Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy.
Uczennice korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie, nagrały piosenkę wspólnie z rówieśnikami z całego świata. W akcję zaangażowały się m.in. szkoły z Ghany, Włoch, Australii czy Filipin. Jest to wyraz solidarności w stosunku do nastolatek z Ukrainy, które obecnie przeżywają horror wojny.
Pomysł nagrania powstał w dniu, kiedy jedna z uczennic ukraińskiego pochodzenia, zaraz po rozpoczęciu wojny w jej kraju, zamiast schronić się w naszym kraju i korzystać z możliwości życia w pokoju - zdecydowała się razem z mamą wrócić do kraju, aby tam pomagać swojej rodzinie - opowiada Katarzyna Kondej, na co dzień odpowiadająca za promocję Liceum Sióstr Nazaretanek.
Data premiery nie jest przypadkowa, bo I września to 82 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, ale też początek roku szkolnego - również w Ukrainie. Polacy kilkadziesiąt lat temu byli w dokładnie takiej samej sytuacji.
Dzisiejsza premiera jest dopiero początkiem. 21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju szkoła zaprezentuje drugi teledysk, w którym udział wezmą młodzi ludzie z kolejnych zakątków świata. Również Ty możesz wziąć udział w klipie. Wystarczy, że wyślesz swoją wersję piosenki z video na adres mailowy weareukraine@nazaretanki.edu.pl. Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny!

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Acer i Google wspierają współczesną edukację
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.