"Jutro już dziś" - film paradokumentalny

Mariusz Czarnecki
INTELPOL
Cyfrowa 6
71-441 Szczecin
biuro|intelpol.pl| |biuro|intelpol.pl
533003275
www.intelpol.pl
Nasz świat ewoluuje każdego dnia zaskakując nowymi zdarzeniami, osiągnięciami, pomysłami. Transformacja technologiczna i społeczna generuje coraz większe zmiany, które już wpływają na nasze życie codzienne i zawodowe, a z czasem zmuszą nas do przeprowadzenia radykalnych zmian w naszym funkcjonowaniu. Warto się na nie przygotować.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu pt. „Jutro już dziś” autorstwa Pana Mariusza Czarneckiego, socjologa, informatyka, publicysty, przedsiębiorcy, od 13 lat biegłego sądowego z zakresu Informatyki Śledczej, szkoleniowca, zdobywcy wielu nagród i wyróżnień, laureata ogólnopolskiego konkursu (2001)” e-przyszłość” pod patronatem Ministra Gospodarki – członka Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, które objęło film swoim patronatem.
Film nie jest bezkrytyczną gloryfikacją pełnego „dehumanizowania” naszego życia i twórczości zawodowej w oparciu wyłącznie o sztuczną inteligencję i robotyzację. Nie jest bezwiedną pochwałą wszystkiego co jest związane z nowoczesnymi technologiami oraz automatyzacją życia. Autorowi w życiu przyświeca idea zachowania symbiozy i równowagi pomiędzy nauką, technologią i naturą.
Film jest bardziej subiektywną refleksją autora na temat ewentualnych, nadchodzących zmian, których spora część i tak może nastąpić. Zamysłem autora filmu było jedynie wskazanie odbiorcy na pojawiające się ogromne możliwości zmian zawodowych, rozwoju i aspektów biznesowych jakie mogą podjąć Ci, którzy czują się w tych obszarach jak ryba w wodzie.
To skompilowany obraz możliwości rozwoju osobistego dla przyszłych twórców produktów i usług, z których może korzystać cały świat. To wyraz głębokiej wiary w to, że jesteśmy zdolni do zmian indywidualnych i społecznych, które pozwolą oczyścić planetę z tego co złe, żeby rozwijać i kształtować nową, lepszą przyszłość.
Aby zrozumieć pełne przesłanie tej produkcji warto obejrzeć film w całości, gdyż jest on celowo podzielony na kilka, zazębiających się części, których dopiero całość stanowi o idei filmu i przesłaniu, jakie towarzyszyło twórcy.
Zapraszamy do obejrzenia i życzymy miłego seansu.
Link do pobrania filmu: https://bit.ly/2zrIC2D
https://youtu.be/laJeBqdw-RI

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.