Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT
IT jest postrzegane przez większość osób jako techniczna dziedzina, w której programiści kodują w Javie albo w innym języku, administratorzy konfigurują serwery, a testerzy szukają luk w aplikacji. Jednak za każdym udanym projektem stoją nie tylko umiejętności techniczne ludzi, ale także cały know-how, procesy i relacje wewnątrz organizacji. W celu przybliżenia i odczarowania świata IT, Billennium nagrywa cykl podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w budowaniu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań IT to część DNA Billennium. W ostatnich latach firma powołała Billennium Inspiration Team, czyli zespół ekspertów, którzy aktywnie biorą udział w wydarzeniach branżowych takich jak konferencje czy meet-upy, przekazując swoją wiedzę techniczną oraz wieloletnie doświadczenie projektowe. Pracownicy spółki prowadzą także warsztaty „Akademia Wiedzy”, bloga, a także wykłady dla studentów na kierunkach informatycznych. W dobie pandemii Covid-19, Billennium poszukiwało nowej formy przekazu, która będzie dostosowana do aktualnych realiów i atrakcyjna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z IT, jak i doświadczonych specjalistów. W ten sposób powstała idea podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
„W ramach naszych podcastów odkrywamy, odczarowujemy i upraszczamy IT. Informatyka przez wielu jest postrzegane jako dziedzina techniczna, więc wszyscy znamy role takie jak programista, tester, project manager czy Scrum master. W sieci funkcjonuje zresztą wiele różnych inicjatyw pozwalających poznać świat technologii od tej strony. Chcemy jednak przedstawić IT jakiego większość ludzi, zarówno pracownicy jak i osoby związane z IT, po prostu nie zna. Będziemy mówić o działach, procesach i wielu aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, a są one podwalinami pod każdy udany projekt. To nasze know-how, nasze podejście do tego jak myślimy o swojej pracy, o budowaniu zespołów czy o relacjach.” - powiedział Tomasz Kot, pomysłodawca i prowadzący podcasty. Tomasz jest związany z IT od osiemnastu lat, a od ośmiu działa w polskim środowisku prelegentów, blogerów i influencerów IT. W Billennium pracuje na stanowisku Mobile Solutions Center Manager.
W pierwszym podcaście Tomasz Kot rozmawia z Łukaszem Adamskim, Scrum Masterem i Agile Coachem, na temat roli zaufania w budowaniu zespołów oraz relacji z klientem. W kolejnym odcinku, który pojawi się już w drugiej połowie maja, Andrzej Patyra, Head of Innovation w Billennium opowie o roli innowacji w IT. Jak zaznacza prowadzący, przyszłe tematy będą pochodziły także od słuchaczy audycji. Zaplanowane są rozmowy zarówno z pracownikami firmy jak i ekspertami z zewnątrz, także spoza branży IT.
Podcasty są dostępne na stronie https://podcast.billennium.com/ oraz za pośrednictwem platform Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.
O Billennium
Billennium to zespół ponad 1300 specjalistów IT, który niezmiennie od 2003 roku przekracza granice technologii, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu. Nasze biura mieszczą się w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji i Indiach. Przeszło 18-letnie doświadczenie zdobyte w kooperacji z ponad 100 klientami pozwoliło nam wypracować elastyczny i optymalny model współpracy follow-the-sun (24/7/365). Dzięki niemu realnie wpływamy na rozwój organizacji naszych partnerów. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów IT z nowatorskim podejściem do tworzenia rozwiązań informatycznych, stale skupiających się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.