Komunikaty PR

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

2020-10-14  |  17:30
Biuro prasowe

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt. Rodzice i nauczyciele znajdą tam szeroki wybór materiałów edukacyjnych czy propozycji aktywności, które podpowiedzą, jak zachować cyfrowy dobrostan w domu, w szkole i w innych sferach życia rodzinnego.

  • CyfrOFFy kONtakt to autorski program firmy Samsung, którego celem już od dwóch lat jest wspieranie rodziców i edukatorów we wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii.
  • Na nowej stronie internetowej programu znajdują się propozycje aktywności dla rodziców z wykorzystaniem narzędzi online czy offline oraz gotowe scenariusze do przeprowadzenia zajęć z dziećmi.
  • Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, które zachęcą do refleksji i podjęcia działań związanych z osiągnięciem cyfrowego dobrostanu w rodzinie.

 

W ostatnim czasie edukacja przeszła rewolucję, w efekcie której należało dostosować program do warunków pracy zdalnej. Ta sytuacja była nie tylko dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy musieli pogodzić swoje obowiązki ze wsparciem w nauczaniu zdalnym dzieci, ale także dla nauczycieli. Uzmysłowiła także, jak ważną rolę także w tym zakresie odgrywają dziś nowe technologie. Dlatego, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samsung zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej, w której znaleźć można treści edukacyjne tworzone przy wsparciu ekspertów: psychologów, nauczycieli oraz edukatorów, a także inne materiały wspierające rodziców i nauczycieli w budowaniu odpowiednich nawyków cyfrowych u dzieci. Samsung już od ponad 2 lat konsekwentnie prowadzi działania w zakresie cyfrowego dobrostanu, organizując technologiczne warsztaty rodzinne, webinaria dla rodziców i nauczycieli, a także oferując swoim odbiorcom szereg przydatnych materiałów edukacyjnych.

Kompleksowa i interaktywna strona internetowa stanowi klarowne podsumowanie dotychczasowych działań i projektów, skupionych wokół programu CyfrOFFy kONtakt. Słowa „OFF” i „ON” zawarte w nazwie odnoszą do umiejętności utrzymania harmonii między byciem online i offline. Przed przystąpieniem do zabaw i aktywności można wypełnić krótki quiz, który będzie pierwszym krokiem do analizy i wskazania miejsca technologii cyfrowej w życiu rodzinnym. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, co należy poprawić, jak zadbać o rodzinne relacje i jak utrzymać odpowiednią równowagę między byciem „on” i „off”. Może to stanowić także początek dyskusji na temat tego, czym jest cyfrowy dobrostan dla członków rodziny.

Na stronie rodzice znajdą także bezpłatne poradniki powstałe przy wsparciu ekspertów, takich jak pedagodzy czy psychologowie. „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie” to publikacja dla rodziców, którzy nadal z dystansem podchodzą do wprowadzenia dziecka w świat nowych technologii. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dziecko nie posiada jeszcze własnego telefonu czy tabletu, już od najmłodszych lat obserwuje technologię w rękach innych osób. Warto wówczas zasięgnąć informacji w tym zakresie i odwiedzić nowo powstałą stronę programu. W wersji na stronie internetowej poradnik został podzielony na kilka sekcji, takich jak np. „Technologia i czas”, „Rodzic jako wzór”, „Technologiczne BHP”. Niejeden rodzic pewnie zmierzył się z problemem, w jaki sposób wyznaczać dziecku czas spędzany ze smartfonem oraz jak zareagować na prośbę o obejrzenie jeszcze jednej bajki. Przy każdym zagadnieniu znajduje się krótkie wyjaśnienie oraz kilka przykładowych rozwiązań, których mogą się podjąć rodzice.

Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, czyli zestaw starannie zaprojektowanych 12 kart, które podczas kreatywnych zabaw mogą pogłębić relacje rodzinne. Każda karta stanowi inne zagadnienie związane z cyfrowym dobrostanem oraz inspiracje do przedyskutowania wraz z dzieckiem. Wśród nich tematy takie jak: „Budowa smartfona”, „Zasada 10 aplikacji” czy „Korzystanie z nowych technologii w pracy i w domu”.

Nie zabrakło także materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Ze strony można pobrać scenariusze zajęć, czyli dostosowane do wieku dzieci zarysy lekcji, które będą pomocą do wprowadzenia z artykułami przygotowanymi przez ekspertów edukacji cyfrowej, psychologów czy trenerów edukacyjnych. Dotyczą szeroko pojętych zagadnień wokół cyfrowego dobrostanu i tego, w jaki sposób można pogodzić domowe obowiązki z zachowaniem zdrowych nawyków cyfrowych.

W ramach programu CyfrOFFy kOntakt organizowane są kreatywne warsztaty familijne, odbywające się w całej Polsce, czy webinaria dla nauczycieli. Na stronie będą aktualizowane informacje o wszystkich nadchodzących wydarzeniach. Zainteresowani mogą subskrybować newsletter z najnowszymi wskazówkami ekspertów.

Więcej na stronie https://cyfroffykontakt.samsung.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024 Biuro prasowe
2024-11-15 | 01:00

Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
2024-11-14 | 15:00

Program edukacyjny Next Engineers w Polsce

Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z
Edukacja Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki
2024-11-09 | 09:30

Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki

Jak działa szampon? Dlaczego jajko dryfuje w wodzie? Jak rozdzielić kolor flamastra na więcej barw? Te i inne pytania znajdą odpowiedzi w nowych scenariuszach lekcji przygotowanych w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.