Komunikaty PR

Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog”

2022-01-25  |  13:34
Biuro prasowe

Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog”

Program wspierający rozwój zawodowych kompetencji pedagogów i umiejętności uczniów

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej uruchamia nowy program nauczania „ProLog” i  zachęca do udziału w nim szkoły podstawowe z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa łódzkiego. Projekt prezentuje nowatorskie podejście do kształcenia pomocne w osiągnięciu lepszych efektów edukacyjnych w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie pracy. Udział w nim umożliwi pogłębienie wiedzy z zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w trakcie nauczania. Program skierowany jest do nauczycieli matematyki, informatyki i przyrody oraz uczniów IV-VI klas podstawowych. Rekrutacja do programu potrwa do 31 stycznia br.

„ProLog” to nowy, pilotażowy program, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. Udział w nim umożliwi pedagogom pogłębienie wiedzy z  zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w ramach realizacji działań z podstawy programowej nauki przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych w klasach IV-VI.

Projekt jest kilkuetapowy i obejmuje m.in. opracowanie scenariuszy zajęć wykorzystujących naukę programowania i robotykę, warsztaty dla nauczycieli, wyposażenie szkół biorących udział w projekcie w  zestawy klocków Lego SPIKE, a w późniejszym etapie – samodzielne przeprowadzenie zajęć przez nauczycieli, którzy otrzymają wsparcie m.in. w postaci spotkań online.

Dla zwiększenia efektów edukacyjnych uruchomiony zostanie program grywalizacji, w ramach którego dla szkół uczestniczących w projekcie organizowany będzie co miesiąc konkurs. Szkoła, która zdobędzie w nim najwyższą liczbę punktów, otrzyma nagrodę główną w postaci specjalnych zajęć z  programowania.

Nabór do projektu uruchomiony został 18 stycznia br. za pośrednictwem strony Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Rekrutacja do „ProLogu” prowadzona jest do 31 stycznia br., natomiast program będzie realizowany w roku szkolnym 2021/2022, do dnia 24 czerwca br. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: https://www.efrwp.pl.

- „ProLog” to kolejny – po „Feriach z Ekonomią” i „Youngsterze” – nowatorski projekt edukacyjny, wpisujący się w strategię naszej działalności, ale przede wszystkim odpowiada na potrzeby środowiska pedagogicznego. Wspieranie nauczania przedmiotów ścisłych to ostatnio najczęściej zgłaszany postulat. Na miejsce realizacji pierwszej, pilotażowej edycji wybraliśmy województwo łódzkie. Dlatego zapraszamy szkoły z tego regionu do zgłaszania się do udziału w „ProLogu”. Mamy nadzieję, że pilotaż pozwoli nam na wypracowanie optymalnego modelu wsparcia edukacji matematycznej, informatycznej i przyrodniczej, który będziemy mogli implementować na inne województwa – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

***

 

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „ProLog” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024 Biuro prasowe
2024-11-15 | 01:00

Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
2024-11-14 | 15:00

Program edukacyjny Next Engineers w Polsce

Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z
Edukacja Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki
2024-11-09 | 09:30

Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki

Jak działa szampon? Dlaczego jajko dryfuje w wodzie? Jak rozdzielić kolor flamastra na więcej barw? Te i inne pytania znajdą odpowiedzi w nowych scenariuszach lekcji przygotowanych w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.