Komunikaty PR

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

2020-10-14  |  17:30
Biuro prasowe

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt. Rodzice i nauczyciele znajdą tam szeroki wybór materiałów edukacyjnych czy propozycji aktywności, które podpowiedzą, jak zachować cyfrowy dobrostan w domu, w szkole i w innych sferach życia rodzinnego.

  • CyfrOFFy kONtakt to autorski program firmy Samsung, którego celem już od dwóch lat jest wspieranie rodziców i edukatorów we wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii.
  • Na nowej stronie internetowej programu znajdują się propozycje aktywności dla rodziców z wykorzystaniem narzędzi online czy offline oraz gotowe scenariusze do przeprowadzenia zajęć z dziećmi.
  • Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, które zachęcą do refleksji i podjęcia działań związanych z osiągnięciem cyfrowego dobrostanu w rodzinie.

 

W ostatnim czasie edukacja przeszła rewolucję, w efekcie której należało dostosować program do warunków pracy zdalnej. Ta sytuacja była nie tylko dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy musieli pogodzić swoje obowiązki ze wsparciem w nauczaniu zdalnym dzieci, ale także dla nauczycieli. Uzmysłowiła także, jak ważną rolę także w tym zakresie odgrywają dziś nowe technologie. Dlatego, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samsung zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej, w której znaleźć można treści edukacyjne tworzone przy wsparciu ekspertów: psychologów, nauczycieli oraz edukatorów, a także inne materiały wspierające rodziców i nauczycieli w budowaniu odpowiednich nawyków cyfrowych u dzieci. Samsung już od ponad 2 lat konsekwentnie prowadzi działania w zakresie cyfrowego dobrostanu, organizując technologiczne warsztaty rodzinne, webinaria dla rodziców i nauczycieli, a także oferując swoim odbiorcom szereg przydatnych materiałów edukacyjnych.

Kompleksowa i interaktywna strona internetowa stanowi klarowne podsumowanie dotychczasowych działań i projektów, skupionych wokół programu CyfrOFFy kONtakt. Słowa „OFF” i „ON” zawarte w nazwie odnoszą do umiejętności utrzymania harmonii między byciem online i offline. Przed przystąpieniem do zabaw i aktywności można wypełnić krótki quiz, który będzie pierwszym krokiem do analizy i wskazania miejsca technologii cyfrowej w życiu rodzinnym. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, co należy poprawić, jak zadbać o rodzinne relacje i jak utrzymać odpowiednią równowagę między byciem „on” i „off”. Może to stanowić także początek dyskusji na temat tego, czym jest cyfrowy dobrostan dla członków rodziny.

Na stronie rodzice znajdą także bezpłatne poradniki powstałe przy wsparciu ekspertów, takich jak pedagodzy czy psychologowie. „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie” to publikacja dla rodziców, którzy nadal z dystansem podchodzą do wprowadzenia dziecka w świat nowych technologii. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dziecko nie posiada jeszcze własnego telefonu czy tabletu, już od najmłodszych lat obserwuje technologię w rękach innych osób. Warto wówczas zasięgnąć informacji w tym zakresie i odwiedzić nowo powstałą stronę programu. W wersji na stronie internetowej poradnik został podzielony na kilka sekcji, takich jak np. „Technologia i czas”, „Rodzic jako wzór”, „Technologiczne BHP”. Niejeden rodzic pewnie zmierzył się z problemem, w jaki sposób wyznaczać dziecku czas spędzany ze smartfonem oraz jak zareagować na prośbę o obejrzenie jeszcze jednej bajki. Przy każdym zagadnieniu znajduje się krótkie wyjaśnienie oraz kilka przykładowych rozwiązań, których mogą się podjąć rodzice.

Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, czyli zestaw starannie zaprojektowanych 12 kart, które podczas kreatywnych zabaw mogą pogłębić relacje rodzinne. Każda karta stanowi inne zagadnienie związane z cyfrowym dobrostanem oraz inspiracje do przedyskutowania wraz z dzieckiem. Wśród nich tematy takie jak: „Budowa smartfona”, „Zasada 10 aplikacji” czy „Korzystanie z nowych technologii w pracy i w domu”.

Nie zabrakło także materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Ze strony można pobrać scenariusze zajęć, czyli dostosowane do wieku dzieci zarysy lekcji, które będą pomocą do wprowadzenia z artykułami przygotowanymi przez ekspertów edukacji cyfrowej, psychologów czy trenerów edukacyjnych. Dotyczą szeroko pojętych zagadnień wokół cyfrowego dobrostanu i tego, w jaki sposób można pogodzić domowe obowiązki z zachowaniem zdrowych nawyków cyfrowych.

W ramach programu CyfrOFFy kOntakt organizowane są kreatywne warsztaty familijne, odbywające się w całej Polsce, czy webinaria dla nauczycieli. Na stronie będą aktualizowane informacje o wszystkich nadchodzących wydarzeniach. Zainteresowani mogą subskrybować newsletter z najnowszymi wskazówkami ekspertów.

Więcej na stronie https://cyfroffykontakt.samsung.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja CZEGO POWINNY UCZYĆ SIĘ NASZE DZIECI, ABY ODNOSIĆ SUKCESY? Biuro prasowe
2021-02-26 | 11:00

CZEGO POWINNY UCZYĆ SIĘ NASZE DZIECI, ABY ODNOSIĆ SUKCESY?

Zapamiętywanie dat, nazwisk, wzorów to odwieczna zmora uczniów. Zdobyta w szkolnych latach wiedza bywa mało użyteczna w życiu dorosłym. Kluczem do sukcesu są zupełnie inne
Edukacja CO ROBIĆ, BY WZMOCNIĆ AKTYWNOŚĆ INTELEKTUALNĄ SENIORÓW?
2021-02-24 | 09:45

CO ROBIĆ, BY WZMOCNIĆ AKTYWNOŚĆ INTELEKTUALNĄ SENIORÓW?

Zarówno aktywność fizyczna, jak i umysłowa są kluczem do zachowania dobrego zdrowia, pozytywnego nastroju i chęci do życia przez długie lata. Seniorzy będący na emeryturze nie
Edukacja ODŻYWCZA MOC PESTEK – DLACZEGO WARTO WŁĄCZYĆ JE DO NASZEJ DIETY
2021-02-16 | 11:00

ODŻYWCZA MOC PESTEK – DLACZEGO WARTO WŁĄCZYĆ JE DO NASZEJ DIETY

Pestki oraz nasiona zyskują coraz większą popularność nie tylko ze względu na swój smak i łatwość dorzucenia, np. do jogurtu, koktajlu czy dania. Są one niezwykle cennym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Gigantyczny awans polskiej administracji w światowym rankingu cyfryzacji. Co najmniej 50 proc. urzędów ma już wdrożone e-usługi

Polska w dwa lata wskoczyła z 31. na 9. miejsce w światowym rankingu ONZ w zakresie cyfryzacji administracji. Już dziś dzięki rozwojowi e-usług Polacy mogą bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw, po które do tej pory musieli stać w kolejkach do urzędów. Zaczynając od wysyłania pism, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, przez zgłoszenie urodzenia dziecka czy sprawy meldunkowe, po uzyskanie dowodu osobistego i zgłoszenie darowizny. Kluczowe jest przeniesienie administracji do chmury, tak aby dokumenty mogły przepływać pomiędzy urzędami bez zakłóceń, a petent nie musiał drukować pism. W ciągu kilku lat tego typu rozwiązania będą standardem.

Robotyka i SI

Roboty chirurgiczne przyszłością kardiochirurgii. Opracowane przez Polaków rozwiązanie wciąż nie doczekało się komercjalizacji

Polski robot chirurgiczny mógłby być kilkakrotnie tańszy niż znany na całym świecie robot Da Vinci. Chociaż powstały już działające prototypy robota Robin Heart, wciąż nie doczekał się on debiutu rynkowego. Tymczasem coraz więcej procedur medycznych może być przeprowadzanych przez roboty. Przyszłością medycyny będą urządzenia w pełni autonomiczne. Już dziś operacje można z powodzeniem przeprowadzać w pełni zdalnie.