Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT
IT jest postrzegane przez większość osób jako techniczna dziedzina, w której programiści kodują w Javie albo w innym języku, administratorzy konfigurują serwery, a testerzy szukają luk w aplikacji. Jednak za każdym udanym projektem stoją nie tylko umiejętności techniczne ludzi, ale także cały know-how, procesy i relacje wewnątrz organizacji. W celu przybliżenia i odczarowania świata IT, Billennium nagrywa cykl podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w budowaniu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań IT to część DNA Billennium. W ostatnich latach firma powołała Billennium Inspiration Team, czyli zespół ekspertów, którzy aktywnie biorą udział w wydarzeniach branżowych takich jak konferencje czy meet-upy, przekazując swoją wiedzę techniczną oraz wieloletnie doświadczenie projektowe. Pracownicy spółki prowadzą także warsztaty „Akademia Wiedzy”, bloga, a także wykłady dla studentów na kierunkach informatycznych. W dobie pandemii Covid-19, Billennium poszukiwało nowej formy przekazu, która będzie dostosowana do aktualnych realiów i atrakcyjna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z IT, jak i doświadczonych specjalistów. W ten sposób powstała idea podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
„W ramach naszych podcastów odkrywamy, odczarowujemy i upraszczamy IT. Informatyka przez wielu jest postrzegane jako dziedzina techniczna, więc wszyscy znamy role takie jak programista, tester, project manager czy Scrum master. W sieci funkcjonuje zresztą wiele różnych inicjatyw pozwalających poznać świat technologii od tej strony. Chcemy jednak przedstawić IT jakiego większość ludzi, zarówno pracownicy jak i osoby związane z IT, po prostu nie zna. Będziemy mówić o działach, procesach i wielu aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, a są one podwalinami pod każdy udany projekt. To nasze know-how, nasze podejście do tego jak myślimy o swojej pracy, o budowaniu zespołów czy o relacjach.” - powiedział Tomasz Kot, pomysłodawca i prowadzący podcasty. Tomasz jest związany z IT od osiemnastu lat, a od ośmiu działa w polskim środowisku prelegentów, blogerów i influencerów IT. W Billennium pracuje na stanowisku Mobile Solutions Center Manager.
W pierwszym podcaście Tomasz Kot rozmawia z Łukaszem Adamskim, Scrum Masterem i Agile Coachem, na temat roli zaufania w budowaniu zespołów oraz relacji z klientem. W kolejnym odcinku, który pojawi się już w drugiej połowie maja, Andrzej Patyra, Head of Innovation w Billennium opowie o roli innowacji w IT. Jak zaznacza prowadzący, przyszłe tematy będą pochodziły także od słuchaczy audycji. Zaplanowane są rozmowy zarówno z pracownikami firmy jak i ekspertami z zewnątrz, także spoza branży IT.
Podcasty są dostępne na stronie https://podcast.billennium.com/ oraz za pośrednictwem platform Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.
O Billennium
Billennium to zespół ponad 1300 specjalistów IT, który niezmiennie od 2003 roku przekracza granice technologii, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu. Nasze biura mieszczą się w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji i Indiach. Przeszło 18-letnie doświadczenie zdobyte w kooperacji z ponad 100 klientami pozwoliło nam wypracować elastyczny i optymalny model współpracy follow-the-sun (24/7/365). Dzięki niemu realnie wpływamy na rozwój organizacji naszych partnerów. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów IT z nowatorskim podejściem do tworzenia rozwiązań informatycznych, stale skupiających się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów.

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Acer i Google wspierają współczesną edukację
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.