Norlandia stawia na e-learning dla Dzieci!
Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola
ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Dzieci, skandynawska sieć niepublicznych Przedszkoli, Norlandia rozpoczyna intensywne zajęcia na platformie e-learningowej. To doskonała forma nauki połączonej z zabawą, która świetnie sprawdza się w przypadku, gdy przedszkole z powodu wyższej konieczności pozostaje zamknięte.
O kilku tygodni niebezpieczny wirus SARS -Cov-2 rozprzestrzenia się na całym świecie, w tym w Polsce. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły oraz uczelnie pozostają zamknięte. Ta zupełnie precedensowa sytuacja zmotywowała dyrektorów, wychowawców i nauczycieli do wprowadzenia nieco innych form prowadzenia zajęć. Nauka przeniosła się do Internetu.
Przedszkola Norlandii przygotowały dla swoich Dzieci niezwykle ciekawą ofertę e-learningową. Każdego dnia po uprzednim zalogowaniu się na Dzieci czekają nowe zadania w formie zagadek, quizów, kolorowych historyjek czy układanek. Dzieci mogą je wykonywać w zaciszu swojego domu, w dogodnym momencie. Dzięki temu nie tylko w przyjemny, ale przede wszystkim w BEZPIECZNY sposób poszerzają swoją wiedzę, a przerwa od zajęć w Przedszkolu nie jawi się jako czas nudy i izolacji.
E-learning nie jest dla Dzieci i Rodziców Norlandii niczym nowym. Sieć z powodzeniem realizuje unikalny program cyfrowej nauki języka angielskiego Moomin Language School, w której Dzieci uczą się poprzez zabawę z pomocą aplikacji interaktywnej oraz uczestnictwa w zajęciach grupowych. Dzieci w wieku od 3 lat codziennie uczą się języka angielskiego nie tylko z lektorem, ale również na tabletach! Więcej na www.norlandiaprzedszkola.pl
Na platformie e-learningowej każdego dnia pojawiają się bardzo interesujące propozycje zajęć dla wychowawców, terapeutów i lektorów. Mogą oni czerpać pomysły z szerokiego wachlarza przykładów ćwiczeń i zadań ogólnorozwojowych, językowych czy logopedycznych. Warto nas oglądać: https://youtu.be/ccb9t1rUdak
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.