Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju
Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji. Pragnąc w tym szczególnym czasie wyrównać szanse społeczne oraz wesprzeć kompetencje cyfrowe młodych ludzi, firma Samsung przekazała tablety do nauki online. Sprzęty trafiły do 13 placówek, znajdujących się na terenie wschodnich województw Polski, które to współpracują przy projekcie #SamoDZIELNI.
- Aby umożliwić dostęp do zdalnej edukacji wykluczonym cyfrowo uczniom, firma Samsung przekazała tablety podopiecznym Fundacji PFR.
- Urządzenia dostali uczestnicy projektu #SamoDZIELNI, który to ma na celu wsparcie wychowanków rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka w dobrym starcie na rynku pracy.
- Uczniowie mogą liczyć także na pomoc ekspertów i mentorów Samsung, którzy przygotowali dla nich specjalnie zajęcia online.
Zamknięcie szkół i placówek edukacyjnych spowodowało przeniesienie całej nauki do świata online. W szczególnej sytuacji znalazły się dzieci i młodzież, będące wychowankami rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka. Ze względu na brak lub niedostateczną liczbę urządzeń w placówkach, mają one ograniczony dostęp do edukacji. Widząc ten problem, firma Samsung postanowiła przekazać tablety Samsung Galaxy Tab A8 do 13 lokalizacji: Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie czy Pogotowia Opiekuńczego. Ośrodki te współpracują przy projekcie Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju - #SamoDZIELNI, który został stworzony po to, aby wspierać młodych ludzi będących pod opieką zastępczą, mieszkających na terenie wschodnich województw Polski. Na tych obszarach firma Samsung prowadzi także sieć Inkubatorów wspierającą startupy.
– Jak nigdy wcześniej nowe technologie są dziś niezbędne do kontynuowania edukacji. Dlatego tak ważne jest, aby w tych nowych warunkach każdy miał równe szanse i dostęp do narzędzi, umożliwiających im naukę. Chcemy wesprzeć młodych ludzi aby umożliwić im dostęp do wiedzy, nauczycieli, a także kolegów z klasy – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.
Co ważne, Samsung zapewnia także pomoc ekspertów i mentorów, którzy dla podopiecznych Fundacji PFR przygotowali krótkie tutoriale, dotyczące korzystania z nowych urządzeń. Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w interesujących zajęciach online, prowadzonych przez ekspertów z Samsung R&D Inistitute oraz edukatorów związanych z firmą Samsung.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.