Pomoc dla ukraińskich uczniów. Rusza Ivy Ukraine
Ivy Ukraine to polski projekt zapewniający wsparcie edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Studenci najlepszych uniwersytetów na świecie będą pomagać w zadaniach domowych, przygotowaniu do egzaminów i wyrównaniu podstawy programowej dzieciom, które uciekły przed wojną do Polski lub nadal pozostają w swoim kraju.
Z platformy IvyUkraine.com skorzystać może każdy potrzebujący. Korepetycje są w pełni darmowe i udzielane zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Zajęcia prowadzone są w dogodnym dla ucznia języku: ukraińskim, angielskim lub polskim. Indywidualnych korepetycji on-line udzielają wolontariusze: uczniowie szkół średnich, studenci w kraju i za granicą oraz nauczyciele.
Ivy Ukraine powstała z inicjatywy Ivy Consultants, firmy z siedzibą w Warszawie i Londynie, oferującej pomoc edukacyjną dla ambitnej młodzieży od 2013 roku. - Sytuacja w Ukrainie zmusiła miliony osób do opuszczenia swojego domu, najbliższych, znajomych. Wiele z nich to dzieci w wieku szkolnym, które z dnia na dzień zostały pozbawione dostępu do edukacji. Właśnie dlatego uruchamiamy specjalny projekt, by dzieci z Ukrainy mogły zdobywać i poszerzać wiedzę niezależnie od sytuacji w ich kraju - mówi Krzysztof Daniewski, prezes Akademii Ivy Poland oraz Ivy Consultants. 2 lata temu, w trakcie pandemii, Ivy Consultants uruchomiła “Klinikę Matmy”, która zrzeszała ponad 1000 wolontariuszy oferujących bezpłatne korepetycje dla dzieci pracowników ochrony zdrowia - tak bardzo obciążonej wtedy z powodu sytuacji covidowej. Dzisiaj firma ponownie odpowiada na obecną sytuację na świecie, oferując pomoc Ukraińcom.
Prace nad projektem zostały rozpoczęte niemal od razu po wybuchu wojny. Teraz, gdy wszystko jest już gotowe, platforma może służyć tym, którzy najbardziej tego potrzebują. - Moim przyjaciołom i rówieśnikom z Ukrainy jednego dnia nie tylko odebrano bezpieczeństwo i wolność, ale również mocno utrudniono dostęp do edukacji. Mam nadzieję, że uda nam się pomóc jak największej liczbie potrzebujących - powiedziała Anastasia Liaver, zaangażowana w projekt Ivy Ukraine jako tłumaczka.
Ivy Ukraine pozwala zarejestrować się zarówno uczniom potrzebującym pomocy, jak i wolontariuszom, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z ukraińskimi kolegami. - By móc skutecznie działać, musimy mieć osoby, które chcą swoją pomoc ofiarować. Jeśli czujesz, że sprawdziłbyś się w roli tutora, zgłoś się do nas! - zachęca Daniewski.
Zarówno w przypadku chęci uzyskania pomocy, jak i jej ofiarowania, wystarczy odwiedzić stronę IvyUkraine.com.

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Acer i Google wspierają współczesną edukację
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.