Komunikaty PR

Rusza druga edycja wyjątkowego projektu dla szkół – TO(działa)MY!

2021-09-15  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Od dziś każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. To już druga edycja tej wyjątkowej inicjatywy UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska. Akcja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na projekty wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji w Polsce. Jest szansą dla uczniów na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie.

 

Projekt „To(działa)MY!” jest skierowany do wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami od 4. klasy szkoły podstawowej. Jego celem jest m.in. kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, stworzenie przestrzeni dla młodych do działania w obszarach, które są dla nich ważne oraz zwrócenie uwagi na potrzeby najbliższego otoczenia. Projekt daje też możliwość uzyskania dofinansowania na realizację przygotowanego przez uczniów projektu o charakterze społecznym. Udział w projekcie można zgłaszać przez najbliższy miesiąc (do 15 października 2021 r.) na tej stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/to-dziala-my-2.

 

Na czym polega projekt?

W ramach projektu „TO(działa)MY!” młodzi ludzie, działając pod okiem nauczyciela-koordynatora, stworzą zespoły, w których będą pracować nad projektem społecznym w wybranym obszarze tematycznym. Proponowane tematy to: ekologia i ochrona środowiska oraz edukacja, kultura i rozrywka. Zaangażowane placówki będą mogły starać się o dofinansowanie przygotowanego przez uczniów projektu. Granty w wysokości dwóch, pięciu, dziesięciu, a nawet piętnastu tysięcy złotych sfinansuje Fundacja Santander Bank Polska – współorganizator projektu. Dysponując dodatkowymi funduszami, uczniowie będą mogli urzeczywistnić własne pomysły i zrobić wiele dobrego dla najbliższego otoczenia.

Młodzi ludzie mają w sobie ogromny potencjał. Poprzednia edycja programu pokazała ich zapał, chęć zmieniania świata i ogromną wrażliwość społeczną. Cieszę się, że poprzez takie programy dajemy dzieciom i młodzieży szansę na zaprezentowanie ich punktu widzenia oraz rozwijanie kreatywności. Takie działania pozwalają im wyjść poza ramy programów szkolnych, a co za tym idzie znacznie lepiej przygotowują do przyszłych wyzwań w życiu. Jestem przekonana, że projekt - po raz kolejny – będzie ogromnym sukcesem. Za wszystkich jego uczestników mocno trzymam kciuki, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

 

Mamy za sobą pierwszą edycję programu, w trakcie której zrealizowanych zostało wiele bardzo ciekawych projektów, zarówno tych bez dofinansowania, jak i tych sfinansowanych w ramach naszego programu grantowego. Bardzo doceniam zaangażowanie i pomysłowość uczniów, a także ogromne wsparcie nauczycieli – koordynatorów, szczególnie podczas pisania wniosków o grant. W tej edycji damy uczniom, i ich opiekunom, jeszcze większe możliwości, ponieważ w programie grantowym, realizowanym w ramach „To(działa)MY!” , szkoły będą mogły wnioskować także o nieco większe budżety dla swoich projektów, tj. 5 tysięcy, 10 tysięcy, a nawet o 15 tysięcy złotych. Już teraz jestem bardzo ciekawa efektów tych realizacji, mówi Marzena Atkielska, prezes zarządu fundacji.

 

Sukces poprzedniej edycji

Poprzednia edycja projektu, zainaugurowana we wrześniu 2020 r., okazała się ogromnym sukcesem. Do programu zgłosiło się ponad 740 placówek edukacyjnych z całej Polski. Pomimo utrudnień i ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 i nauki w trybie zdalnym, uczniowie i nauczyciele chętnie angażowali się w przygotowanie projektów. Powstało wiele niezwykle ciekawych i cennych społecznie przedsięwzięć. 30 najciekawszych, zgłoszonych przez szkoły projektów, otrzymało dofinansowanie.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej akcji! Więcej informacji o projekcie i możliwość rejestracji placówki znajduje się na tej stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/to-dziala-my-2

 

O UNICEF

UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy!

Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości. Więcej informacji na stronie unicef.pl.

 

O Fundacji Santander Bank Polska

Fundacja Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego (d. Fundacja Banku Zachodniego WBK) istnieje od ponad 20 lat. Od początku istnienia realizuje programy grantowe, skierowane do organizacji pozarządowych na terenie całego kraju oraz koordynuje wolontariat pracowniczy (aktualnie to ponad 2500 wolontariuszy z Santander Bank Polska). Wśród nowszych projektów warto wymienić Program Stypendialny dla wybitnie uzdolnionych uczniów, a także Kluby Płomyka, zaprojektowane przez fundację przestrzenie do zabawy i odpoczynku, znajdujące się w szpitalach i placówkach opiekuńczych, przygotowane w taki sposób by mogły bawić i uczyć. Duża część działań fundacji, to współpraca z innymi organizacjami, wraz z którymi realizujemy projekty charytatywne, kulturalne i edukacyjne. W trakcje pandemii wiele działań fundacji zostało skierowanych także do polskich szpitali. Więcej informacji na stronie fundacja.santander.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów Biuro prasowe
2024-04-17 | 13:00

Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów

Na początku marca firma otrzymał akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty i jako EduKaPol Szkolenia Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli została wpisana do rejestru placówek
Edukacja Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku
2024-03-21 | 12:40

Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku

Wyniki zeszłorocznej analizy ukazały, że nawet 68 proc. Polaków pije maksymalnie litr wody dziennie. Najnowsze badanie przeprowadzone przez austriacką markę Waterdrop ujawnia powody
Edukacja Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware
2024-03-20 | 01:00

Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware

Już 22 i 23 marca Zamek w Pułtusku stanie się areną wymiany doświadczeń przedstawicieli samorządów, biznesu i mieszkańców uczestniczących w Smart Town Congress. Praktycznym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.