Projekt społeczny - Next Step

Nie wiesz co chcesz robić w przyszłości? Czujesz się przytłoczony tym, że musisz wybrać rozszerzenia lub studia? Stresują cię ogólnie decyzje o przyszłości? Dobrze trafiłeś! Nasz projekt - Next Step - jest realizowany w ramach Zwolnionych z teorii i pomaga młodym ludziom, którzy zmagają się z problemami właśnie takimi jak Twoje. Staramy się nakierowywać i inspirować naszych rówieśników poprzez publikowanie informacyjnych postów oraz przeprowadzanie wywiadów z fascynującymi ludźmi takimi jak założyciele Klubu Gaja, strateżką i doradczynią zawodową czy Szymonem Reich. Wszyscy zmagaliśmy się z takimi problemami, więc rozumiemy naszych odbiorców i odpowiadamy na ich potrzeby. Nawiązaliśmy również współpracę z Instytutem Kreatorów, który zaoferowł nam przeprowadzenie szkolenia w tematyce tworzenia projektów. Bardzo zachęcamy wszystkich do udziału w ich kursach, ponieważ są bardzo ciekawe oraz merytoryczne. Nasz projekt może się również tak rozwijać dzięki naszemu patronowi - Mapie Karier. Ich strona posiada piękną szatę graficzną oraz bardzo dużą bazę informacji o zawodach. Jeśli zachęciliśmy Cię do naszego projektu to zapraszamy na nasze social media oraz do przesłuchania audycji z radia RDC, gdzie zostaliśmy zaproszeni aby opowiedzieć właśnie o naszej działalności.
• facebook: https://www.facebook.com/next.step.zzt
• instagram: https://www.instagram.com/next.step.zzt/
• podcast: https://www.rdc.pl/podcast/mlodzi-moga-wiecej-anny-lyszczek-majewskiej-o-projekcie-next-step/?fbclid=IwAR1FxxZDwS7GL_X3aTsHzsyw1b-z7mcnEigTUhfajIOq1qDGaWw0bcZb1Dw
• Zwolnieni z teorii: https://zwolnienizteorii.pl/
• Nasz patron: https://mapakarier.org/
• Nasz partner: https://kreatorzyprzyszlosci.org.pl/

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.