Nowe rozwiązanie do nauki zdalnej - funkcja Edu od polskiego ClickMeeting
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez użytkowników platformy, które uczyni naukę zdalną bardziej efektywną i zapewni wszystkim poczucie bezpieczeństwa, kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy.
Prowadzenie nauki online, mimo niepewności i bałaganu organizacyjnego, jakie towarzyszyły jej niekiedy podczas wprowadzania, ma wiele zalet, a początkowe trudności i wątpliwości w wielu przypadkach zdołano już zorganizować. Według raportu ClickMeeting, polskiej firmy dostarczającej platformę do webinarów i spotkań online, 56 proc. ankietowanych uważa, że również po zniesieniu wszystkich obostrzeń nauka powinna odbywać się w formie hybrydowej, łączącej tryb stacjonarny i online. Zdaniem 38 proc. ta forma nauki sprawdza się najlepiej ze wszystkich.
Wciąż jednak dla niektórych osób nauka za pośrednictwem Internetu wiąże się z dyskomfortem. Nauczycielom i wykładowcom trudniej jest zapanować nad większymi grupami odbiorców, a część słuchaczy ma problem z udostępnianiem wizerunku i widokiem swojego miejsca pracy pozostałym. W odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich użytkowników i z myślą o ich wygodzie polski ClickMeeting wprowadza na swojej platformie tryb Edu.
Tryb Edu pozwala uczestnikom zajęć skupić się na pracy, a prowadzącym zarządzać grupą
Podczas standardowych zajęć online prowadzący obserwuje wszystkich uczestników spotkania, a ci widzą zarówno jego, jak i swoich kolegów. Zdarza się więc, że słuchacze, nawet bez takiej intencji, rozpraszają się wzajemnie, a wygospodarowanie przestrzeni dla samodzielnej pracy jest trudne. Wielkie zmiany wprowadza tu właśnie tryb Edu, który prowadzący może aktywować w dowolnej chwili bezpośrednio w pokoju wydarzenia. W tym trybie widzi i słyszy wszystkich uczestników spotkania, ale oni widzą i słyszą tylko jego i siebie. Prowadzący może zaprosić wybraną osobę do wypowiedzi - wtedy pozostali będą ją mogli usłyszeć. Każdy może więc czuć się zdecydowanie swobodniej i skupić się w pełni na prezentowanym materiale lub wykonywaniu zadań. Pozwala to wyeliminować wiele problemów, takich jak chaos, zabieranie głosu w niewłaściwych momentach czy przypadkowe udostępnianie treści, które nie powinny być udostępniane. Przełączanie pomiędzy trybem Edu a standardowym trybem jest proste i odbywa się w oknie wydarzenia.
Tryb Edu pozwala czuć się bezpiecznie i chroni prywatność użytkowników
Wiele osób niechętnie bierze udział w spotkaniach online ze względu na obawy przed udostępnieniem wizerunku czy pokazywaniem innym swojego otoczenia. Dotyczy to zwłaszcza uczniów, którzy mogą spotykać się np. z niewłaściwymi reakcjami ze strony szkolnych kolegów i koleżanek, ale nie jest także niczym wyjątkowym w starszych grupach wiekowych. Poczucie bezpieczeństwa jest natomiast kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy. Tryb Edu sprawia, że każdy może czuć się komfortowo, wiedząc, że w trakcie spotkania z podglądu korzysta wyłącznie prowadzący - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca w ClickMeeting.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tryb Edu zapewnia wyższe bezpieczeństwo prywatności użytkowników, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście nagrywania zajęć czy przeprowadzania w ich trakcie testów i innych form sprawdzania nabytej wiedzy. W nagranym materiale widoczny będzie jedynie prowadzący, słychać też będzie osoby zabierające głos przed całą grupą.
Tryb Edu to kolejne narzędzie ułatwiające realizację nauki zdalnej udostępniane przez polski ClickMeeting. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli, wykładowców i szkoleniowców korzystających z naszej platformy - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting - Dzięki temu prowadzący może swobodnie kształtować program realizowanych zajęć czy kursów i rozwijać swój warsztat bez konieczności sięgania po dodatkowe oprogramowanie. Coraz więcej osób dostrzega korzyści rozwiązań cyfrowych, dlatego rośnie poparcie dla hybrydowego modelu nauczania i wykorzystanie jego potencjału. Nieustające działania na rzecz rozwoju platformy ClickMeeting i wsparcia jej użytkowników przynoszą efekty, co bardzo nas cieszy.
Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024
Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.