Komunikaty PR

Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP

2020-09-11  |  06:00
Biuro prasowe
Do pobrania Gala_IP ( 0.06 MB )

7 września odbyła się gala finałowa 6. edycji programu ADAMED SmartUP, podczas której ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów, wybranych z grona ubiegłorocznych laureatów. Ze względu na wyjątkową formę online, wyróżnieni uczniowie nie odebrali, jak co roku, gratulacji ze sceny, jednak wydarzenie nie straciło swojego uroczystego charakteru.

– Dziś spotykamy się w wyjątkowych okolicznościach, ale mamy również wyjątkowy czas. Całą tegoroczną edycję programu ADAMED SmartUP przeprowadziliśmy zdalnie. Było to możliwe dzięki nowym technologiom, a tworzenie takich nowych technologii często jest możliwe dzięki młodym talentom, bo rzeczywistość  zmienia się dzięki takim ludziom jak Wy – powiedziała witając uczestników gali Prezes Fundacji Adamed, dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz. 

– Musimy budować cyrkularną ekonomię, która bierze pod uwagę ochronę środowiska, rozwój oraz użycie technologii bezpiecznych dla środowiska. Jest to niezwykle ważne wyzwanie dla naukowców, ale przede wszystkim dla młodego pokolenia, a więc także dla Was – reprezentantów tej grupy – dodał Maciej Adamkiewicz, Wiceprezes Fundacji Adamed.

Tegoroczna gala była punktem kulminacyjnym wyjątkowej edycji programu ADAMED SmartUP, która po raz pierwszy odbyła się w pełni online. Nie wpłynęło to jednak na najważniejsze aspekty przedsięwzięcia – program nadal pozostał przestrzenią do nabywania umiejętności praktycznych, samodzielnych eksperymentów i integracji uczestników zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. 

Nagroda dla laureatów – całoroczny program indywidualnych konsultacji edukacyjnych 

Nagroda główną w programie ADAMED SmartUP jest całoroczny cykl indywidualnych konsultacji edukacyjnych, w ramach których uczniowie pod opieką mentora uczestniczą w zajęciach, warsztatach, a także stażach, dostosowanych do ich potrzeb i wybranej ścieżki rozwoju.

– Dzisiaj widzę się z Państwem w innej formule niż roku temu, ale sądzę, że odczuwane emocje i podekscytowanie są podobne – powiedziała podczas gali Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Adamed, zapowiadając ogłoszenie laureatów programu i dodała:- To dla nas bardzo specjalny moment, zwieńczenie pracy i zaangażowania uczestników obozu, wyróżnienie tych najlepszych, co proszę nam uwierzyć jest bardzo trudne, bo wszyscy uczestnicy są wyjątkowi i godni tej nagrody.

W 2020 roku laureatami nagrody głównej 6. edycji programu ADAMED SmartUP zostali:

  • Oskar Dąbkowski z Mierzyna, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie;
  • Piotr Grynfelder z Warszawy, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Igor Jaszczyszyn z Grodziska Mazowieckiego, uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie;
  • Krzysztof Kwiatkowski z Michałowic, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie;
  • Róża Okoń z Kielc, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach;
  • Bartosz Poniewierka z Rybnika, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku;
  • Michał Rząsa z Nysy, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu;
  • Greta Skorupska-Ruiz z Warszawy, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie;
  • Wojciech Szumlański z Opoczna, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Kamil Tkacz z Warszawy, absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie.

 

– W ramach nagrody głównej chciałbym dalej rozwijać się naukowo, dalej pogłębiać wiedzę w obszarze moich głównych zainteresowań – matematyki, informatyki i fizyki. Chciałbym mieć możliwość zajęć w laboratorium (niestety nigdy takowej nie miałem) czy wzięcia udziału w stażu badawczym– zdradził Piotr Grynfelder, pytany o swoje plany związane z nadchodzącymi dla niego konsultacjami. 

Poza programem konsultacji, laureaci otrzymują też szansę na zawalczenie o stypendium naukowe. Troje z nich otrzyma je na gali finałowej w kolejnym roku.

Nagroda dla ubiegłorocznych laureatów – stypendia naukowe

Tegorocznymi stypendystami ADAMED SmartUP zostali: Kamil Petryczkiewicz z Konstancina-Jeziorny, Kinga Mastej z Rzeszowa i Julia Kalinowska ze Słupska – laureaci 5. edycji programu. Rada Naukowa doceniła ich postępy dokonane w czasie rocznej pracy w ramach konsultacji edukacyjnych ADAMED SmartUP. Stypendium w wysokości 40 tys. złotych każde będę mogli przeznaczyć na dowolny cel, związany z ich rozwojem naukowym.

– Czekałam z ogromnym napięciem na ogłoszenie wyników. Była to wielka fala radości, kiedy usłyszałam najpierw nazwę swojej szkoły, a potem moje imię i nazwisko. Stypendium finansowe będzie bardzo przydatne, ponieważ od tego roku będę studiować na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii. Priorytetem są dla mnie studia, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji chciałabym uczestniczyć w pracach naukowych razem z moimi tutorami czy wykładowcami. Chcę też zaangażować się w staże naukowe, które na tym właśnie uniwersytecie odbywają się zazwyczaj w przerwie letniej – komentowała na gorąco po ogłoszeniu wyników Kinga Mastej.

Kolejna edycja programu ADAMED SmartUP już otwarta!

Program ADAMED SmartUP zaprasza wszystkich uczniów w wieku 14-19 lat, zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Rejestracja do kolejnej, siódmej już edycji rozpoczęła się 1 września za pośrednictwem strony adamedsmartup.pl. W październiku wystartuje natomiast rekrutacyjna gra online, w której do 15 stycznia 2021 r. zarejestrowani użytkownicy będą zbierać punkty za rozwiązywanie zadań i naukowych zagadek. Osoby z najwyższym wynikiem otrzymają szansę na udział w kolejnych etapach rekrutacji i zakwalifikowanie się na przyszłoroczny obóz naukowy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowuje I edycję programu „Dobro od Dziecka” Biuro prasowe
2020-10-30 | 01:00

Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowuje I edycję programu „Dobro od Dziecka”

Dobiegła końca pierwsza edycja innowacyjnego programu społecznego „Dobro od dziecka” wspierającego placówki opiekuńcze w pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach działań
Edukacja Facebook, NASK i UNICEF Polska uruchamiają „Przystań w sieci”
2020-10-26 | 16:00

Facebook, NASK i UNICEF Polska uruchamiają „Przystań w sieci”

Facebook, NASK i UNICEF Polska ruszają z projektem edukacyjnym „Przystań w sieci”, skierowanym do nauczycieli i uczniów w całym kraju. Jego celem jest dotarcie do 2 000
Edukacja Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt
2020-10-14 | 17:30

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt. Rodzice i nauczyciele znajdą tam szeroki wybór materiałów edukacyjnych czy propozycji aktywności,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Energetyka

Nowa platforma blockchain połączy sprzedawców zielonej energii z kupującymi. Online będzie można wybrać jej producenta

Rośnie moc instalacji odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zmieniają się też sposoby dystrybucji i sprzedaży zielonej energii. Przyszłością może być zakup energii z mikroinstalacji, np. od sąsiada. Na Zachodzie Europy start-up Elblox opracował platformę blockchain, z której mogą korzystać konsumenci energii elektrycznej, aby stworzyć własny, indywidualny miks pochodzącej od wielu regionalnych producentów energii. Rozwiązanie jest już stosowane w Niemczech, jednak na razie to pilotaż. Jeśli się sprawdzi, podobne zostanie wprowadzone w kolejnych krajach.