Komunikaty PR

Samsung wspiera podopiecznych projektu #SamoDZIELNI

2022-06-20  |  15:10
Biuro prasowe

Wejście w dorosłe życia oraz rozwijanie niezbędnych umiejętności zawodowych to dla młodych ludzi spore wyzwanie. W szczególności dla tych wychowujących się w pieczy zastępczej, którzy to na starcie mogą napotykać dodatkowe trudności. Dlatego firma Samsung już po raz trzeci zdecydowała się wesprzeć projekt #SamoDZIELNI, stworzony przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. W ramach inicjatywy firma przekazała uczestnikom tablety oraz zorganizowała im spotkanie z finalistami programu Solve for Tomorrow.

#SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji PFR, który powstał trzy lata temu. Jego celem jest pomoc młodym ludziom, wychowującym się w pieczy zastępczej, w wejściu na rynek pracy i rozpoczęciu życia zawodowego. W ramach projektu Fundacja PFR  przekazuje młodzieży w wieku od 16 do 19 lat praktyczne porady i wskazówki, dotyczące zasad funkcjonowania rynku pracy, a także umożliwia im rozmowy z ekspertami różnych obszarów tego rynku – działów kadr, płac, prawnego czy finansów. Dotychczas w Projekcie wzięło udział już ponad 80 młodych ludzi.

– Stworzyliśmy Projekt SamoDZIELNI, aby dawać wychowankom pieczy zastępczej szansę na odpowiedzialne i świadome rozpoczęcie bardzo ważnego etapu ich życia. Możliwość usamodzielnienia się i przygotowania do pracy zawodowej jest dla nich ważnym krokiem w dorosłość. Wierzę, że każdy z nich skorzysta z wiedzy, którą nabywa w trakcie bardzo intensywnych warsztatów z praktykami i ekspertami, a motywacja i chęć działania zostaną z nimi na długo – mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu, Fundacja PFR.

Poza przekazaniem odpowiednich umiejętności i kompetencji, bardzo ważne jest także konkretne wyposażenie, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli realizować swoje marzenia. W tym celu każdy uczestnik otrzymuje tzw. Bon na rozwój, czyli pełne sfinansowanie wybranego przez siebie kursu lub szkolenia. Do tego firma Samsung przekazała wszystkim uczestnikom tablety, które są nowoczesnymi narzędziami, umożliwiającymi naukę czy rozwój zainteresowań – także tych zawodowych.

Doświadczenia finalistów programu Solve for Tomorrow

Przy takich projektach niezwykle ważne jest także wsparcie od rówieśników. Dlatego, podczas trzeciego zjazdu w czerwcu, uczestnicy projektu #SamoDZIELNI spotkali się z finalistami programu Solve for Tomorrow, czyli licealistami i studentami I roku studiów pierwszego stopnia. Projekt #SamoDZIELNI i program Solve for Tomorrow mają dużo wspólnego – są skierowane do młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych, którzy stoją u progu dorosłości i wyboru ścieżki zawodowej. Celem obu projektów jest pomoc młodzieży w zdobyciu kompetencji przyszłości oraz zachęcenie ich do aktywizmu i odkrywania swojego potencjału.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspierać młodych ludzi w starcie na rynku zawodowym. To działanie spójne z misją naszej firmy, której celem jest ułatwienie młodzieży dostępu do nowoczesnej edukacji i rozwój kompetencji przyszłości. Mamy nadzieję, że spotkanie podopiecznych Fundacji PFR z finalistami programu Solve for Tomorrow, zainspirowało obie strony do wymiany doświadczeń i podjęcia nowych wyzwań –  powiedziała Magdalena Olborska, CSR Manager w Samsung Electronics Polska.

W spotkaniu z podopiecznymi Fundacji PFR uczestniczyły dwa zespoły. Zwycięska drużyna z I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim, która stworzyła prototyp innowacyjnej aplikacji „Pathfinders” oraz finalistki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, które przedstawiły aplikację „Safeback”. Pomysły obu zespołów opierały się na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom podczas późnych powrotów do domu. Drużyny przedstawiły swoje rozwiązania i opowiedziały o tym, jak wyglądała ich praca nad projektem – od burzy mózgów, przez ustalenie grupy docelowej, aż po pogłębioną analizę problemu.

 Udział w programie Solve for Tomorrow to interesujące i rozwojowe doświadczenie. Dostrzegamy i doceniamy pozytywne efekty, które niesie za sobą realizacja projektu w tym programie i cieszymy, że mogłyśmy się nimi podzielić z podopiecznymi Fundacji. Potrafimy sprawniej pracować zespołowo, rozwijamy umiejętności budowania relacji z ludźmi, posługujemy się określonymi narzędziami stosowanymi w pracy projektowej, a także wiemy co nas ogranicza, a co nas wzmacnia i motywuje do działania – podsumowały Karolina Pakuła i Agata Polus, studentki kierunku Jakość i rozwój produktu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Oba zespoły podzieliły się także swoimi doświadczeniami, związanymi z nowoczesną metodą myślenia projektowego Design Thinking. To niezwykły proces, który pozwala uporządkować schematy myślenia, rozwijać kreatywność czy kształtować kluczowe kompetencje przyszłości – współpracy, komunikacji czy krytycznego myślenia, czyli umiejętności niezwykle cenione na rynku zawodowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E Biuro prasowe
2022-07-05 | 15:10

Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E Boost zapewnią szybszą, cechującą się niskimi opóźnieniami, wolną od zakłóceń łączność Wi-Fi szkołom oraz małym i średnim firmom
Edukacja AKADEMIA AGRIHANDLER – projekt, za którym stoją autorytety
2022-05-31 | 13:00

AKADEMIA AGRIHANDLER – projekt, za którym stoją autorytety

Akademia Agrihandler to premierowy koncept w Polsce. Główne założenia projektu opierają się na popularyzacji zoptymalizowanych metod gospodarowania, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu
Edukacja Kraina Eksperymentów, ekologiczna stonoga…– tak młodzi będą ratować środowisko
2022-05-27 | 10:00

Kraina Eksperymentów, ekologiczna stonoga…– tak młodzi będą ratować środowisko

Dzieci patrzą na problemy związane ze stanem naszej planety świeżym okiem. Mają głowy pełne pomysłów i chęci do działania. Potrzebują jedynie wsparcia we wprowadzeniu ich w

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Rozwój fotowoltaiki nie zwalnia. Rosnące ceny energii powodują, że na te inwestycje decyduje się coraz więcej przedsiębiorców

– Rozwój rynku fotowoltaiki będą w najbliższych latach w coraz większym stopniu napędzać klienci biznesowi, a nie indywidualni – ocenia Ireneusz Kulka z EDP Energia Polska. Do inwestycji w instalacje PV skłaniają ich rosnące w szybkim tempie ceny energii. Firmy szukają możliwie największych instalacji, które zapewnią im większą niezależność energetyczną, a jedynym ograniczeniem – jak podkreśla ekspert – są tylko warunki przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. To właśnie z sektorem klientów biznesowych EDP Energia Polska wiąże największe nadzieje i w perspektywie kilku lat chce się znaleźć w pierwszej trójce największych graczy na rynku.

Transport

Kryzys energetyczny, wojna i pandemia przyspieszyły proces deglobalizacji. Do Europy może wrócić produkcja do tej pory nieopłacalna

Pandemia i wybuch wojny w Ukrainie zaburzyły łańcuchy dostaw w globalnej gospodarce. Świat znów podzielił się na bloki, a drożyzna i możliwe braki surowców sprzyjają dalszej regionalizacji. To oznacza, że do Europy może wrócić produkcja niektórych towarów, która do tej pory nie była tutaj opłacalna. Problem w tym, że planowanie poważnych inwestycji w sytuacji niepewności gospodarczej, szybko rosnących cen i kosztów oraz coraz wyższych stóp procentowych jest bardzo trudne. Dlatego wiele firm wstrzymuje się z decyzjami, spodziewając się w najbliższym czasie kryzysu gospodarczego. Na dłuższą metę swoich szans upatrują w długoterminowych trendach, takich jak zeroemisyjność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.