy Wawel. 

W związku z wydarzeniami w Ukrainie, firma Wawel SA i Fundacja „Wawel z Rodziną” mocno angażują się w pomoc osobom dotkniętym wojną. Widząc ogrom potrzeb, przekazuje wsparcie produktowe, finansowe i rzeczowe instytucjom koordynującym działania na rzecz obywateli Ukrainy, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wspierane są  także wydarzenia kulturalne i familijne, organizowane dla ukraińskich rodzin przebywających w Polsce. W geście pomocy Ukrainie, Wawel SA przygotował również specjalną wersję gorzkiej czekolady 70% cocoa z linii Premium w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu, nawiązującym do ukraińskiej flagi. Przy współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, na tereny dotknięte wojną przekazanych zostało ponad 24 tysięcy sztuk tej czekolady.  

Ostatnim przykładem działań, mających na celu wsparcie najmłodszych, było przekazanie czekolad Wawel 70% cocoa do organizacji majowych warsztatów czekoladowych w szkole podstawowej w Uhrusku oraz szkole podstawowej nr 7 w Chełmie. W warsztatach w Uhrusku uczestniczyli wszyscy uczniowie, w tym 20 z Ukrainy, natomiast w placówce w Chełmie – 24 ukraińskie dzieci z oddziału przygotowawczego. Zajęcia przeprowadzone zostały przy wsparciu wolontariuszy ze Studenckiego Koła Wolontariatu Pedagogiki z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E Biuro prasowe
2022-07-05 | 15:10

Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E Boost zapewnią szybszą, cechującą się niskimi opóźnieniami, wolną od zakłóceń łączność Wi-Fi szkołom oraz małym i średnim firmom
Edukacja Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI
2022-06-20 | 15:10

Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI

Wejście w dorosłe życia oraz rozwijanie niezbędnych umiejętności zawodowych to dla młodych ludzi spore wyzwanie. W szczególności dla tych wychowujących się w pieczy zastępczej,
Edukacja AKADEMIA AGRIHANDLER – projekt, za którym stoją autorytety
2022-05-31 | 13:00

AKADEMIA AGRIHANDLER – projekt, za którym stoją autorytety

Akademia Agrihandler to premierowy koncept w Polsce. Główne założenia projektu opierają się na popularyzacji zoptymalizowanych metod gospodarowania, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Rozwój fotowoltaiki nie zwalnia. Rosnące ceny energii powodują, że na te inwestycje decyduje się coraz więcej przedsiębiorców

– Rozwój rynku fotowoltaiki będą w najbliższych latach w coraz większym stopniu napędzać klienci biznesowi, a nie indywidualni – ocenia Ireneusz Kulka z EDP Energia Polska. Do inwestycji w instalacje PV skłaniają ich rosnące w szybkim tempie ceny energii. Firmy szukają możliwie największych instalacji, które zapewnią im większą niezależność energetyczną, a jedynym ograniczeniem – jak podkreśla ekspert – są tylko warunki przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. To właśnie z sektorem klientów biznesowych EDP Energia Polska wiąże największe nadzieje i w perspektywie kilku lat chce się znaleźć w pierwszej trójce największych graczy na rynku.

Transport

Kryzys energetyczny, wojna i pandemia przyspieszyły proces deglobalizacji. Do Europy może wrócić produkcja do tej pory nieopłacalna

Pandemia i wybuch wojny w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw w globalnej gospodarce. Świat znów podzielił się na bloki, a drożyzna i możliwe braki surowców sprzyjają dalszej regionalizacji. To oznacza, że do Europy może wrócić produkcja niektórych towarów, która do tej pory nie była tutaj opłacalna. Problem w tym, że planowanie poważnych inwestycji w sytuacji niepewności gospodarczej, szybko rosnących cen i kosztów oraz coraz wyższych stóp procentowych jest bardzo trudne. Dlatego wiele firm wstrzymuje się z decyzjami, spodziewając się w najbliższym czasie kryzysu gospodarczego. Na dłuższą metę swoich szans upatrują w długoterminowych trendach, takich jak zeroemisyjność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.