Komunikaty PR

R&D Postdoctoral Challenge w AstraZeneca

2022-04-20  |  10:30

 

Trwa nabór do programu R&D Postdoctoral Challenge. Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów i doktorów na wczesnym etapie kariery, zainteresowanych stażem podoktorskim i pracą naukową w jednym z ośrodków R&D w AstraZeneca. Termin wysłania zgłoszeń upływa 26 maja br.

AstraZeneca konsekwentnie buduje swoją reputację jako lidera nauki. Firma skupia się na inwestowaniu w rozwój w obszarze R&D, również w Polsce. Zlokalizowane w Warszawie globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych od prawie trzech dekad wnosi swój wkład w rozwijanie nauki i innowacyjnych terapii. Od 2020 warszawska placówka posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Postęp naukowy i technologiczny firmy jest możliwy dzięki współpracy ze środowiskiem naukowym. AstraZeneca od lat aktywnie współpracuje z polskimi naukowcami, angażując się w rozwijanie najlepszych pomysłów, tak aby służyły pacjentom. Ambicją firmy jest odkrywanie terapii, które zmienią schemat leczenia w niektórych z najbardziej złożonych chorób na świecie.

W związku z powyższym AstraZeneca uruchomiła nowy program: R&D Postdoctoral Challenge, zapraszając studentów ostatniego roku studiów magisterskich i/lub doktorantów oraz badaczy podoktoranckich do zgłaszania swoich pomysłów na przyspieszenie odkrywania i opracowywania leków.

Program R&D Postdoctoral Challenge idealnie wpisuje się w wartości naszej firmy. Od lat współpracujemy z uczelniami wyższymi i oferujemy różne programy dla młodych i zdolnych naukowców – mówi Beata Maj, Executive Director, Clinical Engagement and Policy w AstraZeneca. Ten program to kolejny przykład zaangażowania AstraZeneca w rozwój utalentowanych osób, a także wspieranie tworzenia odpornego i zrównoważonego systemu opieki zdrowotnej. Został jeszcze miesiąc, więc zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wysyłania swoich wniosków – dodaje.

Kandydaci, których projekty zostaną ocenione najwyżej, otrzymają propozycję odbycia stażu podoktoranckiego w wybranym przez nich ośrodku Badawczo-Rozwojowym w AstraZeneca. Termin wysyłania wniosków upływa 26 maja 2022.

 

Więcej informacji dostępne na stronie:

https://www.astrazeneca.pl/rd-postdoctoral-challenge.html

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm

Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.

Telekomunikacja

Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.

Transport

W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji

Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowy model CLA. Określany jest jako najbardziej inteligentny samochód wyprodukowany kiedykolwiek w fabrykach koncernu dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. To też pierwszy model z całkiem nowej rodziny samochodów dostępnych zarówno z napędem elektrycznym, jak i zaawansowanym technicznie napędem hybrydowym. Jako pierwszy na rynku zadebiutował całkowicie elektryczny CLA. To krok w kierunku dalszej dekarbonizacji produkcji. Do 2039 roku firma chce osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.