Samsung wspiera podopiecznych Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju
Nagła zmiana trybu nauczania na zdalne pod wieloma względami stała się dużym wyzwaniem. Jednym z nich jest ograniczony dostęp do urządzeń elektronicznych, które pozwalałaby na kontynuowanie edukacji. Pragnąc w tym szczególnym czasie wyrównać szanse społeczne oraz wesprzeć kompetencje cyfrowe młodych ludzi, firma Samsung przekazała tablety do nauki online. Sprzęty trafiły do 13 placówek, znajdujących się na terenie wschodnich województw Polski, które to współpracują przy projekcie #SamoDZIELNI.
- Aby umożliwić dostęp do zdalnej edukacji wykluczonym cyfrowo uczniom, firma Samsung przekazała tablety podopiecznym Fundacji PFR.
- Urządzenia dostali uczestnicy projektu #SamoDZIELNI, który to ma na celu wsparcie wychowanków rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka w dobrym starcie na rynku pracy.
- Uczniowie mogą liczyć także na pomoc ekspertów i mentorów Samsung, którzy przygotowali dla nich specjalnie zajęcia online.
Zamknięcie szkół i placówek edukacyjnych spowodowało przeniesienie całej nauki do świata online. W szczególnej sytuacji znalazły się dzieci i młodzież, będące wychowankami rodzinnych i instytucjonalnych domów dziecka. Ze względu na brak lub niedostateczną liczbę urządzeń w placówkach, mają one ograniczony dostęp do edukacji. Widząc ten problem, firma Samsung postanowiła przekazać tablety Samsung Galaxy Tab A8 do 13 lokalizacji: Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie czy Pogotowia Opiekuńczego. Ośrodki te współpracują przy projekcie Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju - #SamoDZIELNI, który został stworzony po to, aby wspierać młodych ludzi będących pod opieką zastępczą, mieszkających na terenie wschodnich województw Polski. Na tych obszarach firma Samsung prowadzi także sieć Inkubatorów wspierającą startupy.
– Jak nigdy wcześniej nowe technologie są dziś niezbędne do kontynuowania edukacji. Dlatego tak ważne jest, aby w tych nowych warunkach każdy miał równe szanse i dostęp do narzędzi, umożliwiających im naukę. Chcemy wesprzeć młodych ludzi aby umożliwić im dostęp do wiedzy, nauczycieli, a także kolegów z klasy – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.
Co ważne, Samsung zapewnia także pomoc ekspertów i mentorów, którzy dla podopiecznych Fundacji PFR przygotowali krótkie tutoriale, dotyczące korzystania z nowych urządzeń. Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w interesujących zajęciach online, prowadzonych przez ekspertów z Samsung R&D Inistitute oraz edukatorów związanych z firmą Samsung.

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba
8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Konsument
Wielu konsumentów rezygnuje z fast fashion. Pozytywne zmiany w branży zależeć będą głównie od podejścia marek

Przeciętny Europejczyk i Europejka każdego roku kupują prawie 26 kg tekstyliów, z czego pozbywają się ok. 11 kg – wynika z danych Parlamentu Europejskiego. Świadomość ekologiczna konsumentów wzrasta, co stopniowo przekłada się na ich decyzje zakupowe. Zdaniem przedstawicieli Fashion Revolution Polska odpowiedzialności za pozytywne zmiany w branży modowej nie można przerzucać wyłącznie na klientów. Wiele zależy bowiem od podejścia marek, ale też regulatorów.
Handel
Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.